Fakir body ci olurmu sizce

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve melizcia tarafından 27 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Kendimden biliyorum olmuyor. Beslenmede hep bir eksik oluyor malesef.

2. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Olaya cok yönlü bakmak lazım , sadece vg yapıyorum gelir fazla olması gerek diyemeyiz.

Paranın konuştuğu yer yarısma hazırlıkları , yani ilac kullanan biri artık vg de olayın derınlerıne ınmıs biri.Sımdı bu durumda alınan tüm maaş bile gidebilir bu spora , ayda saadece ilaclara 1.000 lira veren adamlar var.Beslenmesidi zartıydı zurtuydu sayama gerek yok bile .

Bunların dısında sıradan vg le uğrasan ınslarda ekstra masrafları ben gereksiz görüyorum.Ekstradan kastım supplementler , yurt dısında bu ısın mantıgı hasan memo bakkal sülo gider supplement alır para akıtır firmalarda gider sporcuya sponsor olur.
    Bizdeki durum sporcu gıder arabasını satar yarısmaya girer :)

Parasızda bu spor cok rahat yapılır , neden yapılmasınki? Hedefler yüksek olmaz sıradan olur ama yapılır.
    Çiğköte + ayrana 4 lira veren toplumuz , ondan sonra yumurta tavuk yiyemiorm diye yakınanda enteresan bir toplumuz :)
    Olay kişinin elinde imkan her türlü yaratılır , gerisi bahanedir .Gerçekten bu sporu seven gönül veren kişi her türlü imkanı zorlada olsa kendi yaratır .

Tabloyu daha net izah edeyim örnek vererek. Mesela bir arkadasım olm hergun yarım kilo tavuk , 5 10 yumurta + salona verion niye bu kdr para harcıosn diyor.Zaten bu sayılanlar bu sporda aclık sınırı diyebirz :)
    Bunu söyleyen kisinin durumu söylüorum , adam her sabah poğaça çaya 3 4 lira veren kisi + sigarayıda ekleym + üşengeclıkten heraksam dısarda sacma span fastfood dahasını saymıyorum yani... varın hesabı kitabı sız yapın 10 sn dusunup .

Son olarak bu spor parasız yapılmaz diyenlere , üstüne oturdugum tabaka ile gülmekteyim :)
    Bu spor sadece iradesiz yapılmaz .

münzevi bunu beğendi.
  3. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    ben günlük hayatta absürdlüğü ve espiriyi çok seven biriyim. Herkesin ciddiyetten ve birbirine laf sokmaktan kafayı yediği bir ortamda odağı değiştirip yüzleri güldürmeyi severim. Acaba yüksek testosterondanmıdır nedir bu forumdaki espirilerim ciddiye alınıyor... ( buda espiriydi :) )

Yok hala dalga geçtiğimiz düşünüyorsanız, bu topiğin 2. postuna bakın... Yoka hala düşünüyorsanız bugüne kadar attığım mesajları bi gözden geçirin... Yok hala düşünüyorsanız adımı soyadımı googlede aratın bakalım insan ve insanlar için neler yapmaya çalışmışım bugüne dek...

4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    + 1000 , olayın özeti olmuş adeta.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    asgari ücretle yada biraz daha fazla ücretle geçinen yapamaz yahu yapmayın etmeyin fazla aksiyon filmi seyrediyor herhalde sitedeki arkadaşlar:) yahu kira parası faturalar vergiler efendim normal yemek içmek giysi parası derken kaç kişinin cebinde vg sporuna ayırıcak para kalıyorki çoğu kişinin kredi kartı borcu almış başını gitmiş salon aidatı yemesi ekbesini zamanla giysilerde olmuyor onada para gidiyor şöyle olur çok düşük tutarsanız hedefi plaj vücudu falan o zaman olur sabır azim çalışkanlık elbette önemlide biraz parada gerekli açıkcası

mr_dblue bunu beğendi.
  6. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Bu sporu ne kadar asgari düzeyde de yapsan sana maliyeti oluyor burada hem fikirizdir.Maliyet ne kadar azda olsa Türkiye şartları göz önünde bulundurulduğunda bu maaliyet çok daha fazla geliyor.CarpeNoctum senin bahsettiğin türden adamların parası var saçma sapan yerlere harcıyor.O adamın akılsızlığı.Peki gerekli veya gereksiz fark etmez harcayacak parası olmayan adam ne yapsın.Uzun lafın kısası bu sporu yapacaksan belli miktar parayı gözden çıkarmamız lazım.

rockybalboa7 ve letsev bunu beğendi.
  7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    çok iyimsersin normal türkiye vatandaşları her ay yeni giyisler alıyor diye düşünüyorsan . seneden seneye alıyosa bişiler ne iyi.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe

Olayı böyle durumlardan durumlara sokarak zaten işin icinden cıkamayız .
    Kaldıkı askari ücretli adamın kredi kartıyla işine :)

Net bişey söylüyorum neyi tartısıyoruz ona göre cevap verıcem
    Bu spor herşartta yapılır yapılmazımı tartısıyoruz? Yoksa yetersiz bütçe ile istenilen neticeler bu sporda alınır alınmazımı tarsıyoruz?

