Eski Prolarin Simdiki Vucutlari

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Despo tarafından 11 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Frank Zane başlıkta 64 yaşındaki haliyle verilmiş, abimizin son fotosu benden. Kendisi amerikada bu işten hala para kazanma hevesindedir garibim, üzülürüm buna? Ağlasam sesimi duyar mı frank zane???

Kendi markasıyla supplement ( egg white protein başta olmak üzere ) ve bir kaç ufak tefek sporcu malzemesi satmaktadır. Bir de spor dergisi var amcamın. Sporcu karısıyla yaşayıp gidiyor.....

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Neyine üzülürsün anlamadım, belli bir yaştan sonra bu işten para kazanmak garip mi? "yaşım-başım geçti" diyip bu işe hobi olarak devam etseydi işte o zaman üzülürdüm, bu kadar özgüveninin eksik olmasına.

3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yok ona değil Mestano ben herifin zamanında birikim yapamayıp emeklilik çağında çalışmak zorunda kaldığını düşünerek üzüldüm, daha bu ne ki bi resimleri vardı herifin 5-6 obez kadının arasında..... dokunabilir misin gözyaşlarıma ellerinle frank zane???

İşin makarası bi yana da frank abinin gençlik resimleri bombadır yani daha önce söyledim 90 kgyken 106 kglık arnoldun elinden mr. olympialığı almıştır.

Şimdiki prolar onun eski resmini görse küçümserler ama 90 kg ye bir vücut bu kadar güzel olabilirdi, ha bi de frankin boyunda olacak 175cm üstüne bir de 1977-78-79 3 kere üstüste mr.olympia olacak.... ben anlamıyorum ya bu adam bu forumda pek tanınmıyor ama bence harbi estetik adam....

kimliksiz bunu beğendi.
  4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Adamın nasıl birikim yaptığını bilmiyorum ama dediğin gibiyse hakikaten doğru söylüyorsun.

Benimde çok beğendiğim biri Zane, gerçekten çok estetik, Arnold'da kitabında Zane'in haklı olarak kazandığını söylüyordu, çünkü Zane'de olan definasyon Arnold'da yoktu. Hiç body'ci gibi olmak istemem ama Zane hariç.

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

forum kurallarini oku ve uslubuna dikkat et,bunu sadece bu baslik icin soylemiyorum!!!

6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Nerden biliyorsunki frank zane in forumda tanınmadığını. Ahmet enünlü ile yapılan röportajı damı izlemedin acaba .

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ahmet Enünlüyle forumun röpartajını izledim tabi de konuyla ne alakası var?

Zane tanınmıyor derken ben kimse tanımıyor falan demedim ama ismi sık geçmiyor, hep bir kaç isim zikrediliyor örnek falan verilmek istendiğinde ben ona göre çok tanınmıyor dedim. Yoksa bilen her zaman biliyor bahsedenleri de gördüm.

8. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Ahmet enünlünün roportajındada söz edilmişti.

Ayrıca 3 günlük çakma badiciler tanımaz ama bu sporu seven herkez tanır frank zane i.

Bak bakalım kaç yerde ismi geçmiş.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/search.php?searchid=274253

9. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    zane zane zane bu spordan anlayan kim tanımaz ya zane yi. zane nin çoğu bodyciden üstün bi yonü daha vardır oda ögretmen olmasıdır.

10. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar deride çok önemli bence pürüzsüz bir deriniz yoksa ilerde çok çirkin duruyor. Dave Draper kaslı olmasına rağmen çok kötü duruyor. Bill grant ise yeminle üstünde 60 yazmasa hayatta inanmam.

11. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    sanırım kütlede çok önemli deri sarkmasında.

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    favorim frank zane hala yunan heykeli gibi duruyor helal olsun

13. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    3. Resimde 110 yaşında gibi yapmışlar adamı.

14. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Basliginizi buradaki baslik ile birlestirdim, buradan devam edin lutfen.

rockybalboa7: Pro vücutcuların sağlık durumları nasıl ve pro vücutcular arasında ciddi rahatsızlığı olan var mı acaba?

