Erkekte ideal fizik........

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve okaaan tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Erkekte ideal fizik....

1. Atletik hafif kaslı estetik vücut...

oy sayısı 122
    48,4%
  2. Çok kaslı fit bir vücut..................

oy sayısı 108
    42,9%
  3. Çok kaslı bulk bir vücut..............

oy sayısı 12
    4,8%
  4. Mr. Olimpia gibi bir vücut............

oy sayısı 10
    4,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    bu biraz da sakat bi konu. şimdi atletik olunca kızlar atlıyor mu noluyor. kim ne kazanıyor, kim ne kaybediyor. bence bradd pitt yerine kenan imırzalıoğlunu çok gözönüne soksaydılar en ii o olurdu. eskiden jean claud gibi. bu bir az da medya oyunu bence. kimi fazla göze sokarlarsa o olur.

Savaşcı bunu beğendi.
  2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Anket inanılmaz çekişmeye sahne oluyor sportif dostlarım spor yapan erkeklerin genelde ne tarz vücut amaç edindiklerini gösteren ve bu yıla damgasını vuran bu konuya katılan herkese teşekkür ederim...

3. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    kesinlikle atletik.. çelimsiz olmasın da..:D

okaaan bunu beğendi.
  4. barisboyraz

barisboyraz Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    şahin k ne yaa :::DDD

Azi, okaaan ve mjacksonwithus bunu beğendi.
  5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Hem atletik hem kaslı ama asla bulk olmamalı. Kollarını kapayamama gibi bir derdi de olmamalı.

okaaan bunu beğendi.
  6. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bulk olacaksın diyen erkekler genelde şişman oldukları için daha doğrusu yağlı, hemen öyle olunmasını onaylamak istiyorlar çevresindeki kişilerin. Zayıflık ta ne ya rezillik diye de savunma mekanizması yaratıyorlar hemen! :)

okaaan bunu beğendi.
  7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Baksana madem bulk olmuşum mr.olimpia olayım bari diyenler var oyları çok yakın...

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    O zaman bende su yonden degıneyım..
    Duzgun beslenmedıgınden, duzgun dınlenmedıgınden, duzgun calısmadıgından vs dolayı cok ıstemesıne ragmen gelısemeyenlerde (ki buna baya bır kaslanmak ıcın haftada 6 gun salona gıden sonrada 33 cm koluna bakıp cok kas yaptım yeter dıyenler ama ıclerı kan aglayanlar dahıl) cok kas yakısmıyor dıyebılırler.. Hafıf kaslı vucuda oy verebılırler.. Buda dıger yonden savunma mekanızması olur.. :)

9. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Umur35 söylediğin mantıklı ancak atletik tanımını yanlış yaptın en azından bu konuda çünkü koyduğum resimlere bakarsan Rynold, bonjasky falan koymuşum emin ol bu adamlar deli gibi antrenman yapıyorlar ve çoğu kişinin idolleri......

Öte yandan bulkuda ölümüne yemek yiyip az ağırlık çalışıp sadece kilo alan kişilerle karıştırmayın amerikan güreşçilerini koymuşum dikkat edin........

Resimleri koymamın sebebi anketi zorlu hale getirmek ve eğlence katmak içindi...

Bu söylediklerim bu konu için geçerlidir hatta çoğu kişi tanımlamalarımı yanlış bulmuştur haklı olabilirlerde..

Kısacası resimlere bakın oradaki her vücut emek isteyen zor vücut yapılarıdır..Çoğumuzun 5 misli antrenman yapıyor bu kişiler....o yüzden bu kolay diye oy verdim demek abesle iştikal olur.........
    Ama tabi ki umur35 ve 307KD arkadaşlarımızın dedikleri bencede doğrudur bu şekilde oy verenlerde vardır eminim...
    Bu yazıyıyı o şekilde oy verenlerin bir daha düşünerek oy vermeleri için yazdım......

10. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    ideal erkek ölçüleriyle ilgili bir araltırma yapılmıştı, aklımda kalanlar erkekte en seksi ideal boy 188cm'ymiş... gövde ve bacakların uzunluğunun da oranı 1 olmalıymış ki o zaman erkek olduğundan daha kaslı görünebiliyormuş! vücut kitle indeksi de 26.5 denmişti! örnek insan da christian bale'di. ancak bir sorun vardı araştırmada! Bale isimli aktör 182-183cm'ydi :):):):) onu yanlış örnek göstermişler! Zaten bacakları çok uzun gövdesi daha kısa olanlar genelde uzun gözüküyor çok! 180cm bile olsa 190cm gibi gözükebilen oluyor. ancak çelimsiz gibi gözüküyor bu kişiler. sirklerde uzun bacak takan göstericiler gibi kısaca belirtmek gerekirse :)

11. LexJufen

LexJufen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi-İşlem-amatör sprinter
    Erkekte ideal fizik konusunda neden erkekler fikir yürütüyor ?

bayan üyelerin fikirleri daha doğru olmaz mı cinsel tercihlere saygılıyım ama . )))))

12. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    valla arkadaşlar ben nedense hepsinin vücudu bir yana bizim mehmet akif alakurt var ya onun adanalı dizisinde ki son hali bir yana diyorum... göbekli falan ama cidden çok hoş oluyor bence
    benm idolüm ilk aşamada van damme oyum ona :D daha sonra mehmet akif alakurt gibi kendimi salar hafif bir göbek yaparım diyorum :D:D

13. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    stoklarda çok fazla bayan üye yok maalesef:)
    mehmet akif alakurt genetik olarak şanslı biri, bel omuz orantısı boy uzunluyğu olarak ideal erkek,ama o vücuda o kadar emek verdiğini sanmıyorum,en azından benim gördüğüm fotolar yeterince kütleli ve define değil,daha iyi değerlendirebilirdi kendini.

Son düzenleme: 12 Şubat 2010
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Belki de meslegınden dolayı daha fazla kutle ıstemıyordur..

15. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0

mantıklı,mankenlik açısından fazlası zarar.ama çok daha şahane olabilrdi vücudu,tabii şahsıma göre.
    Ayrıca bizim sinema kültürümüzde parçalı kaslara sahip jön olayı pek yok,genelde ya fit tutacak kadar spor,ya da allah vergisi atletik görüntü.neyse off topic olmasın daha fazla.

16. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Genel olarak erkek sporu oluşu ve forum alemlerindeki erkek egemenliğiyle alakalı olsa da...

Kendimizi tarif edip beğenilerin bu yönde oluşması yönünde etkin bir taktik izliyor olamaz mıyız? Madem bu kadar şüphecisin, bir de bu fesat yönden de düşün. ;)

Esasında haklısın. Misal erkeklerin yarıştırıldığı yarışmalardaki jurilerin tamamı bayan olmalı. Neden erkek?.. Haklı bir soru, hem de çok haklı bir soru...

17. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ben tam tersini dusunuyorum.

ornek vercem. ben juri olsaydım. yarısmacılarda bayan. belli bir kadına kıtlenıp kalabılırdım. cunku ısın ıcıne cınsellık gırebılırdı o an. sonucta yarısmacılar yeteneklerıyle yarısmıyor guzellıklerı on planda.

Bana gore jurilerle yarısmacıların cınsıyetı aynı olmalı.

Berkthagar bunu beğendi.
  18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Bir güzellik yarışmasında da zaten sadece fiziksel güzelliğe bakılır..
    Yani konu tamamen karşı cins için fiziki açıdan en iyisini seçmeye çalışmaktır, dolayısıyla en seksisini, dolayısıyla cinsellik işin içindedir zaten..

Bir güzellik yarışmasında kalkıpta cinsel açıdan değilde ruhsal, duygusal açıdan bu birinci olmalıydı diyemezsin zaten.. ;)

Bu yüzden karşı cinslerin jüriliği biraz daha objektif olur..
    Bende estetik fenomen ile aynı dogrultuda düsünüyorum bu konuda.. ;)

19. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    seksuel acıdan soyledım. sahsen hıc mı bızım bır erkek olarak kadının bellı bır noktasına takılıp kaldıgımız olmuyor? bu is gorecelı juri isi yani unutalım daaha ıyı :=)

Son düzenleme: 14 Şubat 2010
  20. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın tabii,maneviyat güzeli seçmez kimse:)
    ama şu da var,miss bilmemne yarışmasında yağ oranı bacak uzunluğu vs..önemlidir.Ama jüri birazcık yağlı kadın seviyorsa öyle yada böyle düşünceleri az yada çok etkilenir.Düşünsenize objektif olması gereken birinin direk kalçalara kitlenip kaldığınıhyper_

bence cinsel içgüdülerden arınmış olmak daha objektif bakmayı ve cinsel kriterler yerine yarışma kriterleriyle ilgilenmeyi kolaylaştırır.

Sayfayı Paylaş