Emin Boztepe vs badr hari

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mustafa_2601 tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    beni küplere bindiren şey bu forumda yeteri kadar bilgi sahibi olmayan insanların yorum yapmaları bir konu hakkında araştırmanı yap yada sukut et veyahut düşüncelerini aktar karşı çıkan olmaz ama BAŞKASININ YAZDIGINI ELEŞTİRMEK kimsenin haddine deilki senin gibi birinin hiç haddine olamaz .Benim sözlerimi almışsın kendi konuşmana ve bilinçsizce beni eleştirmişsin sözlerimin aksini ispat etmeye calısmıssın bu forumda 2 -3 kere başıma geldiği için sana karşılık verme ihtiyacı hissettim.Kendi alanım olan konularda elbette sözlerimi dile getirecem.

3. de forum kuralları ve güzel türkçemiz hakkında bir uyarıda bulundum.üstelik bu uyarımda türkçede tanımlı kelimeler varken ingilizcelerini kullanmaya sebep olan özentilik,yozlaşmışlık konularına hiç girmedim. bu uyarın için zaten birşey demedim hatalı oldugumu kabul ettim.!

2. paragrafımda hızlı bir wt'cinin rakibini blokladığında ne yapabileceğini yazdım. benim yazımı tarafsız okusaydın eğer benim yazdıklarımından senin aksine birşey söylemediğimi ama wtnin sadece sokakta dövüş sanatlarını bilmeyen insanlara karşı gelebileceğini acıkladım.

meydan okuma mı?????? burayı dövüş ringi sanmış arkadaş,bir de pm atmış gel cevap yaz diye.
    Seni bu kadar küplere bindiren nedir anlamadım pek.

arkadaşım eğer benim laflarımı kullanıp tezlerimi çürütmeye çalışırsan karşılıgını alırsın.çok bilmişlik yapmamak lazım.her lafa atlamamak lazım.

muaythainin yer dövüşünde zaafı yok emin ol ringdövüşü ağırlıklı çalışıldıgı için böyle hareketler görmüyorsun aksine muaythai itiş le beraber mükemmel çekiş hareketlerinden faydalanılmaktadır.clinch hareketinin yere uyarlanmış versiyonu veya yatar halde bloke eşliğinde dirsek vuruşlar!!! cahilliğin buradan belli burda senin bahsettiğin teknikler konusunda uzmanlık biz zaaflardan bahsediyoruz judonun tekmelere zaafı yok aksine uzman judocu gelen tekmeyi çevikliğiyle yakalayıp rakibini yerden yere vurur bunu unutma zaaf deil bunlar uzmanlık alanı ama asla zaafları yok !!

özür dilerim agresifliğimden ama benim yazılarımın eleştirilmesinin bu konudaki 2. olayı cannabisde eleştirdi verdim cevabı bunu görmene rağmen benim sinirlendiğimi yazman beni dahada tahrik ettiki cahilliğiniz gerçekden hat safada gidin body konusunda yorum yapın ama yeteri kadar bilgi sahibi olmadıgınız konularda başkalarının yazılarını eleştirmeye kalkmayın.

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı insanlar dövüş sporlarını sadece yumruk atmak falan sanıyor olabilirler ancak hepsinin temelinde vücudun dayanıklılığı prensibi yatar yoksa 10 yaşında bir çocuk dövüşün kralını bilse ne yazar...benim kişisel görüşüm sokakta hamza yerlikaya emin boztepeyi rakip diye karşısına almaz....
    Heleki sokakları hiç saymayın tamamen fiziksel kuvvet ve dayanıklılık ön planda hanginiz sokakta aikido ustasına denk geleceksiniz...Şu bir gerçek sokakta kavga yumruk vede güreş ağırlıklı geçer ve max 1 dk sürer istisnalarda kaideyi bozamaz.........Önemli bir hoca vardı salonda bir arkadaşa arkadan tut dedi arkadaş bunu tuttu hoca yerinden kıpıdayamadı ve o an aikido vb sporlar gözümden düştü hocanın ismini vermiyorum tanıyan çıkar ayıp olur ......
    Yani aniden tutup kolunu bükerse bilemem ama bir kavga esnasında öyle çok güçsüz biri gelip güçlü adamın kolunu bükemiyor o takla atarak düşmeleri artislik sahneleri unutun şahsen psikopat semtlerdede bulundun bayağı kavgada ettim aikido derside aldım 10 gün ama ben sokaklarda o tarz bir dövüşe rastlamadım......klasik dövüş işte bilirsiniz..

3. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    kolunu bükerse bilemem ama bir kavga esnasında öyle çok güçsüz biri gelip güçlü adamın kolunu bükemiyor o takla atarak düşmeleri artislik sahneleri unutun

aynı şeyden bahsediyoruz okan hislerime tercüman oldun bunlar pazar aldatmacası böyle zaaflı sporlara insanları çekip yoluyorlar sonuna kadar yok pirinç torbası alın eve yok bunu alın fln filn

4. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Bu forumda bir kaç üstad hariç kimsenin söylediği tartışılmaz değildir,sen kimsin ki kendi söylediğinin kesin doğrular olarak addedilmesini istiyorsun.Burası bir fikir ve bilgi paylaşım alanıysa kafama yatmadığı sürece herkesin yazdığı şeyler hakkında düşüncemi belirtirim.Sırf mesajından alıntı yaptım diye buna "meydan okuma" diyorsan senin kompklekslerin benim uğraşabileceğimin ötesinde.Alıntı yaptığım o ilk mesajda sana hakaret içeren hiç bir şey yoktu.Buna rağmen oldukça sert cevaplar vermişsin.hadi bana kızdın yetmemiş bir de WT yapanları "mal" ve ne alakaysa zengin bebesi gibi şeylerle nitelemişsin.
    Bu konunun tadı fazlaca kaçtı benim için,daha fazla yazarsam ceza alırım sanırım,sen istiyorsan wtci zengin bebeyi nasıl kaçırttım ama diye gururlanabilirsin sorun yok.(bu arada ne wtciyim,ne zengin)

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    oho almis basini gitmis ozelden konuya cagirilmisim falan.

tahmin ettigim gibi coluk cocuk muhabbetine donmus

daha hic bir sey okumadan soyluyorum bunlari.

tamam o onu dover bu da bunu dover okey.

6. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    işte buna uyuz oluyorum ortaya bi laf koy çekil oh ne ala memleket ortalık karışsın sonra hiçbirşey olmamış gibi pişkin pişkin mesajlar at .

7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili dövüşsever kardeşlerim, elalemin adamları için birbirinizi kırmaya değer mi?
    Bir konuda tartışmak demek başka bir konuda aynı fikirde olmayacağımız anlamına gelmemeli, bu maalesef çok sık karşılaşılan bir durum....

Konuya dönelim mesela kılıçla yapılan dövüş sanatları var, yapana saygı duyarım hobidir sonuçta ancak nedini savunma amaçlı yapılıyorsa ben zamanımı boşa harcamam, dediğim gibi herşeyin en temelinde vücut güç ve dayanıklılığı yatar adam diyor ki oscar de la hoya iyi boksör ama buna belde bir dalsam kaldırıp yere çalarım yav kardeşim dikkat ette o seni çalmasın sadece yumruk değil bu iş, yada güreşte sadece teknik değil o adam hayvan gibi antrenman yapıyor.....Ben prof düşünen ileride ringe çıkacağım diyen varsa gereken sporu yapsın gerekirse günde 4 saat haftada 6 gün çalışsın ancak benim amacım sadece sokaklarda kendimi savunabilmek işte o zaman ben o kadar haftamın her gününü o spora harcamam para kazanmayacağım sonuçta bilinçli amaca yönelik antrenmanımı yaparım sosyal vede kültürel gelişimime işime vb önem veririm...
    Ancak bende profesyonel olsam o zaman diğer herşeyi ikinci plana itip spora ağırlık veririm....Kısacası Ringe çıkmayacaksam oscar dela hoyanın antrenmanlarının %10 unu yapsak zaten fazlasıyla yeter olay bu....
    Win-tsun haftada 2 gün 2 saattir....hafrada 1 gün 2 saat çalışın haftada 2 günde fitness çalışın...yada haftada 1 gün boks 2 gün fitness--yada tersi yada 1 er gün...
    Bence en mantıklısı bun tabi benim düşüncem.....ben adama boks diyorum her sabah 10 km koşudan bahsediyor bana 3 km yeter mesela böyle düşünün...

Arkadaşlar sizlerde tecrübelerinizden faydalanarak bu tarz fikirler öne sürseniz daha iyi vede faydalı olur bir nevi beyin fırtınası yapıyoruz...Kimsenin ki kesin bilgi olamaz zaten bunlar fikirlerimiz......kırmayın birbirinizi...

CrımınalBiceps ve Berkthagar bunu beğendi.
  8. demit

demit Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    wt vs thai box bunda wt demek büyük talihsizlik olur.

kaldıki 3 yıllık wing tsun öğrencisini 3 aylık thaici çatır çatır döver , bu benım düşüncem. birazda vicdansız olmak lazım tabi, thai de isabet ettirilen her dirsek,diz darbeesi rakibi baya baya sersemletir, hatta bir vuruştat bile bitme ihtimali yüksek. ama wing chun için bundan bahsedemiyoruz.

yalnız şunuda unutmamak gerekir ki, counter da wing tsun un üstüne yoktur, bir çok spor da wing tsun counterlarını kullanır çoğu zaman. örnek veremk gerekirse krav maga yaratıcıları 2 tane israilli wing tsun cu hoca . bilmem kaçıncı dan .

kısacası

yerde dövüş = ji jutsu + judo
    counter = wing tsun
    atak = thai

bu 3 ünü bilmek yeterlidir. dahada ileri gidilecekse krav maga, ninjutsu denenebilir. krav maga da biraz daha ayrıntı vardır, aikido da katılmıştır az çok , wing tsun ve thai ağır basar ama. ninjtsu içinde wing tsun la tut, thai ile vur diyebiliriz :)

edit : bir çok aksiyon filminde krav maga dövüş stili kullanılıyor.

9. Aikidojo

Aikidojo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ben döverim, ikisini de alaşağı ederim :)

Şaka bir yana da bazı arkadaşların dediği gibi yersiz bir tartışma olmuş. Nedenlerini de yazmışlar tekrar etmeme gerek yok.

Fevri çıkışlar yapan arkadaşlar buna da gerek yok. Ne gerek var. Bu arada bu yazının 2010'a ait olduğunu şimdi fark ettim :)) hahah

Neyse affola :)

Benim tavsiyem müsabakası olan sporları yapın. Uygulama yapmazsanız çok eksik kalırsınız. Darbe almazsanız dayanıklılığınız olmaz. Maç yapmazsanız adrenalin, heyecan, panik anında ne yapacağınızı bilemezsiniz vs vs...

Ha diğerleri de mutlaka birşeyler katar... Ehlinden alacaksanız ve seviyorsanız yapın.... Spor yapın, keyif alın...

Sayfayı Paylaş