Ektomorf Yapıda 2 Senelik Değişim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Ektomorf yapıda olanlar kilo almanın ne kadar zor olduğunu bilirler, bu yüzden başta ektomorf olanlar olmak üzere herkese motivasyon sağlaması için 2 senelik değişimimin bir fotoğrafını koyuyorum. Soldaki fotoğraf 2011 Haziranının ortasından, 2011 yılının Ağustos ortasında da fitness hayatıma başladım. Sağdaki fotoğraf ise 2013 Haziranının ortasından. İki seneden daha az bir sürelik bir değişim aslında fakat iki fotoğraf arası tam 2 sene olduğu için bu şekilde belirttim.

Soldaki fotoğrafta 76 kilo civarındayım (Birkaç kilo daha fazla olabilirim belki, net olarak hatırlayamıyorum), sağdaki fotoğrafta ise 90 kiloyum.

Detaylı bir antrenman günlüğü de tutuyorum (linki imzamda mevcut), antrenmanlarımı, beslenmemi o günlükten takip edebilirsiniz.

BlueTix, makejoice, burhan0303 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. hsynclk

hsynclk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Model
    Yer:
    İstanbul
    Tebrik ederim..Bir ektomorf vücut çatısını oturttuğu zaman ortaya harika bir fizik çıkıyor, bu açıdan çok şanslıyız.
    Bu arada boyunuz uzun galiba 90 kilo hiç sırıtmıyor çünkü :)

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  3. Marchuzben

Marchuzben Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kütahya / Simav
    Bende sizinle aynı kaderi paylaşıyorum hocam. suan bende basladım fıtness'a 2.ay sonunda protein ve kilo aldırıcı kullanmak ıstyrm .. başka önereceginiz birsey varmı ?

4. hsynclk

hsynclk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Model
    Yer:
    İstanbul
    Şahsi tavsiyem ek takviyelere kesinlikle bel bağlamayın. Yani sadece onlardan mucize beklemeyin. Bu işin formülü çok basit. Günlük harcadığınız kalorinin 500 fazlasını alacaksınız ve tabiki "kaliteli ve düzenli beslenme programı" ile birlikte. Forumda süper beslenme programları mevcut. Eğer kendinizi bu konuda doğru adapte edebilirseniz 2-3 ay içinde muazzam değişim olacaktır. Bu şekilde bir de ek besin (protein, gainer, v.s) alırsanız aldığınız sonuç daha tatminkar olabilir ;)

5. Marchuzben

Marchuzben Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kütahya / Simav
    Doktordan beslenme programı bile aldım hocam olmuyor :D besinler şart ama yenıyım daha 1-2 ay geçsin besinleri alıcam.

6. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kilo aldırıcı kullanmayı hiç mantıklı bulmuyorum açıkçası. Çok iyi bir beslenmenin yanına whey takviyesi yapılabilir ilerleyen zamanlarda fakat kilo aldırıcı kullanımı bana çok gereksiz geliyor. Çevremde kullanan kimi gördüysem kiloyu yağdan alıyor.

7. Metin34

Metin34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle tebrikler çok başarılı bir vücüt yapmışsınız bende ektomorf'um boyum 179 kilom 50. 15 yaşındayım ağustosta 16'ya giricem. Bende yaklaşık 2 aydır yapıyorum ama kaslarım sadece şekile giriyor mesela göğüslerim biraz şişti kollarım falan yumurta oldu sixpack'inde şekli çıktı yani belli oluyor adonislerde sadece tıka basa yemek yiyince belli oluyor. Ne yaptıysam bir türlü kilo alamıyorum öğrenciyim okula gidiyorum malum o yüzden öğlenleri fazla beslenemiyorum ama sabah kahvaltımı tam yaparım akşamda annemler ne hazırladıysa nerdeyse hepsinden 2 tabak yerim ama kilo alamıyorum lütfen yardımcı olun.

8. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Beslenme düzeninde sıkıntı olduğu anlaşılıyor yazdıklarından. Tek öğünde "2 tabak" yiyerek kas kütlesi kazanması pek olası değil bir ektomorfun. Günlük aldığın protein, karbonhidrat, yağ ve kalori miktarını hesaplayarak sağlam bir beslenme düzeni oturtman gerekiyor. Öncelikle bunu sağlamadan istediklerine ulaşman mümkün değil malesef. Yaşın daha genç, forumu araştırarak beslenme hakkında bilgi edinmeni tavsiye ederim.

9. Metin34

Metin34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Peki sizin varsa tabi paylaşırsanız beslenme programınızı kullanabilir miyim ? Okul işine malesef etki edebileceğini sanmıyorum. Evden ton balıklı sandviç götürüyorum. Yinede acıkırsam bir döner yiyiyorum o kadar. Nasıl beslenmem gerekiyor bir tavsiyede bulunurmusunuz ? beslenme bölümündeki programların çoğu normal insanlar için ben ise ektomorfum bana yaramıyor hiçbiri.

10. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Ben veya bir başka kişinin beslenme programını kullanman doğru olmaz. Neden dersen, ben şu an 90 kiloyum, beslenmemi de hem kiloma, hem yaptığım ağır antrenmanlara, hem de gün içindeki tempoma göre ayarlıyorum. O yüzden beslenme programımı uygulaman sana yarardan çok zarar getirir. Forumu inceleyip bilgilerini artırarak kendi programını kendin hazırlamalısın. Yukarıda saydığım şeylerin hepsi senin için farklı çünkü. Küçük bir öneri olarak ara öğünleri artırabilirsin, kuruyemiş ve meyve olarak.

11. Metin34

Metin34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Çikolata, bisküvi vs. falan olmaz mı ? :D Olmazsa artık cebe leblebi ceviz dolurup gitcez okula :D

12. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    İşte tam da bu yüzden beslenme konusunda çok araştırma yapman gerek diyorum :)

13. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tebrikler.Çok sağlıklı bir değişim olmuş.

14. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Cevap vermeyi unutmuşum, 186 boyum :)

15. jhfetestr6

jhfetestr6 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    iyi de sağdaki hiç de ektomorf gibi durmuyo.. :D :D
    ektomorf olduğundan eminsen mükemmel bir şey yapmışsın bence. ama mezomorf ya da ekto-mezo gibi ara bir şey de olabilirsin. ektomorf için çok kalın gözüktün bana.
    vücut tipinin dışında da çok iyi bir vücut yapmışsın. eleştirecek bir yer de göremedim, tebrik eder giderim :D :D

16. wgenzo

wgenzo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen saf ekto degil gibisin ama degisim 10 numara tebrikler ;)

17. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Başarılarınızın devamını dilerim ;)

18. Hopless

Hopless Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    1.86 boy, 76 veya daha fazla olabilirim demişsiniz spora başladığınızda ! siz ektomorf değilsiniz.

19. ebayar

ebayar Guest

Bende ektomorf vücut tipindeyim iyi bir motivasyon kaynağı teşekkürler, başarılar hocam!

20. sonyol

sonyol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok iyi bir iş başarmıssınız. Ektomorf olup böyle gözükeceksem 3 yılım feda olsun. 2 ayı gitti pes etmek yok!

Sayfayı Paylaş