Evde boks çalışmak/öğrenmek

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Iakkhos tarafından 2 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar arkadaşlar. Evimin çatı katına büyüklerinden bir tane boks torbası aldım geçenlerde. Torba eldivenim, el bandajım falan da var. Kendimi nasıl geliştirebilirim boks konusunda, neler önerebilirsiniz bana bu konuda ? 1-2 sene boyunca düzenli antreman yapsam, güzel bi yol katetme şansım var mı tek başıma? Tabii ki tek olduğumdan lapa antremanı falan yapamıcam, ama vurunca geri seken refleks torbalarından alabilirim belki önerirseniz. Bu arada aynı anda vücut geliştirmede yaptığımdan çok fazla vakit bulamıyorum, haftada 5-7 saat arası çalışabilirim boks için.

2. onurkfb

onurkfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Teknik öğrenemesiniz bunu öğretecek antrenör yok.Zaten doğru bir şekilde yumruk atmayı öğrenmedende o torbayı yumruklayarak anca kendinizi sakatlarsınız oyüzden tavsiyem 3-4 ay en azından bir kursa gitmek

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Boks yapacaksan, vücut geliştirmeyi bırak, powerlifting e yönel.
    Ayrıca crossfit yap.

4. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaslar vucut gelistirmeyi birakmak gibi bi hedefim yok, hedefim boksu hobi olarak yapmak. Evde yaptigim antremanla, sokakta kendimi savunabilecek kadar ceviklik kazanayim yeter.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurkfb bunu beğendi.
  5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Tamam işte vücut yaparsan, erken yorulursun bir kavgada ve yeterince çevik olamazsın.
    İstisnaları mevcut. Yani iyi, kaslı bir vücudu olupta havada ters takla atanlarda var, yok değil ama ekstra çaba ister.

Tabi vücuttan kastın bu ise sorun yok.

Kastettiğin bu ise böyle bir vücut sorun çıkartır mı bilmem...[​IMG]

6. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Alttaki vucuda istesem de sahip olamam zaten uzun vadede devam etmeyi dusunuyorum a.a 1. Onceligim vucut gelistirme boks ise hobi.

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yok örnek olarak verdim ama hobi demişsin. Hobi içinse, diyecek bir şey yok.

8. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ben evde kickboks çalışıyorum sırt çantasına yastıklara vuruyorum ip atlıorum koşuyorum ve faydaları oldu

9. Emircand62

Emircand62 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Duzdirek,krose(kafa,karaciger),aparkat,tekme temel kavramlari tekniklerini ogrendin mi evde calismayla cok iyi seyler yapabilirsin.Her dk. Bos kaldigin anda golge boksu yapabilirsin serilestirir.Kum torbasi gibi varsa imkanin ona benzer yapabilirsin sikinti olmaz ha salon ha ev sadece lapa sikintisiyla spani antremanlarina alisamazsin zatem maca cikmican sorun olmaz.

10. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de oyle dusunuyorum, tum temel vuruslari biliyorum zaten internetten dikkatlice izledim. Yumruk gucunu arttirmak ve yumruklardab kacmak icin Nasil bir antreman onerirsiniz?

11. bordolevo

bordolevo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bence hobi de olsa düzgünce öğrenmek istiyorsan iyi bir antrenör şart tek başına ilerleme katetmen zor

12. Emircand62

Emircand62 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Golge boksuyla seri olursun 3 round yap golge boks ilk isin guzel sonra 1 er dk ilk raund yap 30 sn, dinlen sonra 2. Ve 3. Raundlari yap 30 sn araliklarla bunu yaptiktan sonra sert bi yere sunger tarzi elini kesmicek zeledemicek bisey koy orda tum gucunu vererek dov onu bunuda 4 raund yap burdan kolay gelcek ama okumasi cok zorlancan birde bilek sertlesmesi icin sikilan bisey varya yaz cikar gogleye ondan al bilek onemlidir bilek kasi:)
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mayıs 2016 ---
    Golge boksuyla seri olursun 3 round yap golge boks ilk isin guzel sonra 1 er dk ilk raund yap 30 sn, dinlen sonra 2. Ve 3. Raundlari yap 30 sn araliklarla bunu yaptiktan sonra sert bi yere sunger tarzi elini kesmicek zeledemicek bisey koy orda tum gucunu vererek dov onu bunuda 4 raund yap burdan kolay gelcek ama okumasi cok zorlancan birde bilek sertlesmesi icin sikilan bisey varya yaz cikar gogleye ondan al bilek onemlidir bilek kasi:)

13. Prostagma

Prostagma Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Ögrenci
    Guclendirir. Ama nereye kadar. Boks antrenmanlari kum torbasi veya lapa ile sinirli degildir. Cok zor istasyonlar vardir icinde. Kos sinav mekik mekik cekerken karnina tekme yeme karninin ustune cikip bastirma. Hoca dan dayak yeme gibi seyler... Sadece kum torbasi ile calisacaksan tek yarari guclendirmesi ve daha hizli yumruklara sahip olmani destekler

14. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bence inanan ekipmansızda güçlenir illa salona gerek yok

Sayfayı Paylaş