FİTNESS'IN OKULUNU OKUMAK

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Alperennn_ tarafından 31 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Alperennn_

Alperennn_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Başlık biraz saçma oldu farkındayım evet...
    Şimdi abiler kardeşler bu sene Ünv sınavına 2. girişim oldu geçen yılki sonucuma göre 150k daha iyi sıralama yaptım sayısaldan 275k ya girdim ve bölümlere bakınca bir çok mühendislik farklı farklı şehirlerde geliyor ama ünv okurken ilgi alanım olan bir şey hakkında severek okumak tercihimdir.

Biraz araştırdım ve İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ ''EGZERSİZ VE SPOR BİLİMLERİ'' Bölümünü buldum bu bölüm ea'dan 580k yla alım yapıyor ben sayısalım ve EA sıralamam 474k geldi

Fitness hakkında insan fizyolojisi hakkında okumayı araştırmayı yeni şeyler öğrenmeyi kendime bir şeyler katmayı çok seviyorum. Spor salonundaki hocamla bu bölüm hakkında konuştum bana macfitte asgari ücretle çalışırsın dedi ve açıkçası modumu düşürdü biraz. Gerçekten bu bölüme gidersem kendimi geliştirebileceğimi derslere yeni bir şeyler öğrenme heyecanıyla gireceğimi düşünüyorum fitness hakkında kendimi bilimsel düzeyde geliştirmek istiyorum.
    Ve bu bölüm sayısaldan 275k ile alsa hiç düşünmeden yazar giderdim ama branşım olmayan bir bölümden 580k ile alan bir bölüme gidersem yıl boyu çalıştığım sayısal bölüm derslerine emeklerime yazık oluyor gibi de hissediyorum

Asıl sormak istediğim soru kendini geliştirmeye aç biri olarak EGZERSİZ VE SPOR BİLİMLERİ bölümüne gidip ilerde güzel maaşlı bir meslek sahibi olabilir miyim ?

2. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Normal mühendisliğini oku , yanınada hobi olarak kendini bu alanda geliştir.
    Yanı bu yemek yapmayı seviyorsun ama bunun için aşçılık yâda yiyecek içecek işletmenliği okumani gerektirmez.
    Egzersiz bilimi nedir ya kusura bakma küçümsedim ama. Adam akıllı birşey oku puanın iyiyse.
    Youtubede gördüğün, yâda salonlarda gördüğün kaslı tiplerin hemen hemen hepsi spor bölümü mezunu bile değil. Kendi kendine yetebileceğin, gelistirebilecegin bir alan. Bence hayatini garantiye almalısın yoksa ya polisliğe yâda bekciligie girmek için uğraşırsın sonra.

3. umut_karkoc

umut_karkoc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben o kendini geliştirme konusunda yabancı dil öğrenip (varsa ne güzel) yabancı makaleleri okursan kendine daha çok şey katarsın diye düşünüyorum. Ayrıca eğer antrenör veya PT tarzı bir şey olmak istiyorsan da böyle bir bölüm okumana gerek yok. Hatırladığım kadarıyla 1. Kademe Antrenör olmak için 18 yaşında olman ve lise veya üni diplomasına sahip olman yetiyor (Sağlık raporu falan saymadım ıvır zıvır). Bunlar tamamsa 2 haftalık bir kursla bu istediğini oluyorsun zaten.

Alperennn_ bunu beğendi.
  4. Alperennn_

Alperennn_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bu bölümden mezun olduktan sonra aşağıdaki mesleklere kapı aralanıyor veya ünvde kalarak çabalayıp akademisyende olunabiliyor
    • Basketbol Takım Koçu,
    • Spor Psikologu,
    • Federasyon Temsilcisi,
    • Kişisel Antrenör,
    • Spor Terapisti,
    • Analist,
    • Beden Eğitimi Öğretmeni
    gerçekten işimin garanti olcağını bilsem mühendislik okurum ama bu devirde ODTUDEN İTÜ den mezun olan mühendisler bile işsiz kalıyor

5. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Seni vazgeçirmek değil amacım, ve bu konuları arastirmadim, Ama saydigin şeylerin çoğu öğretmenlik hariç, sertifika ve kurs ile alınabilen şeyler olduğunu düşünüyorum. Formasyon alıp öğretmen olunmiycaksa yâda yüksek lisans yapıp akademisyen olmak öncelikli hedefler arasinda yoksa okunması gereken bir bölüm değil diye düşünüp kendi görüşlerimi belirtiyorum.

Turkiyede hangi alandan hangi universiteden mezun olursan ol belli başlı bölümler hariç özel sektörde üniversite kalitesi , yada uni ismi aranmaz çokta önemli değildir. Turkiyede sordukları tek şey vardır iş tecrüben, iş bilgin varmı. Eğer varsa işi kaparsın.
    Ozaman napacaksın, ingilizce öğrenmelisin yazları üretim yapan tesiste, fabrikada yâda mühendisliğini yapmayı istediğin bir iş kolunda üniversite birinci sınıftan son sınıfa kadar her yaz tatili bedavaya da olsa çalışmalısın ki tecrüben olsun , iş verene birşeyler bildiğini ispatlayabilesin.
    Hicbir iş veren üniversitede okudugun ders kitabanin orta sayfasından soru sormaz , iş tecrüben varmı hangi alanlardan çalıştın yâda referansların neler der. Diploma için okursan yetiştirmek üzere personel alan yerlerin dışında is bulamazsin.

umut_karkoc ve Alperennn_ bunu beğendi.
  6. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam amacın para kazanmaksa o sıralamadan bir üniversite okuyup zaman 4-5 yılını vereceğine şimdiden meslek hayatına atılsan daha yararlı olur illa üni okumak istiyorsan myö düşün derim.

7. Alperennn_

Alperennn_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    amacım direk para kazanmak değil aslında kendimi ileriye dönük geliştirmek dil öğrenmek yurtdışına açılmak vb.
    Bu başlığı açmadan önce spor bilimlerinde kararlıydım ama yukarıdaki arkadaşların yazdıkları belki de kaderimi değiştirdi hedefimi mühendislik yönünde değiştirdim

Sayfayı Paylaş