Fit vücutta omuz genişliği

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Hymenalos tarafından 25 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    Son düzenleme: 25 Şubat 2012
  2. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İyi iyi dediğim gibi tekrar söyliyorum trapez çalış dostum fena olucaksın zaten belli 2.resimden ortamın fena değil ama daha iyi duracağın için daha da çevren genişler emin ol kız çevresi olarak ama şunu anladım kızlar illa farklı erkekleri seçiyor ya gözün renkli olucak saçın tarzın bir yanın + olucak düzgün karaktere bakan yok artık bu devirde ulan ne diyorum ya kusura bakma triplere girdim yine melenkolik devam :)

Prometheus676, Canner ve Hymenalos bunu beğendi.
  3. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim :D ama soruma cevap alamadım vede amaçladıgım vücutta kıvançtada hiç trapez yok be usta :S

4. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Yeni başladım bende size öğüt verecek kıvamda değilim ama,Kıvanç'ın bel ince,senin bel kalın,Kıvanç'ın boynu uzun ve ince seninki basık ve kalın.Bunlarda omuzların geniş durmasını sağlıyo bence.Bu arada üstündeki t-shirt ismi ne diye geçiyo ya Avm'de aradım bulamadım geçen.

5. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    bench press de tutabildigin kadar genis tut omuzlar açilir ama zaman ister

6. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bence estetik duran her omuz genişliği ideal olur tabi göğüs karın bel kanat ön kol arka kol kaslarının uyumu muazzam olmali :) Ne demişler herşey güzel olsun istiyorsan ya gözlerin güzel olucak yada kafan :) Bu sözün doğru olduğuna bu gün yine şahit oldum o yüzden biraz moral olarak kötüyüm ilk yazdığım yorum o nedenle bi hayli derin idi :D

Defactors bunu beğendi.
  7. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    hayırdır kardeş renkli gözlü birinemi kaptırdın kız arkadaşı adayını :D

Canner ve Kolega bunu beğendi.
  8. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Anlatmakla bitmez ama bu gençlik çağında böyle oluyor olurda arkadaş bu kadarmı olur kızlar ful gösteriş hava meraklısı olmuş illa popiler olucaksın çok konuşulcaksın marjinal tip olcaksın ooo yani karaktere adam gibi adamliğa bakan kız yok daha çok sayarımda forumda ceza almayalım :) Bu şarkıyı dinleyin derim ama dinlerken yaşıcaksınız adeta müziği :) https://www.youtube.com/watch?v=LJCv0Y2A-jc&feature=share

Canner bunu beğendi.
  9. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    senin omuzlar geniş ama belin biraz kalın olduğu için genişliği kt kadar belirgin değil.
    cm olarak bilemem de senin de omuz başları gelişse omuzun yeterli görünüme ulaşır bence.
    biraz dik durursan daha geniş görünür.
    ve estetik görünmek istiyorsan trapez denen bölgeyi çalıştırmamalısın bence kesinlikle:D

Berkthagar bunu beğendi.
  10. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    Belim aslında kalın değil son fotoğrafta swist boğumluk yapıyor altta alttan yapısmıyor vücuda yani bel 79 hedefim bi şöyle 75 -74 ama bakıcaz sizce ordaki omuz genişliği kaç cm dir kıvancta ? vede bel kalınlığı ??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:59 ----------

Usta hiç bi fikrim yok ismiyle ilgili sadece denk geliyor bunun gibi daha 10 tane var .D renk renk

11. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Omuz genişliğini belirleyen faktör, Clavicula diye adlandırılan "köprücük kemiği" ' mizdir. Genetik olarak miras bırakılan ebatlarda bir uzunluğa erişir. Bildiğim kadarıyla, ünlüler yüz gerdirme operasyonlarını bu kemiği biraz kestirerek gerçekleştiriyor. Onun dışında uzatılması mümkün değildir.