Karasan: Mike Matarazzo ağır kalp hastası,
    Flex Wheeler, Tom Prince, Don Long böbrek hastları.
    Orville Burke komada.

Yaşayanlar arasında hasta olanlar bunlar aklıma gelenler, bu saydıklarımın hepsi 90'lı yıllarda aktif olan vücutçular, 90'lı yıllardaki vücutçular bayağı bir yıpranmışlar gördüğüm kadarıyla.

gaddarkemal: Bence Karasan başlığa yüklenirse tüm son 20 yıldaki vücutçuların sağlık kayıtlarını dökebilir :)

Ancak bu başlıkta bence hassas bir nkota var dikkat edilmesi gereken; şimdi bir çok hastalığın sebebinin genetik olduğu söyleniyor. Yani elbette dopinglerle kendine zarar verip doping yüzünden zarar gören acemiler çok fazla ve sayıca az olsa da profesyonellerde var. Ama bu hastalık geçirenlerden kaçı genetik kaçı dış etkenler yüzünden geçirmiştir ? Bunları bilmek zor, ama bu da önemli. Yine genetiğindeki hastalıkları bu sporla yenen profesyoneller olduğunu düşünüyorum. Zaten steroid kullanmıyorsan ya da kullanıp çok iyi destekleyip ballı bir şekilde neredeyse hiç zarar görmüyorsan bu spor sağlık için derde devadır.

Türk profesyonellerden Ahmet Enünlü'nün durumu gayet iyi bildiğim kadarıyla yaşına göre. Ancak tam hatırlayamıyorum ama kalp ameliyatı falan geçirmiş miydi o ?

Kalpte sorun yaşayan profesyonel sayısı fazla çünkü belki ondan kafamda kaldı.

atakan_irresistable: gaddar sana söylediğim kobay modelini gördünmü burda? steroidten daha ziyade proteinden kaynaklanmakta. hatta bu son günlerde sadece ot yiyen doktoru hatırlarsan neden ot yemiştir sence.

rockybalboa7: bende arnoldun ağır kalp hastası olduğunu duymuştum yanılmıyorsam 1997 yılında açık kalp ameliyatı geçirmişbu arada gaddarkemal ve karasan yazıdıklarınızı dikkatle okuyorum sizden çok şey öğrendim teşekkür etmeden geçemiyeceğim atakan irresistableyide unutmayayım ondanda çok şey öğrendim.

gaddarkemal: Atakan, kobay örneğini anımsadım ama ot yiyen doktorun falan neden ot yediği konusunda sadece kişisel fikir verebilirim. Bilimsel yönünden hakkıyla anlamam. Ortaçağ filozofu kalırım o konuda :)

Rockybalboa, teşekkür ederim. Bende herkesten birşeyler öğreniyorum. Forum sağolsun.

Konuyla ilgili, arkadaşların geçmişte yapmış olduğu çok güzel paylaşımlar buldum forumda. Despo ve Ayaz'ın paylaşımları:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/eski-prolarin-simdiki-vucutlari-t13802.html?t=13802
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/mike-ve-ray-mentzer-t6214.html?t=6214

Başka başlıklarda eminim forum araştırılsa bulunacaktır.

Karasan, ARNOLDschwarzeneggeR ve saydam bunu beğendi.
  15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Gaddarkemal, genetik konusunda kesinlikle haklısın, hastalığa genetik yatkınlık çok önemli bir faktör.
    Ancak şu da var, bazı vücutçular diğerlerinden daha kötü davranmışlar vücutlarına, mesela Mike Matarazzo, galonla yani 3.74 lt. civarı süt içtiğini söylüyordu dergilere, hemde günlük olarak, kilolarla kırmızı et yemesi de cabası.
    Bu intihardır, böyle bir kolestrol akışına hiçbir kalp dayanmaz!

Akılllı vücutçular da var, mesela çok sevdiğim, şu anda 78 yaşında olan 5 Mr. Universe ünvanlı Bill Pearl, kendisi 40 yaşlarına kadar yoğun olarak et tüketmiş ancak yaptırdığı kontrollerde kolestrolü yüksek çıkınca, vücut arıza sinyalleri verince vejeteryanlığa geçiş yapmış, ve hala demir gibi, çok kalıplı bir adam, 50 yaşlarında bile 47.5 kiloluk dumbbellarla curl yapabildiğini okumuştum.

