En Iyi Markayi Secin

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve Despo tarafından 11 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Supplementlerde En Iyi Marka Hangisi ?

1. GNC

48,3%
  2. Universal

6,9%
  3. Weider

12,7%
  4. Skip

0,1%
  5. Perfect

0,4%
  6. Inkospor

0,2%
  7. Optimum

12,4%
  8. ALLSTARS

0,6%
  9. Ultimate

1,5%
  10. Hardline

3,3%
  11. Diger

2,5%
  12. Muscletech

5,9%
  13. BSN

2,4%
  14. Dymatize

1,0%
  15. Gaspari

1,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 184 üye.
  1. UNFORESEEN

UNFORESEEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi

universal bence değerlere bakılacak olursada bu anlaşılır zaten..
    bench_O

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Önceden yorum yapmıştım ama fikirlerim değişti:
    Sıralama olarak

-Muscletech
    -weider
    -üniversal
    -optimum

Weider amiasit bazlı ürünleri iyi, diğerlerinde iş yok. Muscletech in çıkardığı her ürün çok iyi. Üniversal' de orta sıraların biraz üstüne çıkmış bir marka. Optimumun gold'u proteini haricinde pek bomba ürünü yok.
    Tabi amerika pazarında çok iyi markalar olabilir, belkide yoktur. Onunla bu yaz fazlasıyla ilgeneceğim;)
    Ayrıca Almanya'danda birçok ürün duyuyorum, Almanlar bu işte iyilermi? Çünkü bir çok kez Alman ürünü olup methedilen ürün duydum.

3. eksenlive

eksenlive Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kullandığım markalar arasından seçecek olursam
    1.MuscleTech
    2.BSN
    3.Optimum
    4.EAS
    5.Allstars
    6.Weider

4. vfkxl

vfkxl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    türkiyede olsa muscletech...onun dışında 2. hiç tartışmasız optimum gelir bence

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Muscletech Türkiye var zaten.

6. TurkishIron

TurkishIron Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Almanya
    Ben almanyada yasiyorum ve burada kesinlikle en taninan marka weider ama whey protein olarak bence optimum en iyi marka

7. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    muscletech nitrotech

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    listede yok ama "get diesel" diyecegim, sahibi eski bir asker ve adam her turlu forumlarda sattigi urunlerin arkasinda, test urunleri gonderiyor, sonuclari akip ediyor neredeyse memnun olmayan yok gibi....

9. Layn

Layn Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bodrum
    bu listede yer bulamayan ve türkiye'de RESMİ olarak satışı bulunan Twinlab,Muscletech,Nature's Best (çok iyi marka) gibi markalar var.Bence bu 3'üden Twinlab ve Muscletech ilk 3'e oynarlardı.fakat listede bulunan mevcut markalar içerisinde en iyisi Universal.
    Optimum'un %100 whey'i haricinde 1. sınıf ürünü yok bence.iyi ki bir bodybuilding.com da en iyi protein seçildiler.ne reklam yaptılar.herkez birşey zannediyor Optimum'u.wheyde de Hardline'ın BIPRO'su Optimum'un wheyinden daha iyidir.
    Hardline'ın toplam 5-6 ürünü gerçekten olabileceğinin en iyisi.fakat geriye kalanlarını da at çöpe gitsin..
    Weider ise dünyada unutulmuş,hiçbir prestiji kalmamış,Weider isminin büyüklüğüyle bu günlere gelebilmiş,1 sene evvel iflas etmiş ve üreticisi değişmiş,fason üretim yapılan,tam manasıyla balon bir markadır.
    bakıyorum da bu sitenin üyeleri reklamlardan çok etkileniyor.Optimum ve Weider 1. sıralarda.Ha Optimum 1. 2. liği hak etmemekle birlikte kötü bir marka da değil fakat Weider..
    neyse bu kadar yeterli.

Son düzenleme: 24 Ocak 2008
  10. selcuk158

selcuk158 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bsn hakkındaki görüşleriniz

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu sitenin üyelerini bilgisiz, birşeyden anlamayan yerine bu 2.kez koyuşun..birdaha uyarmayacağım..

12. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Diez,
    Bu kisi cok iyi biliyor. Bilgisinide dünya markalarini karalayip ayni zamanda hardline´i cok iyi bir marka gibi lanse ediyor. Anlayacagimiz gibi bu markalarin yerini haczmedemiyor hardlineci kardes.

diez bunu beğendi.
  13. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    BSN ürünlerini zaten kullanmiyordum ancak supplementpolice. com diye bir sitenin BSN ile yaptigi son arastirmalardan sonra baskalarina da kullanmayin diyorum acikcasi.. bahsettigim site suppelementlerden örnek alarak laboratuvarda arastirmalar gerceklestiren ve iceriklerini kontorl edip aciklayan bir site..

BSN ile ilgili yapilan arastirmada BSN yeni bulusu ve icatlari oldugunu iddia ettigi CEM3 maddesinin kocaman bir balon oldugu ortaya cikti.. ayrica kimyasal adiyla Creatine-Ethyl-Ester-Malate olan CEM3 icin patente bile basvurmamislar artik siz düsünün..

arastirma Cellmass ürünü icin yapilmistir ve bu maddeyi ayrica BSN ürünlerinden Nitric ve N.O. -Xplode da icermektedir.. yani arkadaslar , o kadar reklam tantana aslinda kocaman bir balon..o yüzden tamamen itimadimi kaybettim..

ancak kimsenin günahini almak istemem..belki baska diger sirketlerin karalama kampanyasi da olabilir ama ben fazla inanmiyorum buna.

http://supplementpolice.com/Complaint.pdf

saygilar

zumruduanka ve Despo bunu beğendi.
  14. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Harika bir site Ayaz,
    Kisaca gezindim, cok önemli bilgiler yer aliyor. "Verdigi sözü tutan üreticiler" - "Tutmayanlar..." gibi basliklar mevcut. Sitedeki yazilari okuyup bir cok yanlis bilgileri düzeltebiliriz..

