ENFEKSIYON BILGISI LAZIM

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve guardbody tarafından 11 Ağustos 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    daha once kılıtlenen bır sayfada yazılanlar kafamda soru ısaretlerı yarattı.hıjyenık olmayan ortamda uretılen steroıdlerın enfeksıyon kapma rıskı tasıdıgı hakkındaydı.kafama takılan soru ıse bu enfeksıyon ıgnenın vuruldugu bolgedemı meydana gelır yoksa vucudun kalcadan bagımsız herhangı bır bolgesınde (mesela ayakta şişmeler ve morarmalar) şeklindede kendini gosterebılırmı?

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Enjekse edilen yerde belli olur dikkat edilmeli, buna karsi antibiotik tedaviler yapilabilir

3. Guest

Guest Guest

enfeksiyonun nasil bir sekil alacagi önceden tesbit edilemez. enfeksiyon bir cesit vüristür ve nasil bir vürüsün vücuda giripde etki edecegi bilinmedigi icin kesin bir yanit söylenemez bunu doktorlarda söyleyemez. Ama tahminler ölcüüsnde ignelerden ulasacak virüsler bellidir. Sunuda unutmamaliyiz ki vücuda girebilecek ölümcül virüslerde vardir. Hatta alzheimer hastaligini ortaya cikaran ve AIDS virüsüne benzer virüslerinde bulasabilecegi muhakktir. genelde kullanilmis igneleri bir daha kullanmakla bu tip virüsler ortaya cikar.
    Injeksiyon virüsleri genelde injekte edilen bölgede olusur. ABzess olayina kadar gider. Bazen öyle olur ki kalcadan igneyi vurursunuz ve hem kalca agrir hemde bacaklariniz agrir ve bacaklara kadar bu virüs iner.

Bundan dolayi kur esnasinda daima VitaminC yi kullanmak gerekiyor. Bu bir nebze olsun hafifletir. günlük 2000mg almak uygundur. 500mg seklindeki dozlarin fayda getirmeyecegini beslenme uzmanlarida dile getirmektedir.

4. attila

attila Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Roskilde/Danmark
    Benim kalcam sisti, ilk defa sustanon ile injeksiyon yaptim. Son iki gundur dahada sislik dahada buyudu. Doktora gitsem ne diyecegim bilmiyorum.

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benimde bırzamanlar vuruldugum bolgee şişlik oluşmuştu ve ertesi gun bilya gibi dahada belirginleşmişti.akşam yatmadan önce pamuğu alkole batırıp tam o bölgenin üzerine koydum ve sabah uyandıgımda neredeyse sıfıra inmişti.ertesi gun tamamen geçti.bunu uygulamadıgım zamanlarıda bilirim.o zamanda hemen hemen 1 hafta sürüyordu.

6. attila

attila Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Roskilde/Danmark
    Gece sancidan uyuyamadigim icin nobetci doktorla gorustum; Korkacak bir sey yokmus, dokular ilaci kabullenemeyince boyle oluyormus, bunu onlemek yada en aza indirmek icin igneden hemen sonra gazli bir bezle, igne vurulan yeri bir kac dakika ovmak gerekiyormus. En gec uc dort gunde iyiye gitmesi veya tamemen yok olmasi bekleniyor aksi halde doktora muracet edilmesi gerekliymis. Sanci icinse agri kesici ve sisik bolgeye soguk uygulamasi onerdi.

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    enjeksiyon yapıldıktan hemen sonra duşa girme.buda kimyager bir arkadaştan onerı.

8. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    enjektabl maddeler steril ve apirojen ifadesi taşırlar herhangi bir nedenle üretim veya saklama kuşullarında oluşacak sorunlarla bu özelliklerini kaybederlerse enfeksiyon oluşabilir buda bakteri aracılıdır ancak viral enfeksiyonu olan bir kişide kullanılmış bir enjektör yoluyla hepatit hıv gibi virüsler bulaşabilir ancak bunlar enjeksiyon yerinde herhangi bir bulgu vermezler gelelim bakterilere enjeksiyon ım veya sc ise genellikle lokal sişlik kızarıklık ağrı olabilirken ıv (damar içi)ise sepsis dediğimiz ölümcül sonuçlar doğurabilir steroid preparatları kas içi uygulandığında ürünün yoğunluğuna ve enjeksiyon derinliğine bağlı olarak ta şişlik ve ağrı oluşabilir ancak böyle bir sorun varsa muayene olmak gerekli çünkü bunu ayırdetmeniz pek mümkün değil

9. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar bende de enantat vurdum her zaman hafif bi ağrı yapıyodu ama persembe vuruldum ve akşamına uzun yola gittim oturmaktan sanırım yada başkabirşeyden dolayı şişti ve ağrı yapıyo ayağıma vurdu ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

10. T.Şimşek

T.Şimşek Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kalp kapakçıklarında problem olan insanlarda bakteriyemi geçirilirse SABAKUT BAKTERİYEL ENDOKARDİT geçirme riski vardır.Eğer bir problem olduğu düşünülüyorsa hekime başvurmak yapılacak en doğru harekettir eğer enfekte olduğunu düşünüyorsan bi hekime göstermeni tavsiye ederim

Son düzenleme: 1 Aralık 2008

Sayfayı Paylaş