Ekonomi ve Beslenme

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Pollysad tarafından 22 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Bildiğiniz gibi market fiyatları aldı basını gitti. Kişisel olarak bu durumdan en cok etkilenen bizleriz belkide. Beslenme cok onemli cunku.
    Siz ne gibi tasarruflar yapıyorsunuz arkadaslar, nelerden kısıyorsunuz yoksa değişen bir şey yokmu?
    Belki durumu iyi olanları etkilememiştir fakat benim gibi kısıtlı bi gelire sahip olanları sarstı resmen diyebilirim. Bu sartlarda nasıl yurutuyorsunuz bu sporu?
    Bir de işin bulkta olanları var :/
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2019 ---
    Ben baslıyayım; Et tuketmediğim için maddi anlamda cok buyuk bi artıdayım(et tuketenler için durum daha vahim)
    - Karbonhidrat kaynağımın buyuk bir kısmını bulgur oluşturuyor çunku en ucuzu o. Kaliteli bi karbonhidrat olmasida cabasi.
    - bulkta olduğum için enerji lazim. Gunluk enerjimin %30 unu yağlardan alıyorum. Hem zeytinyağı sağlıklı, hemde aile kullandığı için benden para cikmamis oluyor ;)
    - sebze tuketimini tamamen aileye bağladım onlar ne alırsa pazardan o. Bazen kendim almak zorunda kalırsam yarim kilo havuc-taze soğan vs. Aliyorum. Marul ve brokoliyi bu fiyatlarda aileye yuk ediyorum acikcasi.
    - protein bulkta olduğum için tamamlamakta zorlanmiyorum fakat suan için yeşil mercimek oldukca ideal.
    Supplement leri ise 6-7 aydır kullanmayi bıraktım cunku butceyi alt ust ediyorlar :D
    Son olarak bu spora suana kadar harcadigim paralara hiç pişman değilim fakat kısıtlama yapmazsak ileride salon parasını dahi bulamicak konuma geliriz :)

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    uygun fiyata tavuk ciğeri bulabilirsiniz. Veya ton balığı konserve. bunları da denemekte fayda var.

3. Luminand

Luminand Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kanka ton balığının 3 kutusunun satış fiyatından haberin var mı ? :D

Sayfayı Paylaş