Ben ilk bölümdeyim 2.kısım zaten tartısılamaz ,

Şöyle giriyim o zaman konuya , lisede staj yaptıgım dönemlerden bir abiyi anlatıyım.Sanayiden tanıdıgım bir abi bu sporu öyle şartlarda yapıyorki ben 1 sene anlamaya calıstım kendısını :)
    Kendisi kalıphaneden calısan bi adam aldıgı parayı az cok tahmın edersınız 2 cocugu var sabah 8 aksam 8 mesaide olan bi insan.
    Biz öğle arasında yatarken adam tornada işlediği dambıll şeklinde bir cisim , ve gene tornada cıkarttıgı bir bara 2 tane taş monte edip bench yapan bi adam :)
    Antremanını dukkanın 10 mkare depo bolgesınde 1 saat boyunca yapan bi adam.
    Diceksiniz e tamam calısırda beslnmeye para yetısıtremz , gene adamın aklına gelmıs nası geldıse ilkokul bitirmemıs adam. Öğle yemegini is yerinde yemyip aldıgı aylık yemek parası ile kendı ewden yaptıgı yemklerı getiren bi adam.
    Tüm bu zahmetler yetmiyormuş gibi , sanayideki dangalaklarla birde olayın pskoljk savasını veren insan o bir vg kahramanı :) :)

Beyler cok derin ve uzayan konulara giriyoruz , içinizde varsa bir şekilde bu sporla uğrasırsınız. Her defasında küfrederek hayat gecmez , kendımızı yemenın manası yok olduuu kadar diyorum.

Kartoncunun elınde ipod gören bir insanım bana kimse hikaye anlatmasın , bu spor hobiniz gercekten sevıyorsanız bı sekilde yaparsınız .Illaki salonda yapacak değilsiniz 50 60 lira bulamıyorsanız , gidip parkta calısın ama az olur ama öz olur neticede bu spor her şartta yapılır.

thetramp bunu beğendi.
  9. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ewt bu spor her şartta yapılır ancak başarı sağlamak için belli bir maddiyat şarttır.

10. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra

Bahsettiginiz abi, benimde kahramanim artik.

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kredi kartı borcunu asgari ücretin üzerinde çalışanlar için demiştim hiç olmaz demiyoruz elbette ama belli bir seviyeyede gelinemez birde param yok diyipde lüks cep telefonuyla gezen tipler aslında parası olan tipler 10 gün geç tatile çıktı diyede kendini fakir sayanlar bile gördüm[​IMG] yanlış anlama samimi bulduğum bir üyesinde örneğin sende para konusunda gerçekci yorumlar yazmıştın eskiden ayrıca gerçekten adam kahramanmış tebrik etmek gerekir neyse bu böyle uzar gider gerçekten

mr_dblue ve letsev bunu beğendi.
  12. vegar

vegar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    aylık tavuk,yumurta,lor peyniri gibi besin masrafım 130 tl .Yani orta sınıf her insan verebilir.Ama evini asgari ücretle geçindiren biri için imkansız.

13. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Benim aylık masraflarım şöyle örneğin:

1) Nos ürünü: 120 TL
    2) Protein tozu: 100 TL
    3) Spor salonu: 100 TL
    4) Günlük 160 gr. ton balığı: 6 TL

Toplam: 500 TL

Bir kişi asgari ücret alsa, evi kira olmasa, yalnız yaşasa ve başka aylık önemli masrafları olmasa, rahatlıkla bu masrafları karşılayabilir.

14. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Yemek parası almıyorum, gelirim yok öğrenciyim, aileden aldığım para akbile, arada dışarı çıkmamai kontör parama bile yetmiyor. Spor parası dışında aldığım ekstra para yok zengin bir aileden gelmiyorumda zaten. Söylermisin bana her gün tavuk göğsü, lor peyniri, yulaf nasıl yiyeceğim ?
    Vücut geliştirmede en önemli 3 olay beslenme, antreman ve uyku değil mi ?
    Beslenme olmadan nasıl olacak bu iş ? Bir nebzeye kadar olur anca. Realist düşünürsek orta sınıf çalışan bir adam kendine yetebilir bu konuda. Ama benim gibi öğrenci olanlar gidipte her gün tavuk, et yiyemez.

Son düzenleme: 29 Ekim 2012
  15. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bu durumda protein tozu kullanmak daha mantıklı olur.Genrise protein tozları ucuz. 30-40 lira. 1 ay gitmez ama hiç kullanmamaktansa günlük 20gram kullanmak daha iyi.

16. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Dediğiniz şekilde bile adamın 500 tl spor masrafı yaptıktan sonra ay boyunca evden dışarı çıkmaması lazım.Yani ekonomik olarak ortalama bir yerlerde değilseniz bu sporun tam hakkını veremezsiniz.

17. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Tabi orası öyle, geriye fazla para kalmıyor asgari ücretle, ama aylık 1000 tl maaş, sanırsam ucu ucuna yeter.

18. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ayda 30 lirada o kadar zor olmaz heralde ama hiç kullanmamakdan iyi olsada günlük 20 gram ile iyi bir sonuç verirmiki

19. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Fakir dediğimiz kişi eğer ailesinin yanında yaşıyor ve aldığı asgari ücret hemen hemen ona kalıyorsa bu sporu hakkıyla bal gibi de yapabilir. Elinde son model telefonlar ve bilimum elektronik cihazlar bulunduranlar da genel olarak bahsettiğim bu kısıma dahil oluyorlar. Sadece gereksiz yere harcadıkları paraları kendi vücutları için harcamaları yeterli olur.
    Aile babası anası vs ise kişi o zaman işler oldukça zorlaşıyor maalesef...

20. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yavaş gelişir sadece çünkü bir gün iyi yiyecek diğer gün yemek bulamadığı için entramını iptal edip eline para geçtiği gün tekrar yapacak.

Sayfayı Paylaş