Fikirlere Açığım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MertSelcuk tarafından 12 Şubat 2005 başlatılmıştır.

1. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Valla ben kutu bitirmek üzereyim, sperm sayımda bi değişiklik olmadı sizce kalanınıda çöpemi atayım ?
    Bu haber asılsız olmasın ?

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    zero carb tan nerdeyse herkes memnun. sanmam öyle birşey olacagını. yalnız perceft markasına çok kötü diyenlerde var.

3. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bunların çoğu asılsız olduğuna inanıyorum veya abartı.Pentagon'un bu olaylarla ne alakası olabilirki.Birde “ASPARTAM KİMYASAL SAVAŞIN BİR ÜRÜNÜDÜR”derken tam kastetmek istediğini anlayamadım.

Suplement firmaları arasında rekebet olduğunu düşünürsek bu tür haberlerin çok doğal olduğunu düşünüyorum.

4. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ne yediğimizi iyi bilmemiz gerekiyor,

http://www.saglikvakfi.org.tr/k1a.asp?newsid=1096229065&pg=1

adresinde tüm katkılar yazıyor.Zararları vs. birçok sitede de aynı şeyler var.

Kullandığım "ultimate nutrition whey protein" tozu içeriğinde "acesulfame potassium" katkı maddesi olduğunu öğrendim.

Bu maddenin kullanılmaması gerektiği ve kanser riskini arttırdığı yazmakta.

Aspartamda aynı şekilde.

Bu konuyla ilgili olarak resmi makamlara da yazı yazıcam,bilgi edinme kanunu bu imkanı sağlıyor.

Tam bir rezillik,sağlıklı beslenelim derken zarar görüyoruz gibime geliyor...

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Ultimate nutrition whey protein kullandım ve kullanıyorum,şuan 2. kutu bitmek üzere.Faydası oluyor.

Ancak içeriğindeki "ACESULFAME POTASSIUM" yeni öğrendim,siteye yazdım bunuda.Sanırım sakıncalı bir katkı daha...

6. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Son olarak şunuda belirteyim,bu tatlandırma piyasasında acayip işler dönüyor.

Büyük rekabet var,o yüzden karalamalarda elbette var.İyice araştırmak gerekiyor,ancak şu ana kadarki izlenimim bu katkı maddelerinin zararlı olabileceğidir.

7. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten günlük hayatımızda bu bahsettiğimiz kimyasal tatlandırıcıları ve renklendirici ürünleri o kadar çok kullanıyoruzki.Örneğin bazı içeceklerin hatta barda içilen bazı kokteyllerin ve hatta bazı evimizde içtiğimiz çayların daha iyi demlenmiş gibi gözükmesi için boya ve tatlandırıcılar ile harmanlanıyor.

Yani bunlar sadece suplementslerde değil güncel hayatımızda bilinçli bilinçsiz sürekli alıyoruz bunları.Bu durumda şahsen ben pek fazla önemsemiyorum.Kullanınca huzursuz oluyoruz kullanmayınca verim düştü diyoruz onun için salla gitsin diyorum ben yoksa alsanda sıkıntı almasanda.

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    100 % katiliyorum ;)

9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Şehzade kesinlikle haklısın,

En basitinden sakızda bile bu katkılar var,ancak hem aşırı fayda görmüyorsak hem para veriyorsak hemde sağlığımız bozuluyorsa bu ürünleri almanın anlamı kalmaz.

Ancak yaptığım son incelemede FDA tarafından bu katkı maddelerinin "güvenilir" olduğu belirtilmiş.

http://www.cfsan.fda.gov/~dms/fdsugar.html

Ancak şuda bir çelişkidirki,madem "doğal" olduğunu idda ettiğiniz ürünlerde "sentetik" tadlandırıcının işi ne?Türkiye'ye girişi yasak ürünlerde ise durum daha beter...

10. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi ilk önce şunu belirtmek istiyorum;günlük herkez gibi güncel yemeklerimizi yiyoruz diyimi?Bu yemeklerimiz sürekli sadece et değil sulu yemekler salata sebze meyve gibi ürünleri tüketiyoruz.Ve bu tükettiğimiz ürünlerin hangi biri doğal hepsi hormonlu ve katkı maddeli;çünkü nufus o kadar arttıki doğal olarak yetiştirilse bile hızlı ve talebe yetiştirilemiyor.Birkere güncel yaşantımızdaki yediğimiz besinlere bir bakın küspe ile yetiştirilmiş et ve tavuk,hormonlu domatesler ve salatalıklar yani geneli yapay ürünler.

Birde bunlar yokmuş gibi piyasaya çeşitli markalar adı altında suplementler çıkartılıyor.Bunların bir kısmı tutuluyor bir kısmı tutulmuyor.Ve yok efendim bazıları şöyle katkılı böyle katkılı tabiki katkılı olacak bir defa seri üretim yapan bir marka doğal üretimle talebi nasıl karşılıyacak hadi karşıladı diyelim fiyatı acaba nasıl olacak.

Birde şunu söylemek istiyorum o kadar çok suplements markası varki herbiri piyasada ayrı bir pasta dilimini kapmış.Budurumda ne olacak güçlü olan firma tabiki daha güçsüz olanın payını kapmak için ona çamur atacak.Çamur at izi kalsın kurusada izi kalır düşüncesi.Örneğin neden weider firmasına kimse birşey demiyor.Bunlarınki tamamen doğal mı?

Bu konuyu biraz uzattım farkındayım ama benim kızdığım bu firmaların para kazanmak için bizi huzursuz etmelerine ifrit oluyorum.Yaa para benim beni niye huzursuz edip yönlendirmeye kalkıyorsunuzki?

11. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Weider protein tozu içeriğinde,

Maltodextrin(zararsız)
    Sodium Cyclamate
    Saccharin Sodium

Diğerlerine ise zararlı deniliyor,

Sonuç olarak bu katkılar neredeyse tüm ek gıdalarda maalesef var.

Bizim yapacağımız,en az katkılı,enaz renkli ve sade ürünler olmalı.

12. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    İşte benim demek istediğim de bu zaten.Hangi suplementlerin daha sağlıklı olduğunu veya doğal olduğunu bize ulaşan veriler doğrultusunda bilebiliyoruz.Ve onu iyi olarak kabul ediyoruz.İşte bu yanlış bunu demek istiyorum;kötü olanıda varsayımlar üzerine yazılan makalelerden ve karalama kamyanyalarından dolayı kötülüğünü kabul ediyoruz.Bunların ya hepsi iyidir yada hepsi kötüdür.

13. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Diğer bir başlık açıp forum kirliliği yapmak istemediğimden buraya yazıyorum,
    Sizce akşam 7 gibi karbonhidrat protein sağlam bir yemek yedikten sonra 12 gibi yatan bir insan bu arada yağ olarak kilo almamak kasları korumak amacıyla ne yemelidir fikirleriniz önerileriniz ?

14. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    + Yatmadan evvel 2adet Ult.Nut.Gold amino acid almaya başladım yağ yapar mı?

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bence yag yaparmı dıye soracagına ı9kı adet alıyorum hiç işe yararmı dıye sormalıydın. ;)

16. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Hiç almamaktan iyidir umarım :)

17. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    ehehe guardbody iyi söylemiş :) yatmadan 3-4 tane al bence.

18. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben kılomun dusuk oldugu zamanlarda bıle 3*4*3 alıyordum.daha azıyla bırsey bekleme.daha sonra bu urun işe yaramadı dıye camur gelmesın ama :!:

19. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    mert selçuk

ya niye bukadar korkuyosun anlamıyorum kilo alcam diye amıno ne yapsın nasıl yapsın yağlanma bikere çok az zaten neyse, kilonu boyunu bılmıyoruzz ama az yani .. :doubt:

Sayfayı Paylaş