Eti burcak fistik ezmeli kremali

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve Frightos tarafından 8 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    100 gr paket 3 tl.
    15 gr protein
    50 gr karbonhidrat
    Cok iyi bir ara öğün degilmi sizcede

2. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    Değil tabi ki. Her zaman kompleks karbonhidrat. Bildiğim sebeplerini anlatıyım.
    Vg için değil daha farklı acılardan yorumlayacağım.

Bu fruktoz daha doğrusu fruktoz şurubu içeriyor. Fruktozun fazlası her zaman kötüdür. Karaciğerin enzimleri fruktoz icin belli seviyeden sonra yetersizdir hiper üremi yapar,gut yapar adp ler yıkılacağı için. Torku hariç diğer tüm hazır gıdalardan uzak durun.bir tek torku şeker şurupları kullanmıyor.

Basit şekerlerin diğer zararı ise karyojeniktir diş çürüğü yapar.En tehlikelileri yine fruktozdur. Sen bunu yedikten 20 dk sonra dişini fırçalamazsan çürük için gerekli olan tükürük ph si olusmus oluyor. Kompleks karbonhidratın tükürük lipazı ile sindirimi cok uzun olacağı için ağızda çürük yapamadan mideye gider çoktan.

Son düzenleme: 8 Mayıs 2019
    Lie, ScarlettFox ve igormami bunu beğendi.
  3. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    katılıyorum. kilo almak için her şey yenmesi sağlıklı bir şey değil zaten. daha önce bu ürünle ilgili başlık açıldı ve zararları fazlasıyla konuşuldu.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Mayıs 2019 ---
    bu arada lab'a gönderdim bir dönem çok yiyordum bağımlılık yaptı diyebilirim. gelen rapor şaşırtmadı: msg vardı. yani monosodyum glitomat vardı. zararlarını araştırın mutlaka.

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Fruktoz hiperürisemide kısıtlanır ancak gutta sorumlu tutulan 4 bileşen arasında fruktoz yer almaz. Gutta kısıtlandığı için yağ da guta neden olur bu yüzden kısıtlanmalı şeklinde bir yorum mantıklı olur mu?
    Kartojenik etki gibi yorumlarınıza bakılırsa sağlık literatüründe belli bir birikiminiz var ancak fruktozun fazlası her zaman kötüdür gibi ucu açık ifadeler sağlıklı değil. Ne kadar fazla, kime göre fazla, neye göre fazla ve dayanaklar neler bunlar çok ucu açık.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Mayıs 2019 ---
    100 gramında 25 gram şeker olan bir ürünün "iyi bir öğün" olması mümkün değil..

Son düzenleme: 9 Mayıs 2019
    burakua17 bunu beğendi.
  6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ben yine de gidip alacağını düşünüyorum.

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Paketli gıdaların "iyi öğün" olma ihtimali düşük, besin değeri olarak ta iyi değil bunlar tamam ama tadı da çok güzel :) Keyiflik olarak antreman sonrası 1-2 adet (paket değil adet) yenilebilir belki.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. ScarlettFox

ScarlettFox Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık
    Zararlı; doğal değil.

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İşin doğallık kısmına gelirsek yediğimiz, içtiğimiz hiçbir şey doğal değil. Kendi kümesi, ahırı, bağı bahçesi olup; direk kaynağından su içebilen varsa ne mutlu ona :) Zarar kısmı da göreceli, günde 1 adet yemekle 1 paket yemek farklı ki suyun dahi fazlasının zararlı olduğunu düşünürsek bu tarz paketli bir ürünü de ona göre değerlendirmek gerekir. Ürünü savunmuyorum bu arada ama doğru noktadan yaklaşmak lazım. Evet doğal değil, içinde tonla şeker var, katkı maddeleri vs. ama yerken keyif veriyor. Beslenme konusunda insanların atladığı en önemli nokta bu bence. Profesyonel amacı olmayan sıradan vatandaşlar hayatı kendilerine zindan edecek beslenme sistemlerine girişiyor. Güzel sonuçlar geliyor tabi sonrasında uzun zamandır kısıtladığı şeylere geri dönüp keyfini çıkarmaya başladığında tüm emek çöpe gidiyor. O yüzden x yiyeceği ile mutlu hissediyorsak beslenmenin bir yerinde az da olsa bulunmalı. Neyse farklı bir noktaya taşıdım en iyisi uzatmayayım :)

10. ScarlettFox

ScarlettFox Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık
    Tabii ki; çoğu GDO'lu (Genetiği değiştirilmiş organizma) bahçede eksek biçsek bile çok sonuç değişmiyor, ekilen tohumların,hayvanlara yedirilen yemlerin vb. içeriğinde de çok ciddi genetik oynamalar var.
    Önemli olan bu anorganik döngüyü minimuma indirebilmek.

11. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısınız. Konu sahibi öğün olarak kullanmaktan bahsettiği için ikazda bulunduk. Tatlı olmalarının sebebi işte o doğal olmayan fruktoz şurupları maalesef. Fruktoz glikozdan daha tatlıdır.

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İkazınıza katılıyorum ama bunlara öcü gibi yaklaşmayın demek istediğim bu. Miktarı abartmadıkça, tabiri caizse nefsi körleyip bırakabiliyorsa sıkıntı yok. Ha 1 tane yicem diye 1 paketi gömecekse tabi ki uzak durmakta fayda var :)

13. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Büsküvi den nefret ettim teşekkürker:))

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Birazdan eve geçerken almayı düşünüyorum. Kalori derdiniz yoksa çokta önemli değil. Vücut açısından bir pakette yesen bir kereden birşey olmaz. Sağlık açısından da o kadar dikkat edilmesi gereken şey varken bu hafif kalıyor.

15. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Benim düşünceme göre, antrenman da kaldırdığın ağırlıklar, o son tekrarlarda ki harcadığın güç yaptığım kardiyolar ve bunların sonun da harcanan kaloriyi, gidip de özellikle şekerli gıdalar ile günlük kaloriyi doldurmak, kişinin kendine yaptığı bir ihanet olarak görüyorum. Bence kesinlikle kaliteli yağ, karbonhidrat ve proteinli doldurmak varken gerisi o gösterilen eforun önemli bir miktarın boşa gitmesine sebibiyet vericektir. En azın da yiyiceksen antrenman yapmadığın gün yemek daha mantıklı olucaktır.

16. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Zenginin parasi zuurdun çenesini yorar derler ya o hesap seninki. Kaliteli yaglar karbonhidratlar proteinlerle kaloriyi tamamlamak malesef herkesin harci olmuyor para mesel3si bu is. Sen gunde 30 40 lira beslenmene verebilirsin. Ben 10 lira zar zor verebilirim.

17. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Doğrudur. Nasıl bakmak istersen öyle görürsün.

18. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    maddi açıdan ne kadar zorlansak bile kötü gıdaları "sizce de çok iyi bir ara öğün değil mi" şeklinde sunamayız. mesela bunun yerine farklı bir seçenek olarak nohut piyazı veya mercimek salatası yapabilirsin. ama mesela biz burada muhalif olmasak belki bir çok insan "aaa evet ya harikaymış" diyerek bu ürünü alacak.

Sayfayı Paylaş