Evde 1 Yıl Çalışmayla Gelinebilecek Son Nokta

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve bodytaha tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar. Benim merak ettiğim şey şu: Evde hocanın verdiği program dahilinde bar+dumble ile nizami hareketleri yaparak ve düzenli çalışarak gelinebilicek en son nokta nedir? Şİmdi kimse kendisini kandırmasın çünkü benim tahminin çok iyi bir vücutun yapılamayacağı. Ama eğer yapılabilir derseniz bnde almayı düşünüyorum. Salondan ayrılmıştım fakat programımı çok iyi biliyorum. Bi bakarsanız sevinirim.

2. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evde çalışarak dört beş ayda yapacağın vücutla bir senede yapacağın vücut arasında müthiş farklar olmaz öyle. Salon daha iyi tabii.

bodytaha bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bu calısmanla alakalı birsey bende evde yapıyorum bayan oldugum halde saglam kas yapısına sahip oldum diyebilirim yeterki azimle calıs

bodytaha bunu beğendi.
  4. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Senin Genetiğine Beslenmeme dinlenmene vs. vs. bir sürü faktöre bağlı bu . Yani Sana bağlı ama tabi salon kadar bir gelişme beklemek hayal olur biraz :)

5. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yeterli ekipmanın varsa çok iyi bir vücut çıkartabilirsin hayal değil. Beslenme, antreman programı vs.. gibi bikaç konudada uzmanlaşmış olmak gerek.

6. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bu senin süpere ne gözle baktığınla alakalı
    örnek olarak; ben kendi vücudumu sıfıra yakın hissedip yapılacak cok sey alınacak cok yol var olarak görürken
    bazı adamlar cıkıp süper vücudun ya mükemmel off puff diyebiliyolar
    bilmem anlatabildim mi?

AnkTıp92 bunu beğendi.
  7. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Salonda yapılabilen vücudun ,evde gerekli ağırlıklar varken yapılamayacağını düşünmek yanlış bence.Vücuda gerekli uyarıyı verdikten sonra ister evde,ister salonda farkeden bir şey yoktur.Salon sadece makina çalışmalarını seven,serbest ağırlıktan haz almayanlar için %100 gereklidir.

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    gerekli ekipmanları evde tam tekmil oluşturabilirsen olur tabii ki :D

9. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şu da bir gerçek ki salonda gösterdiğiniz tertip ve disiplini evde çok isteseniz de zor sağlarsınız. Sonuçta spor salonunda herşey elinizin altında olur, ama evde günü gelir mutlaka bir "yok"u bulursunuz :)

10. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sana katılmıyorum. Salondaki hocanın tavsiyeleriyle ve telkinleriyle yaptığın vücüd la evde yaptığın vücüd bir olamaz. Bir hocanın tecrübesi kadar tecrüben olmadığı için istediğin kadar bilgi edin salonda yapılan vücüdu çıkartamazsın.

11. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa

Katılmayabilirsin.Zaten herkes aynı şeyi düşünse idi burası forum olmazdı :)

Söylediklerin yeni başlayanlar için geçerlidir.Hareketlerin doğru yapılışları-beslenme bilgin iyi olunca,eğer gerekli aletleri de aşağı yukarı sağlarsan neden olmasın.Olmaması için sebep nedir??Zaten bu forumdan da hergün bir şeyler öğreniyoruz.Salonda 1 hoca varsa burada bir çok hoca var.

Ayrıca salondaki hocalar ne kadar ilgileniyor :) Ne kadar tecrübe aktarıyor ki? Bunu da sorgulamak lazım.

dhg bunu beğendi.
  12. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Ben evde 4 senelik bir çalışma yaptım 10 kiloluk damble lar göğüs yayı şınav mekik barfiks el yayı bükme yay gibi çalışmalar yaptım salondakı 1 senelik çalışmamın değerini vermedi açıkcası salonda daha fazla gelişim sağladım hatta salondan çıkmadan önce 68 kiloydum salondan çıktım ev hayatına döndüm evde yaptıgım sporla kilo verdim 68 den 63 kadar düştüm evde yaptığım spor ile hiçbirşey salondaki çalışmanın emeğini vermiyor salonda daha fazla vücudu gerdiriyorsun ayrıca salonda daha fazla yorulduğun için vücut tabi haliyle daha fazla enerji ve daha fazla kalori istiyor ve kilo alıyorsun
    eve vereceğin damble zaten 10 kiloluk damble lar bile şuanda 50 den aşağı değil fiyat olarak da yüksek en iyisi bence spor salonunda yapılan vücut hem daha ekonomik olur hem kazançlı sen olursun

