Elimdeki Ürünleri kullanım zamanları tavsiye ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 12hunkar12 tarafından 6 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 12hunkar12

12hunkar12 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba "bodyforumtr" ailesi artık 1 yıl geçtiki hala sporu bırakmadık umarım daha da devam ederiz . Sizlerden yardım bekliyorum bu konuda. Birkaç suplement var elimde fakat nasıl ve ne zaman kullanacagımı bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum .

Optimium % 100 whey gold

Aminomax 8000 gaspari ( 350tb olan )

now c vitamin 1000 mg

Hardline AAKG

Serius mass vardı oda bitmek üzere pek bi etkisini göremedim tavsiye etmiyorum içeriği güzel sadece pump etkisi yok.

Bunların kullanım zamanlarını nasıl kullanabilirim ant öncesi sonrası ve off günleride unutmazsak ?

Birde amino tek porsiyon da 4 tane önce 4 tane sonra şeklinde yazıyor ben ant sonrası direk 8 amino atıyorum yarım saat sonra da protein tozunu içiyorum bu yanlış mıdır ?

bench_O

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenmandan 30dk öncesi

4 tablet amino
    AKG
    C vitamini

Antrenman hemen sonrası
    4 tablet amino

30dk sonra
    Whey

Off günlerde beslenmene göre whey ekleyebilirsin eksik kalan yerlerde. Diğerlerine gerek yok

12hunkar12 bunu beğendi.
  3. 12hunkar12

12hunkar12 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Hergün aminoyu da wheyi de kullanıyorum . Sonucta off günlerde de kas dinlenir gelişir ve beslenmeye ihtiyacı vardır . Neden kullanma dedıgını anlamadım açıkçası

4. brhmcr

brhmcr Guest

Whey sabah(beslenmeye gore istenirse idman sonu bir olcek daha)
    C vitamini mumkunse 500 mg yeterli idman sonu amac kortisol kesmek, ise yaradigina dair calismalar var.
    amino idman sonrasi 1 porsiyon( istenirse 2. porsiyon gun ici ogunlere ekl;enebilir)
    AAKG idman oncesi
    Serious mass ise istenirse sabaha koyulabilir ayrica gainerlarda amac pump degildir.

Off gunlere ben idman gunlerindne onemli olarak bakiyorum.

Sabah whey ve gun icine 1 porsiyon amino eklenebilir.

5. 12hunkar12

12hunkar12 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Bende sizin gibi düşünüyorum off günler konusunda . Sonucta kaslar çalışarak değil dinlenerek büyürler. İdman sonrası once amino mu whey mi ikisinin arasında ne kadar mesafe olmalı . direk 2 porsiyon ürünü idman sonrasında alsam 1 saat sonra da whey alsam sorun olur mu ? yoksa bütün güne mi dağıtalım

6. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Offgünlerde whey gayet mantıklı özellikle sabah kalkar kalkmaz, ama amino mühim değil offgünlerde protein tükettiğin sürece..
    Benim görüşüm bu yönde.

12hunkar12 bunu beğendi.
  7. 12hunkar12

12hunkar12 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Off günlerde neden amino kullanılmamalı hala anlamadım ?

8. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Birden çok supplement kombine edeceksin , off günlerinde bcaa alınabilir fakat aminoasit almasan olur. Sonuçta vitaminde kullanacaksın , böbrek ve karaciğerini de düşünmen gerekir. Gaspari aminomax 8000 demişsin 4 taneyi antrenman öncesi iç , içeriğinden dolayı daha iyi antrenman çıkarmana yardımcı olur.

12hunkar12 bunu beğendi.
  9. brhmcr

brhmcr Guest

Butun gune dagit derim ne kadar dagitirisan faydalanma oranin o kadar artacak.

Supplement olayina gimissiniz zaten karaciger bobrek fazla protein alimi ile de yorulur bu kadar sikinti yapmamak lazim. 4-6 hafta da verilecek 1 haftalik aralar ve bol su tuketimi zaten bu organalri rahatlacaktir. Ancak zaten ufacik bile sikintiniz varsa kulanmayin urunleri.SAgliginiz yerinde ve kullanmaya karar vermisseniz de bu kadar takmayin.

Off gunlerde kullaniyorsaniz amino da BCAA da kullanilabilir.Bence kullanilmali sebebi ise recovery nin zaten bu gunlerde oldugu sonucta vucut bunlari off tada istiyor. Ayrica BCAA dediginiz de amino asitler degil mi? O zaman bcaa aliniyorsa amino asitte alinir diyorum.

