erken yatmak çok mu önemli ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Song tarafından 2 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    mesela ben sabah 3 veya 4 te yatıyorum öğlen 12 veya 13 te kalkıyorum bunun bir sorunu olurmu büyümeyle ilgili?

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    growth hormon 22 ile 02 arasında daha çok çalışıyor

3. yavuzcihanozyurt

yavuzcihanozyurt Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Her yaşta birey için önemlidir. Bir sporu için olmazsa olmazdır. Hem erken yatıp erken kalkınca daha enerjik oluyor, günü daha verimli geçirebiliyorsun. Koca bir gün size kalıyor. Ama gece veya sabaha karşı yatıp öğleden sonra uyanınca hem fiziksel hem psikolojik olarak zararları oluyor. Hem de fazla uyudukça günün yarısı boşa gitmiş oluyor.

bordo14 bunu beğendi.
  4. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    saat verenler boşa sallayamayın şehir efsanesi onlar. Erken yatmanın önemi şu : uykuyu full karanlıkta geçiriyosun(büyüme hormonu karanlıkta daha çok salgılanır). Senin yattığın saatler havanın aydınlandığı vakitler. gece 4 de yattıktan sonra istersen 15 saat uyu pek faydasını görmessin gün içinde enerjik olamassın. Yani diyeceğim o ki yatsı namazından sonra yat, işe falan gitmiyorsanda uyuyabildiğin kadar uyu

5. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Yeni araştırmalar uykunun kas gelişimi ile pek alakasının olmadığını gösteriyor.yani kimisi saat10 da yatıp 8 saat uyuyunca bu faydalı olur iken kimisine ise 5 saat uyumak faydalı oluyor kimisine ise gece 4 uyumak vs.yani buradan anlaşılan şey zaten uyku nedir uyku kasların toparlanması için yapılan bir şeydir.eger sen kaslarin toparlaniyorsa rahatına bak.ama ne demişler erken yatan erken kalkar erken kalkan erken yol alır.eger uykun düzenin olursa beslenmen de düzelir.sabah aç karnına yürüyüş yapabilir ve daha yagsiz ve kaslı olabirsin.su var kim vücuduna ne kadar çok yatirim yaparsa o kadar gelişiyor.uzun yazdım umarım sıkmam.:)

Song bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş