Esneme programı bilen var mı ?

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve eehfe4 tarafından 17 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba.
    Esneme programı arıyorum ama bir türlü bulamadım işe yarayan bir program bilen var mı ?
    Esneme dediğim spordan önce 10 dklık esnetmelerden bahsetmiyorum bildiğiniz esnek vücut için program istiyorum.

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Esnetme programı diye birşey olmaz, stratejik olarak yapılmalıdır. Herhangi postürel bozukluk varsa veya yatkınlık varsa ona göre yapılır, yada çalıştığın kas grubunu çalıştıktan sonra esnetirsin. Eğer hareketi yaparken engel olan kas grubu varsa esnetebilirsin. Kısacası esnetme duruma göre yapılır, tüm kasları sırayla esnetmek çok mantıklı değil.

3. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yanıtın in teşekkür ederim hocam.
    Jimnastikçiler gibi olmak için ne yapmalıyız ?
    Birde benim kifozum var önerin var mı ?

4. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Tüm kasları esnetmenin oldukça işe yarar olduğunu düşünüyorum ben.1 yıldır postural bir bozukluğum olmamasına rağmen geceleri temel 14-15 esneme hareketi ile esnekliğimi oldukça arttırdım ve kaslarımın yenilenmesinde oldukça fayda gördüm.Çalıştığım kas grubundan ziyade quads-hamst-kalf-bel-sırt-göğüs şeklinde her kası esnetmek bence çok faydalı.

Sayfayı Paylaş