Ev Yapımı Cable Machine

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gordonfreeman tarafından 19 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar evim de calışıyorum.kendimede basit bir cable makinesi yaptım.bunuda sizle paylaşmak istedim.makara, ağırlık plakaları, uzun ve kısa bar, celik halat, zincir ve barfix demiri kullandım.zaten cogu parca vardı.sadece makara celik halat ve zinciri sonradan aldım.yaklaşık 55 tl falan tuttu.imkanım olsaydı yerede bir makara koyup alttan cekiş de yapacaktım ama malum yer oda kapısı olunca biraz zor :) gercek cable crossoverda üsten indirerek yapılan hareketlerin hepsini bu sistemde yapabiliyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=3oSiydIVtgE&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=X80evSYvztQ&feature=youtu.be

Ekli Dosyalar:

sthammer, Crews ve celeron bunu beğendi.
  2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    insan yeter ki istesin, illa ki bir çözümünü buluyor.

ama yine de dikkatli olmanı tavsiye ederim. her şeyin sağlam olduğundan emin ol. aksi taktirde ne olduğunu bile anlamadan Allah korusun hastanelik olabilirsin.

gordonfreeman bunu beğendi.
  3. celeron

celeron Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Çok tehlikeli gibi görünüyor. :) (Kapı barı kapıya ne şekilde takılıyor bilgi verebilir misiniz? Bir kapı barı almayı düşünüyorum da ama evdeki kapıların kasası demir, olur mu olmaz mı tam bilemiyorum sizce takarken sorun çıkarır mı? )

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Güzel olmuş :)

5. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Taktir edilecek tasarım , ancak konum çok ters tam evin giriş kapısı .
    Peder ewe girerken pushdown yaparak karşılamak ıstemezdım :)

Sırf bu tarz durumlardan dolayı ewe ekipman kurmak ıstemıyorum , antremanın ortasında bisi oluyor idman p.c olup gidiyor kısaca.

gordonfreeman ve celeron bunu beğendi.
  6. mehmetask

mehmetask Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pazara gitmek
    Yer:
    Aydın
    Senle az muhabbet edelim bende evde çalışıyorum pulldown aleti falan yaptım dahada var özele gel kardeşim :D

7. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    evet yer biraz kotu :) mesela antreman yaparken kapi caliyor.ama tam acamiyorum kapiyi sistem gozukmesin diye.cunku biliyorum ki goruldugunde onun ne oldugu sorulacak ve anlatsamda anlamicaklar :(

8. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    bunun bir parcasi var.ufak birsey.kapiya vidaliyorsun onu.o kapida cikinti usturuyor.demirin tam ortasindaki delikte o cikintiya oturuyor.demir kapiya vidalama yapilirmi bilmiyorum.eger yapilirsa dedigim parcayi kapinin iki tarafinada ayni hizada vidaliyacaksiniz.cubuktada vida mantigi var.cevirdikce uzuyor.barfix cubugunu o cikintilara hizaladiktan sonra cevirerek uzatcaksiniz.delikler cikintiya oturcak

9. napolyon79

napolyon79 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Çorlu
    ellerine saglık dostum :)
    fakat bazı konuda dusuncelerım var
    1. kapı barfıksı cogu kısı barfıks cekerken bıle yerınden ayrılıp dusmene sebebıyet verıyor ıyıce monte edılmıs durumdamı :)
    2. barların tele baglanısı guvenlı gelmedı pek kayma yapmıyor zıncır degılmı..
    aletlerının devamını beklerız ;)

10. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    barfix demiri saglam :) bar da halata soyle baglaniyor: halatin ucunda karabina var.karabinaya bir zincirin ucunu takiyorum.daha sonra zinciri barin etrafindan gecirip diger ucunuda yine karabinaya takiyorum.zincirle bar arasinda cok az bosluk kaliyor. bu yuzden zincir bar ustunde biraz saga sola oynayabliyor. ancak barin ucu kalin oldugu icin zincir orayi atlayamiyor.dolayisiyla barin zincirden kurtulup dusme olasiligi yok :) biraz daha pro birsey yapmak isteyenler bari tam ortasindan delsin. halka basli civatalar var. ozel adini unuttum simdi.civatayi delikten gecirip somunlasinlar.sonrada karabinayi direk civata basindaki halkaya taksinlar.zaten civata tam ortada oldugu icin normal halter calismasinida etkilemez. usenmeyip sanayiye gidince bende boyle yapcam :)

11. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    güzel olmuş tebrik ederim bende para ayırabilirsem bodrumda benzerini yapacağım birde bu tür evde çalışan arkadaşlardan daha çok paylaşım bekliyorum

12. napolyon79

napolyon79 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Çorlu
    ozaman sıkıntı yok :)
    çalısmalara devam..

Sayfayı Paylaş