endokrin bozokaydın hocamıza bir soru!!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve buresu tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. buresu

buresu Üye

Beğenileri:
    559
    Ödül Puanları:
    103
    ben 96'dan beri hipotiroidim ve teşhis konulduğundan beri euthyrox ve muadili ilaç alıyorum (her gün)...ilk teşhis konulduğunda tsh değerim 928 çımıştı ki..bu hipo komasına girebilecek kadar yukarı bir değerdi...hemen ilaç tedavisine başlandı ve değerlerim normal düzeye gelmişti..ancak şimdi ilaçlarımı aksatmadan aldığım halde tsh değerim her zaman yine yüksek çıkıyor...225mg euthrox alıyorum hergün..ve son kan tahlilimde tsh'ım 33 çıktı (normal değerler 0.5 -4.5) ...yani demek istediğim ilacı arttırdıkça değerlerim bir süre düzeliyor sonra tekrar bu ilaç miktarı yetersiz gelmeye başlıyor...ilk tedaviye başladığımda 100mg alıyordum...16 sene sonra 225mg'a çıktım ve hala yetersiz...225mg zaten yeterince kalbi yorarmış endokrin doktorumun dediğine göre...daha fazla arttırmam doğru olur mu? estrogen fazlalığı bu ilacın etkisini azaltır mı? araştırdığım kadarıyla anabolizan steroidlerin tiroid hormon salgılamasına negatif bir etkisi yokmuş...acaba dedim estrogen seviyesi yükseldiğinde mi bu etkisini gösteriyor...cevap yazarsanız memnun olurum...saygılarımla buresu

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    bir başlık açıp sadece belirli kişilere soru yöneltmek forum kurallarına aykırıdır.

3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-11'e aykırı başlık açmak.

Alıntı:
    Madde 11-Kişiye özel başlık açamazsınız, başlıklarda kişiye özel mesaj yazamazsınız.(Ör: "sadece xxxx cevaplasın" ya da "sadece prof.lar baksın") Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj (PM) göndermelisiniz. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş