Fazla kilo basamama

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ozky tarafından 25 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar.Boy 1.70 kilo 73.Yaklaşık 1 aydır vücut geliştirme yapıyorum.Geçen sene de 1 aya yakın yapmıştım.Benim sorunum fazla ağırlık basamamak.Şu anda diyetteyim diye az ağırlık çok tekrar prensipini uyguluyorum ama yinede fazla ağırlık basamadığımı düşünüyorum.Örneğin incline bench presste şu ana kadar en fazla 30kg ile 4 tekrar yapabildim.Omuzda da yine az kilo kaldırabiliyorum.Şu anda pek önemsemiyorum ama kilo verdikten sonra gelişmek için çalışmaya başladığımda da fazla basamayacağımdan korkuyorum :( Acaba bu durum normal midir?Sizler 1 aylıkken nasıldınız?Teşekkürler.

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    düzenli antrenman yap, iyi beslen göreceksin ağırlıklar yavaş yavaş artacak. bizlerde ilk başladığımızda 10 kilo ile bench yapıyorduk. bu iş sabır işi....

3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    bu kadar aceleci olma

henuz vg geliştirme sporunda yenisin arkadasım zamanla bastığın agırlıklar elbette artıcaktır henüz 1 aydır spor yapıosun senin su an öncelik vermen gereken hareketleri en doğru sekilde yedire yedire yapmak zaten belli bir sure sonra agırlıkların yavas yavas arttıgını sende göruceksin bu kadar aceleci olma bu sporda sabaır en önemli seydir salonda etrafındaki insanların ne kadar agırlık kaldırdıgınla ilgilenme dedigim gibi hareketleri dogru ve yedire yedire yap zaten vucudun sana agırlıkları arttırman gerektiginde seni uyaracaktır biraz daha sabır ayrıca yeni baslayan birisi icin 30 kilo pekde az sayılmaz iyi çalısmalar saygılar :roll:

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başlamış birisi üstelik te incline bench!Kardeş,hele ki ilk başlayan bi sporcuya daha ilk ayında incline programına bile yazmaz hocalar.Zordur yani hareket,belli bi zaman ister,30 kg çok iyi.Ben boş barla yapmıştım :D Takma kafanı böyle şeylere,antremanını yap,kuvvetli beslen,iyi dinlen,bir zaman sonra kaldırdığın kilolara kendin şaşırırsın ;)

5. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Moralim düzeldi gerçekten :) Şu an için zaten öyle çok basma gibi bir iddiam yok ama benden cılız birinin benim bastığımın iki katını basması ister istemez moralimiz bozuyor az da olsa.Bu arada az çok bir altyapım olduğunu düşündüğüm ve çalışabileceğim günler uygunsuz olduğu için incline yapıyorum.Tekrar teşekkürler.

6. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    moralin bozulmasın arkadasım önemli olan hareketleri tam doğru olarak yapmak antreman sırasında baskalarının ne kadar kaldırdıklarıyla ilgilenme ayrıca ben salonlarda o kadar fazla agırlıgın altına girmeye calısıp hareketleri yalan yanlıs yapan insanlar gördum ki buna forumdaki bir çok arkadasım sahit olmustur hatta benim gittigim salonda bir cocuk vardı o kadar kompleksili biriydi ki makinelerde 35 ile calıstıgı bir hareketi tum setleri bitirdikten sonra 60 kg a getirir surekli kendini kandırır ve surekli bizlere bastığımız agırlıkları sorardı tabiri caizse sidik yarıstırıdı kendi capında ama kayboldu gitti bir kac ay sonra salonca merak edıoruz arkadası :D biraz uzun yazdım ama bu arkadası anlatma istegi duydum birden :p sen beslenmene ,calısmana dikkat et gerisi gelir baskalarını önemseme dostum saygılar

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ya her zaman şunu söylerim.Bu sporda estetik her zaman ağır kaldırmaktan önce gelir.Herkes farklı kilolarla farklı vücutlar yapar.Bazısı 50 kgyle 10 numara vücut yapar,bazısı 100 kg ile geride kalır.Bunları belirleyen şeyler beslenme,uyuma,genetik,hareketin yapılışındaki nizamilik,zaman vs gibi faktörler kişiden kişiye değişir,sonuçlar da tabiki.Powerlifter,strongman,haltercileri görüyosunuz değil mi?Bi bodyciden çok daha muazzam ağırlıklar kaldırıyorlar ama hangisinde bi vücutçu estetiği var?Amaç salt ağırlık basmaksa vücut geliştirme vakit kaybıdır,hemen halter vb. sporlara yönelinmelidir ;)

8. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    daha bir aylık sporcusun kafana dert etme yavaş yavaş kilolara gireceksin ben ilk başladıgımda 135 kilo benc de bırakmıştım bendede aynı sorun vardı ama gecen tam 142 kilo benc bastım ümidini yitirme

9. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    arkadaşların dediği gibi bencede aceleci olma. ilk ay için 30 kg. inclide press çok ii. bende ilk bir ay boş barla çalışmıştım :)

10. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    @testesterone
    çok iyi moral verdin gerçekten 142 kg bench bastım diyerek :) şaka yapıyorum tabi alınmazsın umarım.

teşekkür ederim destek veren herkese.sabırla ve azimle ilerleyeceğim.artık önceliğim hareketi düzgün yapmak.bugün 10 kg ile incline bench press çalıştım ve hareketi yedire yedire yaptım.umarım bu başlık kafasında benzer sorular olan arkadaşlara da yardımcı olur.

11. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    sende basıcaksın sabırlı ol güc sende 3 ay sıkı çalış iyi bslen dinlen farkı görüceksin kolay gelsin ben seni teşvik etmek için dedim

12. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Antreman öncesi ballı , fıstıklı , fındıklı bir karışım yapıp bunu yemeni tavsiye ederim.En azından biraz enerji artışı verir.

13. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    şu anda diyette olduğumdan uzak duruyorum onlardan.diyetim bitince denerim tabi ki :)

Sayfayı Paylaş