Vücut geliştirme, aşırılıklara çok açık bir spor, yani genetik olarak hızlı bir metabolizması olan, steroid kullanan ve çok sıkı idman yapan bir vücutçu gençliğinde günde 7.000-8.000 kalori alabilir ve gayette fit kalabilir.
    Yabancı forumlarda okuyorum, zaten porsiyonları büyük amerikan restaurantlarında efsanevi yemek yeme seansları düzenleyen eski sporcuları, bunlardan birisi de, bizde pek bilinmeyen, 70'li yılların dev omuzlu vücutçusu ve Gold's Gym'in kurucularından Pete Grymkowski, inanılmaz yemek yermiş, çok güçlü bir vücutçuymuş, ancak şu anda yardım almadan yürüyemiyor, ki öyle yaşlı bir adam değil 55 civarında yaşı.

Bu durumu ben şuna benzetiyorum, ölen efsanevi bir futbolcu vardı, George Best, adam haberlere göre her gün 5 litre civarı şarap içmiş hayatının büyük bir bölümü, 60 yaşında karaciğer sorunlarından öldü.
    Şimdi ben kendi kendime dedim, adamda ne ciğer varmış, ben her gün 5 litre su içsem heralde böbreklerim bayağı bir yıpranır, adam şarap içimiş.

Pro vücutçular da böyle, yani siz kendinizi perişan edercesine yaşarsanız bunların olması doğal, Flex Wheeler marifet gibi anlatıyordu, Mr. Olympia'dan sonra birkaç gün içinde 9-10 kilo aldığını, tüm vücudunun yediği pizzalar ve tuzlu gıdalarla nasıl su tutarak şiştiğini!
    Düşünün bunu her yarışma sonrası yapan birisinin vücuduna verdiği zararı, ağır diyet sonrası kontrolsüz olarak yemek yemek ve aşırı kilo almak.

4 Pro yarışma şampiyonluğu olan Porter Cotrell ise bunalıma girdiği bir dönemde her gün 1.8 kg. M&M şekerlemelerinden yemiş, sonra kendisini toparlamış gerçi ama arkadaşlar 1.8 kgi şekerleme yemek ne demek?
    100 gramında 500 civarı kalori var, adam 9000 kalori alıyor sadece yer fıstıklı şekerden!!!! İntihar, bu adam şeker hastası olsa ilaçlar mı suçlu?!
    Öte yanda güzel örnekler var, Albert Beckles 70 yaşın üzerinde, ki zenciler uzun yaşamaları ile meşhur değiller, ama kendilerine bakanlar ileri yaşlarında bile çok formda oluyorlar, tıpkı Robby Robinson gibi, ya da Bill Grant gibi, beslenme alışkanlıklarını çok bilmiyorum ama Robby Robinson'ın bir videosunu izlemiş birisine göre çok küçük porsiyonlarla yemek yiyormuş, o sayede hala inanılmaz define ve derisi gencecik (elbette genetiği yadsınamaz, ama genetiğine eziyet etmek yerine yardımcı oluyor adam alışkanlıklarıyla)

MERAKLI, Rpac, NHFL ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  16. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Boşuna dememişim sana "VG tarihçisi" diye.
    Bence VG ağırlıklı bir spor dergisi çıkartmalıyız, sende tarih konusunda da yazmalısın orada :)

Ellerine sağlık, teşekkürler.

Karasan bunu beğendi.
  17. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    kesinlikle katılıyorum. karasan dan jüri de olur yazarda olur bu sporla ilgili herşey olur.

Karasan bunu beğendi.
  18. departed

departed Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bazı bodycilerin vücutları ilerki yaşlarda sarkıyo bazıları kalıyo olduğu gibi neden böle bi fark var

19. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    bilmiyozki neden acaba ?

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bu bodycilerin ilerde kaslar sarkması konusu bir türlü bitmek bilmedi tam herkes bir şeyler öğrendi diyoruz aynı soruyla tekrar başa dönülüyor

Sayfayı Paylaş