enjeksiyon sonrası bacakta ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve vuranta tarafından 17 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. vuranta

vuranta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar 2 ay önce sağ kalçadan ağrı kesici iğne oldum iğneden 5 dakika sonra bacakta şiddetli kasılma oldu ertesi gün ayağımı sanki koşu bandında unutmuşum gibi yorgundu hemen hastaneye gittim emg çekildi normal çıktı olay dün olmuş hemen belli olmaz denildi 21 gün sonra tekrar gel denildi tekrar gittim sonuç normal çıktı 2 hafta önce sol kalça ve bacakta da ağrı başladı bende fizik tedaviye gittim durumu anlattım siyatik lezyon nörapatik ağrı dedi ağrı kesici ilaç verdi ilaçları kullanmadım açıkcası korktum bazı kişilerde bağımlılık yapmış ilaç tesadüf mü bilemedim 2 gün önce sol omuzda ağrı ve sonra sol kolun tamamında yanma hissi var bazen sağ el bileğimde de yanma oluyor sorum şu;
    1.sorum nörapatik ağrı hakkında bilgisi olan var mı ? bu ağrılar vücuda yayılıyor mu ? ağrı şiddeti zamanla artıyor mu ? (sağ kalçada başlayıp sol kalçada sol kolda da aynı semptomların başlaması beni biraz endişelendirdi açıkcası)
    2. priformis sendromu olabilir mi?
    son sorum 6 aydır antrenman yapmıyorum antrenmanlara başlasam sorun olur mu ?

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Hocam anlattıklarınıza bakarak kalçadan olduğunuz iğnede maalesef bazen yaşanabilen bir hata görülüyor. Normal şartlarda kalça enjeksiyonlarında kalçayı 4 bölüme ayırır ve lateral-üst kadrana iğneyi yaparız. Çünkü medial-alt kadranda siyatik sinir seyreder.
    Eğer siyatik sinire iğne batırılırsa ciddi sıkıntılar yaşanır. Hatta bazı kişilerde "drop foot" dediğimiz düşük ayak sendromuna kadar gidebilir.
    Siyatik sinir, bacağınızdaki neredeyse her kasla bağlantısı olan temel bir sinirdir. En kısa zamanda doktora gidip durumunuzu iyice anlatmanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş