Esansiyel Tremor ve Fitness

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve TankLord tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TankLord

TankLord Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba...Başlıktada belirttiğim gibi Esansiyel Tremor hastasıyım...Hastalığı kısaca özetleyecek olursam ellerim de nedeni bilinmeyen titreme var...Ne zaman bir iş yapmaya kalksam ellerim titriyor herhangi bir tedavisi malesef yok...Bu spora gönül vermek istiyorum,ihtiyacım da var 185 boyunda ve 85 KG ağırlığındayım fakat gelin görün ki kol ve bacaklarım zayıf olmasına rağmen göğüs ve karın bölgem oldukça yağlı...Diyet yapsam bile karın ve göğüs bölgesi hariç eriyorum kafa_ .Hastalığımdan dolayı fitness'a başlama konusunda temkinliyim çünkü ağır bir şeyler taşıdığımda ellerimin titremesi aşırı şekilde artıyor.Doktorlarla görüştüm bu konuyu fakat onlarında herhangi bir fikri yok bu konuda,yani spor yapabilirsin diyorlar bana ama titremelerim şiddetleniyor.Sorunum hakkında bana yol göstermenizi siz arkadaşlarımdan rica ediyorum thums:

2. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Esansiyel Tremor hastalarına zaten bicepslerini güçlendirmeleri önerilir bu yüzden ağırlık çalışmak problem olmaz fayda sağlar başlarda ağırlık çalışması sonrası titreme artsa da bu kasların yorgunluğundan kaynaklıdır. Ağırlık taşıma gibi bir derdin de olmaz çünkü artık envai çeşit egzersiz istasyonları ve aletleri üretilmekte. Yağ kaybı için de ağırlık şart değil doğru bir diyetle düzenli yürüyüş bile yağ kaybettirir.

TankLord bunu beğendi.
  3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    İyi günler, sabit ağırlıklardan önce bir müddet (3-4ay)makinalar ile çalışmanızı öneririm, makinalar da çalışmanız hem sizin için daha kolay olur hem de ekstra denge problemi yaratmayacağı için istenilen kas grubunu daha rahat vurmanızı sağlar, daha sonrasında ise serbest ağırlıklara geçtiğinizde daha rahat çalışabilirsiniz.

TankLord bunu beğendi.
  4. TankLord

TankLord Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...Yüreğime su serptiniz.En kısa zamanda bir salona kayıt olup başlayacağım çalışmalara...Diyet olayı için diyetisyenlerden faydalansam mı?

5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Forum yeterli olur ama yinede senin tercihine kalmış :)

TankLord bunu beğendi.
  6. imrenler

imrenler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Kasım 2015 ---
    Bende esansiyal tramor hastasiyim,41 yaşındayım. Son bir aydır zayıflamak için kullandığım tarım ve köyişleri onayli bir citkisel çay kullanıyorum.su ana kadar 8 kilo verdim ama en çok sevindigim ellerimdeki titremelerin çok azalması.

Sayfayı Paylaş