Evde Boks Çalışmak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve MRMFitnessx tarafından 28 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MRMFitnessx

MRMFitnessx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler 1 Ay 1 Hafta Kickboks'a gitmiştim. Ancak okul olunca yorgunda oluyordum. O yüzden evde çalışmaya karar verdim. Yumruk Tekniklerini biliyorum zaten Direk, Kroşe, Aparkat, Swing yumruklarını biliyorum. Teknikleri bildiğim için kendimi geliştirip, güçlendirip ilerleyen zamanlarda Profesyonel Boksör, gibi olmak istiyorum. Antremanlarıda hergün yapıcam. 1:30 veya 2 Saat çalışırım antrenmanda.

Malzemeler : Refleks Topu, Kum Torbası, Refleks Topu 2 (Kafa'ya koyulan), Hız Topu alıcam inşallah. Bandaj var zaten. Başka gerektiğini gördüğünüz Boks Malzemesi var mı?

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kardeşim 1 ay boksa git yumruk atmayı bilmediğini farkediceksin kickboks yumruklarıyla boks yumrukları temelinde aynı gözüksede aynı değil aslında

3. MRMFitnessx

MRMFitnessx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Bana göre Boks ve Kickboks, Yumrukları teknikleri aynı. Zaten İnternette birçok kez Boks, Yumrukları Tekniklerini izledim ve biliyorum. Gitmeme gerek yok. Kafa'da duran Refleks Topu, yerine İki Uçlu Refleks Topu alıcam. Hız Topu, dediğim ise Pencikbol.

4. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Ah be kardeş 1 aylık sporlar yumruk tekniklerini izledim biliyorum diyosun bende boks ve muay thai yapıyorum müsabaka başarılarım var etrafımda yıllarca bu sporları yapmış insanlar var hala biz boşunamı teknik düzeltmeye geliştirmeye en verimli şekilde uygulamaya çalışıyoruz ben sadece sol direk çalışmalarımı senin spor hayatın kadar yapmışımdır sen daha şimdiden oldum dersen sıkıntın var.

5. Berat54

Berat54 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tabiki çalışabilirsiniz 1 ay boyunca ogrendigin teknikleri dahada iyi yapabilirsin ip atlayabilirsin kondisyon yapabilirsin açma germe yaparsin ilerde sana cok faydasi olur ve tabiki gölge boksu yapmayı uutma kolay gelsin

6. MRMFitnessx

MRMFitnessx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    mertkln haklısın benden daha çok yapmış olabilirsin. Ancak dostum evde çalışırken de tekniklerimi düzelticem, geliştiricem ve en verimli şekilde yapmaya çalışacam. Yani senin yaptığın antrenman'la benimkisi aynı olucak.

7. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    dünya ağırsiklet boks şampiyonu deontay wilder 18 yaşında boksa başlamış 30 yaşında hala yanlış yumruk attığı için elini kırıyor sen yumruk atmayı bildiğini neye göre söylüyorsun kardeşim kusura bakmada 1 ayda yumruk atmanın y sini öğrenemezsin

8. MRMFitnessx

MRMFitnessx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Gorillaxxx, Dostum ben Yumruk tekniklerinin hepsini biliyorum olağanüstü vuruyorum aynı Mike Tyson, gibiyim gibi birşey mi dedim? Yahu diyorum ki 1 Ay gitsen Boks, Kickboks veya Muay Thai'de bellidir. Direk Yumruk, Kroşe, Aparkat hatta Swing öğretilir. Bunlar nasıl atılır? Bel ve Ayak nasıl olmalıdır diye öğretilir. Ve hareketin temelini anlarsın, ona göre çalışırsın ve bilirsin hareketi. Ben diyorum ki evde dediğim bu 4 ekipman'ı alayım evde çalışayım antrenmanı diyorum. Zaten Boks, kursunda ki çalışmayla benim evde çalışmam aynı olucak. Eğer hayır aynı olmayacak dersen farkı söyle bana? Bak dostum bizim Şehir de Boks, kursuna yazılmak istiyorsan en az 600 TL, cepten çıkarmalısın yıllık ve bu da en ucuz olan Kurs. Ben de onun yerine En fazla 230 TL veririm evde ekipman kurarım. Ve hergün evde günde en az 2 Saat antrenman yaparım. İstediğim zaman gelir sporumu yaparım.

Sayfayı Paylaş