Ayaz bunu beğendi.
  15. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Evet despo, ben de o bölümünü cok seviyorum... sürekli takip ediyorum ben de.. zaten 2 yil önceki ultimate ürünlerinde ki steroid izlerini de bu site cikarmisti ortaya..

su an biraz dandik ürünleri kontrol etmisler ama büyük firmalari da ediyolar...

16. selcuk158

selcuk158 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ilgin için teşekkür fakat benimde aklımı karıştıran bodybuıldıng.com girdiginde bsn ürünlerini mutlaka ilk 10 içersinde görüyorsun ve no xplode yanılmıyorsam 3 veya 4 yıl en iyi ürün ödülü var kendi alanında yanlış anlaşılmasın ben bu ürünlerin satıcısı filandeğilim bir kullanıcısı olarak bilgi paylaşımı yapıyoruz gerçekten insanın kafası karışıyor

17. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    seni anliyorum..mesele zaten ürünün bi ise yarayip yaramadigi degil..sadece potansiyel müsterisi olarak kendimi tabiri caizse kaziklanmis hissediyorum..yillarca tekerlegi yeniden icat etmis gibi promosyon cabalari sarfederek insanlara aslinda basit creatin, karbonhidrat vs. karisimini yep yeni patentli CEM3 olayi olarak tanitmak bana cok dürüstce gelmiyor.... olayin etik boyutuna deginiyorum... ve bu olaydan sonra inan prestiji baya düstü BSN'in .. Almanya'da girdigim cogu body-nutrition shoplar raflarindan BSN ürünlerini sale yoluyla satarak kaldirmak istiyor..

bu devirde artik müsteriler secici ve etige de cok önem veriyor...

ancak ultimate'in 2 yil önce ürünlerin bazilarinda steroid izlerine rastlandiginda satislarinda firlama olmustu.... cok garip ama yerine göre muamele :evil:

18. selcuk158

selcuk158 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    dostum Muscletech ilgili görüşlerin neler bu sporla ugraştıgın sürece bazı takviyeler almak zorundasın hele birde steoıd bulaşmak istemiyorsan

19. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    hic bi fikrim yok acikcasi.. hic kullanmadim, kullanan biriyle de fikir alisverisinde bulunamadim..

ancak markalara cok takilmayin derim bence..

bana göre whey wheydir.. ama piskografik nedenlerden dolayi tercihim ya Optimum'dur ya da LSP (Alman firmasi) ..

bu demek degil ki Hardline, Muscletech, Bsn, Ultimate kötüdür.. dedigim gibi sahsi görüsüm whey wheydir.. vücudun buna ihtiyaci var..hangisini alirsan al vücudun günlük ithiyaci olan Whey hanesine arti olarak yazilacaktir.. tabi ki bazi özellikler vardir.. isolat olmasi, %100 isolat olmasi, glutamin icermesi, bol ya da az BCAA icermesi..ancak bunlar da sahsi görüsüm biraz pazarlama ve cezbetme stratejileri..

bazi arkadaslar diyor "su whey proteinini aldim süper kütle yaptim" ya da "X'ten sonuc aldim Y'den alamadim.." bunlari hic anlayamiyorum.. kütleyi kazandiracak olan aldigin günlük 60 gram protein degil.. beslenmenin, diger gida takviyelerinin, dinlenmenin ve antremanin bir sinerji olusturmasi ve böylece yol alman..

o yüzden hic bir supplementten medet umarak diger faktörleri aksatmayin...

saygilar

Son düzenleme: 5 Şubat 2008
    zumruduanka, kayaker, B.B. King ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. Serr

Serr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Profesyonel Spor Eğitmeni
    Yer:
    bursa
    En iyi Protein tozu ve doping

yaklaşık 6-7 yıldır protein tozlarını düzenli olarak kullanıyorum.
    Gnc ile başladım tat olarak içlerinde en kötü olanı ayrıca gnc ithalat da düzensizlikler içerisinde. uzun bir süre bulamadım. bu süre içerisinde Ultimate nutrition protein ve karbonhidrat tozlarını kullanmaya başladım shakerda karışım olarak kolay karışıyor 1 porsiyon da dulunan whey protein oranı da iyi. ancak bu üründe ithalatta problemler yaşadı ve duyduğum kadarıyla fazlaca sahtesi varmış aynı ürünün fiyat aralıkları çok değişiklik gösteriyordu. Hardline ve muscle tech kullanıyorum bu dönemde. Ve Şu ana kadar kullandığım en iy iürün Muscle tech

Bu konu ile ilgilie benimde bir sorum olacak.. Sadece vücut geliştirme olarak bakmıyorum olaya profesyonel branşlar içerisinde de kuvvet çalışmalarının önemi yatsınamaz. kullanmış olduğum ürünlerin WADA listesinde yasaklı ürünler kategorisinde olan varmı bilmiyorum.. (hardline ve MuscleTech ) Ayrıca Muscletech in kutusu üzerinde Food and Drug Administration(FDA) tarafından onaylı değildir diye bir ibare bulunuyor. dpoing maddesi içeriyor olabilirmi....

Sayfayı Paylaş