Evde Hazırlanabilecek Proteinli Karışımlar

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve HaX7 tarafından 28 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Bütçemin kısıtlı olması nedeniyle protein tozu veya amino asit alamıyorum. Burada hep yemek tarifleri var..

Acaba idmandan sonra yemek değilde bir nevi protein tozuna yakın değerler içeren bir karışım olarak ne önerebilirsiniz? Evde kolayca hazırlananlardan...
    Yemek sonrası veya yemek öncesi tüketmek için...

Ailemle yaşadığım için de sürekli kendi ihtiyaçlarıma göre öğün ayarlamıyorum yani az da olsa bazen yağlı yiyecekler tüketiliyor evde.

Basligin akisi nedeniyle Yemek Tarifleri Kismina tasindi

/Despo

2. shehim

shehim Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    Yer:
    Çek Cumhuriyeti - Prag
    ilk once yemek tarifleri kismini oku onlar yeterli gelmezse degisik tarifler sonra veririz...

3. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hemen hepsini okudum, zaten çoğunu -yemeklerde katı yağ kullanmayarak ve bol karbonidrat & proteinli beslenerek uyguluyorum.

Fakat dediğim gibi ailemle yaşadığım için sürekli bu tip ürünler tüketemiyorum, bana pratik bir protein bombası (haplarla alınanlara yakın değerlerde) gerekiyor.

4. tuase

tuase Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    afyon
    hax7 benim hazırladığım karışım şu. 3 kutu pınar süt tozu hakiki süt tozu ama.375 gramı 3.5 ytl. Protein oranı %35. 5 kutu arı mama bim lerde satılıyor.1,35 ytl .1 kutu neskuik 400 gr 4 ytl. toplam maliyet 25 ytl falan.2400 gr lık bir karşım.faydasını gördüm.

5. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    kolay hazirlanabilir:

tonbaligi (istedigin sekilde, sogan dogra, aci yap..nasil istersen)
    Lor peyniri... degerleri iyi..

Protein tozu zaten asiri bir ihtiyac degildir.. benim evde bulunur.. ama ancak günlük protein ihtiyacimi karsilayamadigim günler de alirim..
    örnegin gün de 140 g protein almam gerekiyorsa ama o gün normal besinlerden sadece 120 gramm tüketebildiysem bi bardak icerim...o da haftada 3 kereden fazla olmaz..

mma- ve Rambo16 bunu beğendi.
  6. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tuase ve ayaz cevaplarınız için çok teşekkürler tariflerinizi deneyeceğim. Özellikle ton balığını fazla tüketmezdim, ağır gelirdi yağı içimi bulandırırdı ama son günlerde biraz biraz yemeye başladım umarım faydasını görürüm. :)

7. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

arkadasim, tonbaligi icin sana tavsiyem: yagda olanini alma, suda tonbaligi var dardanelin.. onu al.. hem daha hafif olur, hem de gereksiz yere yaglardan gelen fazla kalori almamis olursun..

afiyet olsun

selamlar

8. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bahsettiğin ürün light ton balığı sanırım içindekilere baktım sadece ton balığı,su ve tuz var.

www.dardanel.com'dan araştırdım 80gr. light ton balığı 21gr protein ve sadece 1gr. yağ içeriği ile oldukça güzel bir ürün.

9. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

evet aynen o ürün .. bütün markalarda "light" diye gecmediginden suda tonbalik dedim.. yani aklinda kalsin "light"'tan kasti suda olmasi..

10. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ayaz bugün bahsettiğin ürünü aldım.

zaten hepiniz bilirsiniz ton balığı ile onlarca yemek yapılıyor. ton balıklı makarna favorim. :)
    ama bugün ağız tadımdan vazgeçemedim bi de sandviç yiyeyim dedim darı,ton balığı, light sürme peyniri bir güzel karıştırıp bi harç hazırladım sonra yarım ekmeğin arasına sürdüm birazda kaşar peyniri dilimledim afiyetle yedim...

çok lezzetli bir tarif ilgililere duyurulur. :lol:

11. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    kardes sormuski suplement içemiyorum ant. öncesi sonrası ne yemeliyim diye bence 8 yum beyazı ant. sonrasıda 8. yum beyazı ...
    arkadaşlar siz ne önerirsiniz
    antreman öncesi ?_
    antreman sonrası?-

12. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bence olabilir, yapan arkadaslar vardi. ant.dan once ve sonra amino niyetine yumurta beyazi tuketiyorlardi, ben ara ogun olarak tuketiyorum yum. beyazini, daha mantikli geliyor, yoksa gunde5-6 ogunu tamamlayacak yemek cesidini bulmakta zorlaniyorum

13. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    Ya arkadaşlar gerçekten bazen insan ne yiyeceğine karar veremiyor.Öğünü tamamlamak bazen çok zor olabiliyo.Çünkü ne bulursak yiyemiyoruz.O nedenle yardımcı olarak suplement kullanıyoruz.

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    +1... supplementların bu noktada işin içine girmesi taraftarıyım bende..doğal yollardan alınamıyorsa tefamların işin içine girmesi kaçınılmazdır.

mma- bunu beğendi.
  15. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Benim ucuz maliyetli bir protein içeceğim var. 30gr kadar light soya ununu (kutusunda %50 protein, %0 yağ diyor) bir büyük bardağa koyuyorum. İçine 2 kaşık nesquik yada 1 tane muz atıp yarım litre sütte mixerle karıştırıyorum. (nesquik koyunca mixere gerek yok) Sütten gelen protein 15gr, soya unundan gelen protein 15gr = 30gr. Hazırlaması kolay maliyeti düşük. (500gr light soya unu 1.5ytl falan) Bardakta iyi karıştırmak gerekiyor yoksa soya unu tam karışmıyor.

Edit: Unu çiğ tüketmek ne kadar sağlıklı bilmiyorum. Bilen birileri varsa aydınlatsa daha iyi olur.

16. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Soya ununu hiç denemedim. Ama deneyipte sindirim sistemini eline alan arkadaşlar var :D :D :D
    Soya unundaki protein aminoasit olarak zengin bir protein değil. Bitkisel kaynaklı olduğu için. Ama zaten 15 Gr. zegin protein var karışımında. Buda durumu kurtarmak için yeterli sanırım... Aslında bu karışıma bir miktarda CFM, BiPRO, Gold Protein tarzı 1. sınıf protein koyulursa amacından çıkmışta olsa son derece güzel bir protein içeceği olur. 3 sınıf proteinide bulunduruyor içinde. CFM direk emilir. Sonra süt proteini emilir. En sona ise selüloz yapılı soya unut sindirilir... Zamanlama da orantılı olur sanırım...

Kardeş WHEY koymuyorsan bile buna Pınar Süt Tozu ekleyerek 45 Gram'a yükseltebilirsin protein oranını. Laktoz'a karşı bünyen çok hassas değilse mutlaka dene. Daha yeterli olur bence. En kısa zamanda bunu bir deneyeyim ben...

Sayfayı Paylaş