Erken yaşta protein tozu kullanımı

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve Yusuftt tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Yusuftt

Yusuftt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba adım yusuf 13 yaşındayım ıkı bucuk ay once spor salonuna yazıldım.Şimdi de protein tozu kullanmaya basladım. 13 yaşında olmama rağmen vücudum profil resmındeki gibidir elhamdülillah.protein tozu kullanmamda bir sakınca olur mu cok merak ediyorum.büyümeyi etkileyecegine dair bir seyler duymustum. Şimdiden teşekkurler

2. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bana kalırsa toz için çok çok erken bu yaşta protein alımını doğal besinlerden karşılaman gerektiğini düşünüyorum kırmızı , beyaz et , balık , yumurta vb. yani çok çok erken henüz

3. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    yusuf hemen hemen tüm suplement ambalajlarında 18 yaş altı kisilerin kullanmasında sakınca olduğu yönünde uyarılar bulunuyor. fizigin gayet güzel, yağsız yapıdasın, metabolizman da o yaşta oldukça hızlıdır. normal besinler (peynir, süt,yumurta,et,kuruyemiş ve bakliyat) ihtiyacını fazlası ile görecektir.

4. prostarkztr3

prostarkztr3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yapıştır tozu protein tozunu amerika da doktorlar küçük yaşta ki çocuklara bile öneriyor yapıştır gelsin genç

5. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Öncelik olarak vücudun yaşıtlarına ve senden büyük olanların çoğuna göre oldukça iyi bir durumda.
    Bu gelişimi yazdıklarına göre doğal yollarla sağladığını görüyorum.
    Yani gelişimini devam ettirebilmen için ek besinlere ihtiyacının olmadığını biliyorsun.
    Ek besinlere 18 yaşından önce başlamanı tavsiye etmem.
    Ki beslenmen yeterli ise -ki gelişimden yeterli olduğu görülüyor- ek besin kullanmak sadece iç organlarına fazladan yük bindirir.
    Kısaca beslenmen yerindeyse ve yaşın 18 olana kadar kullanmaman daha iyidir.

İyi günler,

6. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    Canım bende öyle böyle zmanında çok çok ve bir daha çok düşündüm.Düşünene kadar almam lazımdı.Ben profosör bir doktor değilim kimsede değil burda.Ama ben şu mantıkla giderim.Sigara alkol cart-ım curtum yok.Ben bu vicudu ot gibi mi tutacağım_?Tabikide hayır.Protein tozu ek vitamin minarel hormon hapı dene gitsin....Hadi çok çok aklında soru işreti var.Sen yinede al protein tozunu yarım ölçek kullan.Kullanmadım deme hadi kolay gelsin..Görüşürüz..

7. Atilla Yk

Atilla Yk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben 8 senedir spor yapıyorum son 1 buçuk senedir vücut geliştirmeye merak sardım ve çalışıyorum protein tozu kullanırsam bana zaramı yapar . ?

8. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar 18 yaş altındaki sporcuların herhangi bir supplement kullanımını kesinlikle önermiyoruz.

Beslenmenize dikkat ederek, günlük almanız gereken protein miktarını yediğiniz yemeklerden karşılamalı, uykunuzu düzene sokmalı ve düzenli olarak spor yapmalısınız.

9. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar 18 yaş altındaki sporcuların herhangi bir supplement kullanımını kesinlikle önermiyoruz.

Beslenmenize dikkat ederek, günlük almanız gereken protein miktarını yediğiniz yemeklerden karşılamalı, uykunuzu düzene sokmalı ve düzenli olarak spor yapmalısınız.

10. ilyastrgt

ilyastrgt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Büyümeye etkisini bilemem ama yaşın çok küçük zaten vücudun gelişim çağında gerek yok yaşın büyük olsa bile daha başlayalı 2.5 ay olmuş yine erken.

Sayfayı Paylaş