İdeal omuz ölçüsünün belirli bir tanımı olmamakla birlikte, genel eleştirilere bakıldığında omuzun/bele oranı 1.5 kat olarak değerlendirilir. (Göreceli olduğu unutulmamalıdır)

Beliniz 70cm dolaylarında ise, omzunuzun 105 cm olması bile etkili bir görüntü sağlar.

Omuz genişliği genetik yatkınlık olarak pay aldığınız bölgelerinizden bir yeriniz değil ise, Döneminin en iyi omuz hatlarına sahip olan "Kevin Levrone" gibi omuzlarınıza ek bir çaba sarf ederek geliştirebilirsiniz. Yan deltoidleriniz ve arka deltoidleriniz üzerinde çalışmanız yararınıza olur. Son "Olympia" Phil Heath de benzer dar omuz örneği adayı olarak gösterilebilir. Örnekler çoğaltılabilinir.

D.N= Bu sporu yapan arkadaşlara naçizane tavsiyem; hiç bir vakit karşı cinsinizi yapılan işin sonucu olarak görmemelisiniz. Hedef kitle ne kadar zihninizde yer ederse, üzerinize binen psikolojik yükün değeri de eş miktarda artar. Bu da spordan alacağınız verimin yan etkisi olarak bu süreçte karşınıza ek külfet olarak döner.

Saygılarımla,

Berkthagar, onbir, ZeusS_ ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  12. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    Aradığım bilgi buydu ;

İdeal omuz ölçüsünün belirli bir tanımı olmamakla birlikte, genel eleştirilere bakıldığında omuzun/bele oranı 1.5 kat olarak değerlendirilir.

Bir sorumdaha olucak bel inceltmek için en etkili hareketler nelerdir.Benim yaptığım bir kaç hareket var ama sizden de bilgi almak isterim.

Çok teşekkürler hocam :)

13. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Mide hareketleri bir nebze beli sıkılaştırır fakat kayda değer bir incelme için kardiyo yapmalısın.

14. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi ya anladım ama şuan 80 kiloyum kardiyo yaparsam kaslardanda eksilme olmazmı yani koldan falan ?

15. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    yiğit ;

80 kilo isen boyunda 1.80 desek...evet 80 kiloda definasyona girersen kavuşacağın fit vücut kas orantısı fazla olmayan bir fit vücut olucaktır...resimlerini biliyorum..sanırım kilo alınca çok daha iyi oturacaktır vücudun..

evet definbasyona girersen kas kaybı olacaktır bu kaçınılmazıdr ama bunu en aza indirmek tabiki yine senin elinde...ona göre besleneceksin v.s..

benim sana tavsiyem ; yaz ayları dışında definasyonu bir kenara bırakıp sadece kas kütesi kazanmaya başlamak..bilmem belki öyle yapıyorsundur ama yinede..deidğim tarzda çalış..

çünkü bende senin kilonda ve (boy-181) direk definasyon v.s dedim tutturdum...ama yok oay öyle değil...asıl mesele 90-95 lere çıkıp ordan sonra definasyona girmek...evet bu zaman diliminde kas kaybıyaşayacaksın ama en azından 80 den inmekten daha iyi olacaktır.

saygılar..

---RamSes--- bunu beğendi.
  16. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    http://b1202.hizliresim.com/u/u/30szz.jpg

buda yeni fotoğrafım arkadaşlar yeni çekildim omuz genişliği iyi duruyormu sizce ????

@demircan256 evet dediğiniz en mantıklısı zaten şuan öyle yapıyorum 81 kilo oldum bile .D bu arada boyum 1.89

Ocensers bunu beğendi.
  17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Fitness Model bu hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahipsen bilgilendirebilirmisin?
    Omuz genişletme ameliyatı uzunca süre ciddi düşündüm ve araştırdımda...
    Başkaca bilgiler duymak isterim bu konuda.

18. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bel’in inceliğine yönelik yapılacak hareketler pelvis ile sternum arasında kalan “Oblique” ler ile “ “Abdominal”lerin ölçü ve form kazanmasından öteye götürmez.

Sevgili GencGrafiker’in de dediğine ilaveten, sadece treadmill’de geçirilen süreler yeterli gelmeyebilir. Antrenmanlarınızın yoğunluğu da buna etkendir.
    Bir görüşte belin kalınlığına ilişkin olarak pelvis kemiğinin ebatlarına bağlı olarak bel inceliği ve kalınlığı üzerinde durulur. Bu yanlıştır;

Pelvisin genişliğini cinsiyet belirler. Pubik açısı 90 dereceden fazla olan pelvisler geniş olarak adlandırılır. Kadınların doğum esnasında rahat edebilmeleri için, tabiatın onlara sunmuş olduğu hizmeti olarak da düşünebiliriz bunu. Her kadın aynı ayrıcalıktan yararlanamayabiliyor.

En güzel örnek buna da Latin kadınlarıdır.

Bana göre bel kalınlığı iç organlarımızın etkisi ile değişebilmektedir. Karın iç duvar kaslarımızın zayıflığı, dışarıdan bizi gözlemleyen bir gözlemciye, bizlerin göbekliymişiz hissini yakalamasına olanak tanır. “Arnold’ların döneminde kriterler arasında tutulan estetik bir görünüş şimdilerde, yerini hacime bıraktıysa da bunun en büyük etkeni, doğru nefes çalışmalarının hayatlarımızda yer etmemesinden gelir.(Kendimde dahil)

İç organlarımızı derli toplu tutacak iç karın kasını oluşturamadığımız müddetçe, normal bir duruştaki görüntümüzün engellenemez göbek izlenimi formundan da kurtulamayacağız diye düşünüyorum.

Bunun için yapılması gerekenler, vakum çalışmaları, yoga çalışmaları olarak da adlandırılır. Diyafram çalışması için gerekenler;

Hemen, hemen her gün, midemizin boş olması önemlidir: Günde 6-8-10-12 sayılar değişebilmekle birlikte süreler de değişmek üzere “ilerledikçe”, 15-20 saniye aralığında nefesimizi verip, karnımızı içeri çekerek beklemeliyiz. Bunu yaparken de kademeler mevcuttur. 1. Aşama el ve dizlerin üzerinde. 2. Aşama dizlerin üzerinde 3. Aşama oturarak.

Bu sayede Diyaframımızı etkili kullanmayı da öğreniyoruz. Günlük yaşantımızda etkili bir ciğer solunumu sağlayamadığımız için, bir solukta 500-700 cc kadar akciğerlerimize hava yollayabiliyoruz.

Diyafram kası, omurga kasları ve boyun kaslarımızı tam fonksiyonel kullandığımızda ise 2500cc ile 3000cc arasında değişebiliyor bu hava miktarı.

Sevgili ZeusS_,

Clavicula kemiği hakkında geniş çaplı bir bilgim bulunmamaktadır. Cerrahi bir operasyon gerektirdiği için, bana kalırsa ülkemizde bu işi yapan kaliteli uzmanların telefonlarına veya internet sitelerine ulaşılarak bilgi alınabilir düşüncesindeyim. Bana bu hususta bilgi veren kişi Yard. Doç.Dr Yaşar TATAR idi.

Bilginize…

Saygılarımla,

bilkent, Hymenalos, ZeusS_ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  19. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Omuz genişliğin gayet iyi bence. Sen daha fazla geniş olsun istiyorsun sanırım.

Bunun için demircanın dediği gibi kilo al biraz daha. Kilo alınca ister istemez bel artar. Sonra sıkı definasyonla 3 cm bel aldıysan 5 cm bel kaybedersin. Omuzlarda genişlemiş olur iyi bir orantı yakalarsın diye düşünüyorum.

Berkthagar ve Hymenalos bunu beğendi.
  20. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    şuan öyle yapıyorum zaten teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş