En İyi Dövüş sanatı hangisi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve furkan1354 tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

En İyi Dövüş sanatı hangisi?

1. Kick boks

oy sayısı 162
    15,6%
  2. muay thai

oy sayısı 154
    14,9%
  3. boks

oy sayısı 131
    12,6%
  4. taekwondo

oy sayısı 32
    3,1%
  5. karate

oy sayısı 17
    1,6%
  6. aikido

oy sayısı 25
    2,4%
  7. ju-jutsu

oy sayısı 33
    3,2%
  8. judo

oy sayısı 14
    1,4%
  9. kung-fu

oy sayısı 46
    4,4%
  10. güreş

oy sayısı 27
    2,6%
  11. Mma (mixed martial arts), free fight,ufc

oy sayısı 185
    17,8%
  12. wing-chun (tsun)

oy sayısı 129
    12,4%
  13. capoeıra

oy sayısı 15
    1,4%
  14. jeet kune do

oy sayısı 23
    2,2%
  15. sayokan

oy sayısı 9
    0,9%
  16. hapkido

oy sayısı 12
    1,2%
  17. diğer (belirtiniz)

oy sayısı 23
    2,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 157 üye.
  1. ThuGANGeL

ThuGANGeL Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    En son noktayı yılın en çok kazanan sporcuları anketi koydu sanırım.
    Listede 1. Sırada 67 milyon dolarla Manny pacquiao ( boks )
    Floyd mayweather 40 milyon dolarla 10. Sırada falan
    Dünyada ki hiç bir sporcu, Christiano ronaldo bile bir boksörün aldığı kadar yüksek para almıyor.
    Buda demek oluyorki seyir zevki olarak en cok sevilen ve bilinen döğüş sporu boks ama bence en tehlikeli döğüş sporu mma.

vücutcuu bunu beğendi.
  2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    katılıyorum thums:

3. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Bana kalırsa Body de bir dövüş sporudur :D adamı kalıbınla dövüyosun örnek veriyim sen bi ayıya ne kadar vurursan vur istediğin kadar yumruk at yinede deviremezsin body de bunun gibi birşey adam ı gördünmü ben bunu döverim demeden önce 2 kere düşünürsün

2157 bunu beğendi.
  4. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    kalkan kavga etmeyeceğini umuyorum zaten yazmıştın daha önce ama.phil heath dahi gelsin kavgada hızlıca gelip bir kafa atarlar o kas yığını yerdedir thums:

kalkan333 bunu beğendi.
  5. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Atmaya çalışıp atamadığında nolcağı hakkında bilgin var mı ? büyük bi kumar oynamış olur o kafa atmaya çalışan :)

kalkan333 bunu beğendi.
  6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    benim bahsetmeye çalıştığım vücut ne kadar sağlam olursa olsun kafanız hala hassas bir bölge ve kavgalarda genelde ilk yumruk yukardan aşşağıya doğru bir kroşe olur tabi ardından girilecek güreş pozisyonları konuşmaya gerek yok :)

2157 bunu beğendi.
  7. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yalnız kalkan bir bodyciyle dövüş sporcunun kası bir olmaz kıyaslanamazda.dövüş sporcunun kası badyciye göre daha daha azdır.
    bodycinin kası darbe almadıgı için vurdugunda canı acır.
    ama dövüş sporcunun kası azda olsa darbe aldıgı için daha dayanıklı bunu unutmayalım :)

kalkan333 bunu beğendi.
  8. dustoz

dustoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ashihara karate'yi de eklemelisin bence. bilen var mıdır bilmiyorum ama ashiharacı biriyle papaz olmamak lazım :)

9. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Konu 26.sayfayı bulmuş ama ben gene de genel bir cevap yazacağım :

En iyi dövüş sporu diye birşey yoktur.Hepsinin yeri ve uzmanlığı farklıdır.

Siz örneğin Aikido'da Dan sahibi bile olsanız bir yerden sonra dövüş arbedeye boğuşmaya dönüşür.Orda Aikido biter,Güreş,Jiu Jitsu,Judo başlar.

Ben Aikido öğreniyorum.Hocamız Aikido'da 2.dan 2.kademe ama başkaları gibi sadece kendi branşını övüp öğrenci kazanmaya çalışmıyor,ki zaten kendisi aynı zamanda Bjj ve MMA dersleri de veriyor.Kafes dövüşleri buna en iyi örnek.Oradaki dövüşçülerin hiçbiri sadece tek branşla yetinmezler.En az iki branş bilirler.

Dipnot : Kavga ne olursa olsun ilkel bir çözümdür.İnsan sorunlarını kavgayla değil zihniyle kalbiyle çözmelidir.Birisi sadece size fiziksel olarak saldırdığında onu blok etmek amacıyla dövüş sporları öğrenilmelidir,ya da bu alanda uzman olup başkalarına öğretmek ve ya müsabakalar katılmak için.Onun harcinde dövüş sporları öğrenip kavga etmek zorbalık,ilkellikten başka birşey değildir.Bu cümleleri de şov olsun diye değil içtenlikle yazıyorum.Ki zaten spordan sonra bende bir sakinleşme de oldu.

Alıntıyla cevap vermem gerekirse :

Seçiminizi yaparken ilgi duyduğunuz ve çalışmaktan zevk alacağınız branşı tercih edebilirsiniz. Ya da amacınız doğrultusunda buna karar verebilirsiniz.

Şöyle ki; birebir mücadele de en etkili sistemi arıyorsanızBJJ(Brazilian Jiu-Jitsu)ilk aklınıza gelen sistem olmalıdır.

Vuruşlu bir sistemin sizin için daha pratik olacağını düşünüyorsanızKick-Boxen doğru seçim olabilir.

Polis, asker, zabıta, güvenlik görevlileri gibi meslek sahipleri arkadaşlar bıçaklı, sopalı olaylarda ve birden fazla kişinin olaya karıştığı durumlarda etkili olabilmek içinAikidoçalışmalıdırlar.

Knife Defenseise sadece bıçak ve sopa ile saldırı ve savunma tekniklerine odaklanan özel bir derstir.

MMA dersleri; ağır bir güç geliştirme programının yanısıra hem ayakta mücadele, hem yere alma tekniklerinin çalışıldığı ve yerde ise no-gi BJJ tekniklerinin çalışıldığı Karma Savaş Sanatı eğitimini konu alır.

Kaynak : http://www.bjjbursa.com/index.php/brans-tercihi

Son düzenleme: 28 Haziran 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    bırakın yumrukları aklınızı çalıştırın!

11. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    dövüş sanatların da vücut komple bir bütündür aklın sana biryere kadar yardım edebilir yumrukların sana bir yere kadar yardım edebilirr bunu unutma

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:22 ----------

konu 26 sayfayı bulmuş ama yinede yazayım demişsin zaten konunun sıfr 1-2 sayfası senin gibi yazanlarla dolu umarım 26 sayfayı okumadın ki eğer kumuş olsaydın bunda kastımızın ne olduğunu sende anlıyacaktın zaten amacımız 3-5 vücutcu yada 2-5 dövüş sporcusu toplanıpta en iyiyi belirlemek değil bunu yapamayız amacımız buna uygun bir tartışma alnaı/platforumu oluturmaktı
    İyİ Forumlar...

12. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kick Box'a çok oyun gitmesi en iyi dövüş sanatı olduğu anlamına gelmez. Sadece bir dövüş dalı bilmek sizi bir yere kadar getirir, isterseniz öğrendğiniz dalın en iyisi olun bu da farketmez. Önemli olan dövüşü her yere taşıyabilmektir. Örneğin Dünya Ağır Sıklet Kickbox Şapmiyonu'sunuz, bir şekilde dövüş yere taşındı, yerde Kick Box'un hiç bir etkisi yoktur, yerdeki dövüşler Jiu Jitsu ister, kısacası iyi bir dövüşcü olmak için bütün disiplinlerde iyi olmalısınız.

EN İYİ SAVUNMA SALDIRIDIR...

13. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Boks 3.sıradaymış neden boksa oy veriyorsunuz ki.Boks bence etkili değil çünkü boksörler yerde dövüşemez evet yumrukları çok güçlü olur ama bu yetmez.Bende boks yapıyorum ama bunları söyleyebiliyorum böyle düşünüyorum ben en etkilisi MMA dir.

14. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    senin kararına elbet saygımız var ama düşün bakalım boksörler yerde dövüşemez demişsiniz
    peki şunu düşündünmü karşısındaki kişinin boksörü yere düşürecek mesafeye geldiğinde yumruk yemeyeceği ne malum bir boksörde iş yere varmıyabilir bile bunuda unutmayalım ayrıca çoğu arkadaş boksun sıkıcı veya zevksiz olduğunu söylmiş evet izlerken belki sıkılanlar olabilir ama şahsen sporun içine girdiğinizde hiçde dışardan izlenildiği gibi değil o yumrukların estetikliği ayak oyunları paratlar ve eskivler i düzgün şekilde uygulayabilme potansiyeline eriştiğinizde vazgeçilmez bir hal almakta tabii ki bu benim görüşüm sizinkilerede saygım var

15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Boksör hiç grappling bilmediği için iyi bir güreşçi bjj ci onu yere alıp bitirebilir.

Ya en önemlisi de dövüş nerede oluyor abi onu yazmamışsın ki :) Sokakta mı yoksa ringtemi kafestemi nerede? Buna göre değişir.Sokakta ise olay çok farklı olabilir.

16. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    mesele bu sporları dövüştürmek değil ben arkadaşııın yazısına bir örnek verdim böylede olabilir bu ihtimalide düşündünmü diye yani şimdi burada boksörün elleri bağlansa güreşçinin ayakları bağlansa ne olur yada sokakta böyle ringte böyle olur gibi tahminler yürütmek yanlış diye düşünüyorum

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yerdeki dövüş niye "jiu justsu" olsun ki ?!... kafayı ,basar, dirseği vurur ,göze parmak sokar, hatta rakibi ısırabilirsiniz bile...)) konu dövüşse ?...)

ha eğer konu "mma "ise o artık çok kurallı ,ama yine de illa "jiu jutsu" (sanırım giyssisisz olan kastediliyor) olması gerekmez, diğer güreş türleri de işe yarar...

vücutcuu bunu beğendi.
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Bundan bende bahsetmiştim hocam.Ya sokakta hiç bir şey belli olmaz sen adama şöyle yapacağım böyle yapacağım diye düşünürsün çıkarır bıçağı sokar midene oracıkta ölürsün biter.Burası Türkiye kimsede bakmaz yanınızdan geçer..

MMA her ne kadar vahşet gibi görünse de bir spordur kondisyon istiyor.Yani gladyatör gibi MMA dövüşçüleri.

ercan gürgöze bunu beğendi.
  19. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    konu sokaksa öğreneceğimiz sporda biraz grappling ve tekme olmalı.tekme hem uzaktan vurulabileceği için sizi korur hemde bacağa atılacak bir tekme sokakta hiçbir hayati zarar vermez en fazla adam yerde emekler :D

khephnes bunu beğendi.
  20. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Bence konu saçma.Dövüş sporları/sanatları sokakta kullanılmamalı,kullanılamaz.Kullanılmamalı çünkü;yaptığınız spora saygı göstermemiş olursunuz.Kullanılamaz çünkü;sokakta işe yaramaz bir önceki mesajımda nedenini belirttim.Sokakta etkili olarak sadece Krav Maga yı görüyorum.MMA de olabilir.Ama sokakta grappling yapamazsınız yerde cam kırığı taş çakıl vs. maddeler olabilir zaten yer sert olduğu için size de zarar verebilir.Yani sokakta grapling işe yaramayacaktır.

El tekniklerinin kullanılmasını da doğru bulmuyorum ben açıkçası çünkü el ile kafaya vurmak tahta ile demire vurmaya benzer.Yani elinize de zarar gelebilir.Tabi o anda bunları düşünmezsiniz o ayrı.

En iyisi tekme teknikleridir sokakta taekwondo ve kick boks yapan birisi çok daha etkilidir sokakta hem nakavt edebilir hemde kendine bir zarar gelmez kolayca bitirir.

Yinede sokakta ne olacağı bilinmez tabi adam silah bıçak vs. çıkarabilir.

Sayfayı Paylaş