Fıtık ve BB

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kerem9696 tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kerem9696

kerem9696 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkese merhaba
    Benim belimde 7 aydır fıtık var.Doktora gittim fizik tedavi gördüm.Basketbol oynarken falan hiç bir şikayetim yok.Doktor güç kaybının olmadığını söyledi. Herhangi bir uyuşma sızlama da olmuyor.Bacaklarımdada uyuşma ağrı kasılma olmuyor. BB ye aşığım ve tekrar başlamak istiyorum sağlam bir antrenör ile acaba bir sıkıntı çekermiyim cevaplarınızı bekliyorum .

2. ali86

ali86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba dostum bende de bel fıtığı baslangici var ben BB ile bu rahatsizligimi yok denecek kadar azalttim bazı hareketlere dikkat etmelisin dedigin gibi iyi bir antrenöre durumunu anlatirsan sana yardimci olacaktir

kerem9696 bunu beğendi.
  3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    mr değerlendirme raporunu görmeden tahminde bulunamayız.

kerem9696 bunu beğendi.
  4. İNFRAMEN

İNFRAMEN Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kişisel Gelişim & Yaşam Koçu
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Spor kaslar ve kemikler arasındaki bağlantıyı fazlasıyla pekiştirir; ancak işin ucunda ağırlık kaldırmak gibi bir faktörde var ki, muntazam dikkat edilmeli... Biliriz ki, hareketleri yapmaktan ziyade, nasıl yaptığımızdır önemli olan. Bu sporda ağırlıkla gelişim olduğu gibi, o ağırlığın fıtık olan bölgeye nasıl etki edeceğinin garantisini veremeyiz. Çünkü, fıtığın sinir sistemiyle alakalı olması gereken dikkatin maksimum düzeyde kullanılmasını ifade ediyor. Özellikle, eğilerek yapılan hareketlerde muntazam dikkati elden bırakmayın diyorum. Mümkünse row hareketlerine çok dikkat edin. Mesela; az ağırlıklarla başlayıp, kademe kademe yükselen piramit sistemi sizin vücudunuza daha iyi adapte olmanızı sağlayabilir. Hatta, daha da güzeli o bölgeye temas edecek hareketleri ağırlık takmadan iyice ısıtıp (hazırlayıp) harekete geçmektir. Önce Emniyet, Sonra Hareket... Dediğim gibi; Önemli olan hareket değil, hareketin nasıl yapıldığıdır. Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme: 13 Ocak 2014
    kerem9696 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş