Facebook Şişmanlatıyor!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Bodysoft tarafından 11 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Facebook şişmanlatıyor!

ABD’de yapılan araştırmaya göre Facebook’ta uzun bir arkadaş listesine sahip olan kişiler sosyalleştikçe kendisini iyi hissediyor. Bu nedenden dolayı mutlu olan kullanıcılar kontrollerini kaybedip kendilerini yemekle ödüllendiriyor.

ABD’de 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada Facebook’taki arkadaş listesi kalabalık olan kişiler çok insanla iletişim kurunca kendilerini mutlu hissediyor.
    Mutlu olan kullanıcılar da kendilerini şımartmak için para harcamaya ve ihtiyacından daha çok yemek yemeye başlıyor.

Columbia Üniversitesi ve Pitsburgh Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği çalışmayı yürüten ekipten Keith Wilcox konuyla ilgili Daily Mail gazetesine konuşarak şunları söyledi:

“Kendinize güveniniz ne kadar çok olursa kontrol yeteneğiniz o kadar azalır.
    ‘Bugün iyi hissediyorum, kendime bir ödül vereyim” deyip yemek yemeğe başlanıyor.”

Kaynak : Ntvmsnbc

Bodysoft'un Notu :
    Amerika'lıların devamlı bir şeyler atıştırma alışkanlıkları malum dolayısıyla Facebook'dan alınan haz dolabın yolunu tutmak için bahanelerden biri olabilir! Bu tip araştırmaların farklı ülkelerde de yapılması gerekir diye düşünüyorum. Araştırma yine de ilginç...

.
    .
    .

rockybalboa7 ve Phil_Heath bunu beğendi.
  2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Zaten facebook sosyal bir ağ olmaktan ziyade , kullanıcılarını asosyal yapan bir ağ.

Swager, Predatel, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    internetin olumlu yanları var kullanıcılar için aslında bir çok bilgiye ulaşıyoruz vs ama interneti öğrenmek için kullanan insan sayısı az artık her eve girdi facebook oyun siteleri arkadaşlık siteleri vs derken iyice insanlar asosyal oldu hareketsiz yaşam sürer oldular artık spor yapmak kaçınılmaz bir şeydir çünkü dünya yavaş yavaş obeziteye doğru gidiyor bu internet evlilikleri bitirdi aile içi sohbeti bitirdi dışarıda arkadaş kurmayı bile etkiledi ben çocukken dışarıda oynardım koşardım zıplardım şimdiki 2000 yılının başlarında doğan çocuklar internette oyun oynuyorlar beslenmeleride kötü tabiki çoğu aile düzenli beslenmeden bir haber çünkü sonuç asosyal şişman hatta içine kapanık insanlar yetişiyor maalesef

Bodysoft ve Predatel bunu beğendi.
  4. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    ABD zaten obez bir ulke ve yeme kulturleri fast food a dayaniyor. Face karsisinda otururken disardan pizza, hamburger falan siparis ederlerse sonucu bu olur zaten :) Bi de demislerki face den yazistikca kendilerini mutlu hissediyorlaris :) Komik... Hangi soyal olarak adlandiralicek sanal bir platform gercek iletisimin yerini tutabilir ki ?

Bodysoft ve rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş