Ektomorf-Mezomorf Yaşanmış Bir Hikaye

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cansezgin tarafından 30 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cansezgin

Cansezgin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bundan tam bir sene önce yani 30 nisan 2014 tarihinde üniversiteden sınıf arkadaşımla birlikte bodybuilding e başladık ben ektomorf olarak hep kollarımdan şikayet ederdim spora başladığımda 29 cm di kollarım boy:1.80 arkadaşımsa mezomorf vücut tipine sahipti kolları 38 cm boy:180 bana göre daha kalıplı ve tabiki yağ oranı yüksekti haliyle mezomorf olduğu için ilk spor salonuna giriş yaptığımızda hocamız bana dönerek ''senin kollar 35 cm i geçmez '' diyerek gen haritamı çıkarmıştı ilk günden herhalde (!) O zamanlar bilmediğim için bende inanmıştım hocaya şimdi hatırladıkça gülerim 35 cm kollara :) sınıf arkadaşımla aynı evde yaşıyoruz yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez ve ciddi olarak bu işe başladık ve hep beraber gittik sağlıklı yağlar, protein , kaliteli karbonhidrat olarak beslenme düzeni oluşturduk kendimize.Demin dediğim gibi aynı beslenme , aynı antreman sistemini oluşturduk kendimize bugün 1 senenin hatrına gelişmeyi kaydedelim dedik benim kollar:40 cm olmuş onunki 39 cm tabi yağ oranı düştüğü için saf kas kütlesi kaldı ve sadece 1 cm gelişme kaydedebildi göğüs, omuz, sırtda belirgin bir fark tabiki aramızda ektomorf olarak üzülen arkadaşlara hiç moralinizi bozmayın ''iyi beslenin, iyi çalışın ve iyi dinlenin '' diyorum bazı şeyleri zamana bırakın her şeyi doğru yaparsanız sonuca ulaşamamanız için hiçbir engel kalmayacaktır ektomorflar geç kas kütlesi oluştururlar diğer vücut tiplerine göre ama kaliteli kas kazanırlar bunu unutmayın.

mehmet2576 bunu beğendi.
  2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ekto+Mezo+Endo=Palavra! Kocaman bir Palavra! bi insan ince kemikli olup şişmanda olabilir yada iri kemikli ama kilosu hafif olabilir. Bunu ortaya atan zaten bir psikolog, bizimle bir ilgisi yok. En önemlisi genetiktir, kas simetrisi! Bi şekilde o kaslar büyür önemli olan ne şekil alacagı. Yoksa Mezo olupta, berbat genetiği olanda var Ekto olupta inanilmaz estetik olanda.

I believe in Fitness

Sayfayı Paylaş