Evde 2 Aylık Vücut Gelişimi, Ağırlıklı ve Ağırlıksız (15 Yaş)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Niklaus Mikealson tarafından 17 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Sizce çalışma tarzım doğru mu?

1. Evet

50,0%
  2. Hayır

50,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Niklaus Mikealson

Niklaus Mikealson Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ve abiler, ablalar öncelikle belirteyim yaşım 15. 2 aydır calisthenics yapıyorum. Son bir haftadır yavaş yavaş vücut geliştirmeye geçtim. Calisthenics ile altyapı yapmanın daha iyi olacağını düşünmüştüm ve bence haklıymışım dayanıklılığım arttı. Bu arada 8-10 yaş arası yüzme ve basket yaptım, 5 yıldır futbol oyuncusuyum. Şuan 30 kg çift dumbbell setim, matım, direnç yayım, 3.5 kg ısınma ve drop set için kullandığım dambıllarım ve barfiks barım var.

Bench sehpası almadım ince uzun bir sebpada hallediyorum. Şuan günde 3500-4000 kalori alıyorum kilogram başına 2 gram protein alıyorum ve basit karbonhidrat almamaya özen gösteriyorum. Supllement kullanmadım Kreatin Monohidrat alacağım. Kollar benim için önemli değil bacak ve sırt (trapezius hariç) kaslarına önem veriyorum daha çok.
    Kendime bir program hazırladım "Push, Pull, Legs and ABS" şeklinde.
    Full body 2 ay "calisthenics"de yaptım üst vücut alt vücut halinde.
    (Antrenmanda acı çekmekten zevk alıyorum :d)

Programım şöyle

Pazartesi: İtiş, Ağırlıklı Karın
    Salı: Çekiş, ön kol
    Çarşamba: Bacak, Ağırlıksız Karın
    ...Tekrarla...
    Pazar: Dinlenme ve 1 saatlik kardiyo

11 kg ile yapıyorum genelde hareketleri. Sırt ve bacak sadece bir tek hareket ağırlık ile, belime yük binsin istemem. Bu arada kardiyo uzun demeyin futbolcuyum demiştim kondisyon lazım.

Yanlışım varsa hocalarım veya tecrübeli abilerim düzeltsin lütfen. Zaten ondan yazdım buraya.

Bu arada vücut ölçülerim
    Boy: 1.83
    Kilo: 72 kg (3.5 kilo kas koydum)
    Yağ oranım: %10 - 14 civarı (4-pack gözüküyor)
    Kol: 35 cm

Gerisi umrumda değil gelişimimi aynadan görsem yeter.

Şuanlık böyleyim 12 haftalık vücut geliştirme programından önce. Bu hafta demosunu yaptım şuan vücudum böyle (soğuk).

IMG_20200717_011609.jpg

Göğsüm daha büyük, küçük çıkmış :d
    Neyse bu kadar deneyimlerimi yazmak istedim.
    3 ay sonra görüşürüz.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Temmuz 2020 ---
    Evet cevaplarınızı bekliyorum:grinning:

Son düzenleme: 17 Temmuz 2020

Sayfayı Paylaş