Saglik acisindan bakiliyorsa zaten yukarda soyledim neler yapilabilecegini.

Tasarruf amacli bakiliyorsa zaten supplemente gerek yok diyorum o zaman.

10. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Kullanılmamalı değil,elbette kullanabilirsiniz lakin beslenmeniz iyiyse ve dediğim gibi sabah kalkar kalkmaz whey 1 ölçek kullansanız amino asit ekstra kullanmaya gerek kalmaz.
    Aminoların amacı kana wheyden daha hızlı karışıp kasların yıkımını önlemek için gerekli besini karşılamak, offgünde bu kadar acil durumda olup amino kullanım gerektiğini sanmıyorum, ha kullanırsanız kötümü olur hayır? Yanlış anlaşılma olmasın bu konuda, bu şekilde hem cüzdanıda rahatlatmış oluruz.
    Örneğin offgünler dahil mega forte kullansak 3 haftadan 1 gün eksik sürede 200lira ; antreman günleri kullansak haftada 4 günden 5 hafta.

Biraz Maliyet/Etki olarak yanaşıyorum hyper_

İyi sporlar.

12hunkar12 ve flamel bunu beğendi.
  11. brhmcr

brhmcr Guest

Konu eger sivi aminoasitlerse ( ozellikle xtend, mega forte) bence de kullanilmamali bunlar zaten idman icinde daha iyi verim icin kullaniliyor arti cok pahalilar :) o konuda sonuna kadar katilirim, ancak eger ki bahsimiz beef amino tarzi besin destekleriyse hergun alinmalari taraftariyim.

12. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Yurtdışında yaşadığınız için şanslısınız siz,türkiyede supplement fiyatları el yakıyor,bende elimden geldiğince bütçeyi sarsmadan supplement kullanmaya çalışıyor/tavsiye veriyorum haddim olmayarak
    Almanyadaki gibi 80liraya mega forte alsakta offgünler bile kullansak keşke :)

Saygılar

12hunkar12 bunu beğendi.
  13. brhmcr

brhmcr Guest

Haklisiniz o konuda biraz sansliyim ancak sizlerde besin konusunda sanslisiniz emin olabilirsiniz.

Gerci ben genelde yorum yaparken Turkiye sartlarini gozonunde bulundurmaya calissamda arada atladigim konular olabiliyor..Kusuruma bakilmasin lutfen.

Bu arada Mega forte burda bile cok pahali yani kullansam off gunlerde almazdim :)

14. 12hunkar12

12hunkar12 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum . bu ürünleri antrenman günlerine dağıtılmış olarak nasıl kullanırım peki ? cok karıştırdığım ve hala cozemedıgım nokta . Örnegin antrenman günleri :
    Antrenmandan 1 saat once 4 amino antrenmandan hemen sonra 4 amino yarım saat sonra 1 ölçek whey mi

Yoksa sabah kalkar kalkmaz bi ölçek whey ant sonrası 8 amino ya da 4 önce 4 sonra mı yapmalıyım.
    Fikirleriniz varsa bu şekilde bekliyorum

15. brhmcr

brhmcr Guest

diye tavsiyede bulunmustum, ancak ufak tefek degisikligi bu kadar onmsememek lazim.

16. 12hunkar12

12hunkar12 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    aminoyada wheyede idman sonrası dediniz fakat önce hangisi aralarındaki süre ne kadar ondan bahsediyorum. Örneğin idman biter bitmez whey yarım saat sonra amino ya da tam dersi vesaire gibi

17. brhmcr

brhmcr Guest

Illa idman sonrasi protein tozu alacam diyorsan amino yu gun icine yay derim yemekler oncesi ac karnina filan al.

18. 12hunkar12

12hunkar12 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    idman sonrası almam cok onemli degilse wheyi sabah kalkar kalkmaz aminoyu 4 once 4 sonra yada 8 sonra yaparım . Sorun olmazsa hallettik ? :)

19. brhmcr

brhmcr Guest

Idman sonrasi whey almak gibi bir zorunluluk yok gunluk ihtiyac duzenli sekilde gun icinde giderilirse, ben sahsen aminolarimi idman sonrasi basit carbo ve kreatinimle aliyorum.

Dedigin sistem gayet mantikli :)

Bu arada beslenmeyi gozardi etme :)

20. 12hunkar12

12hunkar12 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Beslenmeme özen gösteriyorum yağsız ve protein ağırlıklı :) Yalnız yumurtanın sarısını yeme alıskanlıgımdan vazgeçemedim bitek. Seni de uğraştırdık kusura bakma yardımların için teşekkür ediyorum :)

Sayfayı Paylaş