Son düzenleme: 6 Ekim 2010
  13. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    evinde bench sepası 70 kg ye yakın plakan e barfiks demirin varsa yapılır sonucta eskiden makinamı vardı

14. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Son söylediğin cümlene tamamen katılıyorum ama burda bizlere ne kadar destek olunursa olsun küçük bi hata bikaç ay sonra gözle görülür bi seviyeye gelebiliyor bunu ben yaşadım evde çalışan biri olarak.

15. By_MaLi

By_MaLi Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Gerçekten çalışma ile alakalı.Ben evde yapıyorum kendim yaşım 14 komşum abim gibi gördüğüm komşum 16 yıldır bu sporla uğraşıyor ama tam anlamı ile body building değil tabi yoksa şimdiye kadar 55 cm kol yapardı herhalde :) 40 cm kolları var istediği vucuda çoktan ulaşmış değişik şeylere yönelmiş durumda yani benim 2 adet dambılım var o beni alıştırdı spora içimde varmış örnek alacağım biri yokmuş herhal :) şimdi deneyimi ile yaptığı program ile yapıyorum antreman yani sende yapabilirsin.

16. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    yalnız bar ve dambıl ile 1 sene çalışarak vucut gelişebilir. ama alternatif nekadar bolsa okadar iyidir. yani salonda ki gelişim daha hızlı olabilir. cable çalışmaları,scott sehbası, makinelerle yapılan çalışmalarla daha fazla alternatifimiz olur ve daha iyi sonuçlar elde edebiliriz.

17. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Kararlıysanız mekan farketmez dostlar.
    tabii ki iki dumbell bir sehpayla, spor merkezlerindeki ekipmanları ve imkanları kıyaslıyorsak evde yapılan antrenmanlar salonlardaki gibi mükemmel olmaz. herhangi bir adaleyi salonlarda beş farklı şekilde çalıştırabilirsek kendi çabamızla iki şekilde çalıştırabiliriz mesela. yalnız yeni başlayanlar veya yakın geçmişte başlayanlar için salonda çalışmakla kendi çapında çalışmak arasında sonuç bakımından pek fark olmayacaktır. özellikle o ilk altı ay- bir yıl aralığı için.
    Çalışın arkadaşlar. hem evde bench press, koşu bandı vs bekleme dezavantajınızda yok. hem sıkılınca duvalarla konuşursunuz falan
    takılın.

18. erd123

erd123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evde olmuyor ben de denedim illa bişeyler yarım kalıyor.Evde yerin müsaitse ve çok kaliteli aletler alabilirsen tam salon havası olur ama o da maddiyat istiyor onlara verdiğin parayla 1 sene salona gidfersin üstüne istediğin supplemetleride alırsın

19. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Evin alt kattaki hobi odasını BB merkezine çevirdim.
    Koşu Bandı
    Mekik aleti (2tane)
    6*2 dambıl
    10*2 dambıl
    Çalışma istasyonu

Toplam maliyeti 1 yıllık spor salonu aboneliğine geliyor...Ama aletler ömür boyu bende :D Hepsini takistle alırsan 12 aylık abonelik gibi bir üye aidatı ödediğini düşünebilirsin :)

-

İstersen yaparsın. Bkz. imzam :D

20. kenanc

kenanc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    sana disiplinine bağlı, beslenme ve dinlenmeyede dikkat edersen yapabilirsin
    bende evde çalışıyordum kolları 40 cm yapmıştım, beslenme tam olması gerektiği gibi değildi, 42 falan olabilirdi aslında. zamanında flexordan almıştım ağırlıkları ikinci el :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:57 ----------

1tane uzun bar iki tane kısa bar ve 110kilo ağırlık vardı bende sadece. sehpa alamamıştım, benc preside yatağın kenarına koyduğum tahta parçasının üstünde yapıyordum, eğik penc pres oluyodu benimki
    yani yeteri kadar ağırlık, 1 tane uzun iki tane kısa bar ve ağırlık sehpası yeterli, beslenme ve dinlenmeyi unutmadan tabi :D

bodytaha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş