Ekol Spor Merkezi

Konusu 'Çorum' forumundadır ve diez tarafından 6 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Bu Spor Salonu Sizce Nasıl?

1. Çok İyi

oy sayısı 0
    0,0%
  2. İyi

oy sayısı 3
    20,0%
  3. Orta

oy sayısı 5
    33,3%
  4. Kötü

oy sayısı 5
    33,3%
  5. Çok Kötü / Şikayetçi

oy sayısı 2
    13,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Ekol Spor Merkezi
    Adres : YAVRUTURNA MAH. GAZİPAŞA SOK. NO:66 ÇORUM
    tel : 0364 2132110

fiyat
    aylık 60
    öğrenci aylık 50
    abonede fiyat çok değişmiyor.

Çorumun amatör anlamda işe yarar ilk salonlarındandır..Klasik olarak bodrum kattadır fakat öyle karanlık bir ortam değildir.pencerelerden yeterli ışık ve istenirse taze hava girebiliyor..

genel özellikler

*salon orta büyüklüktedir.
    * kadın erkek için ayrı saatler belirlenmiştir.
    * işletenler fitness ya da vg konusunda çok bilgili değiller fakat kişilik olarak iyi insanlardır.
    *4 tane duşu var ki yeterli geliyor genelde..
    *bu salonda kışın soğuk yazın sıcaktır.kışın salon işletmecilerinin standartları 18C olduğu için üzerinize kalın giymeyi unutmayın.

spor salonu bölümü :
    eksikleri :
    *genelde ev tipi bench ve istasyonlar içerir..
    *dumbbell seti yoktur.dumbbell ve barlar vidalıdır.
    *yeterli plaka yoktur ve salonun kalabalık olduğu bir saate denk gelirseniz plaka bulmak imkansızdır.
    * katlanabilir ayarlı sehpaları yoktur bağımsız olarka kullanabileceğiniz.
    *olimpik bir incline sehpası yok.bu yüzden oturduğunuz yerden sürekli kayarsınız..bu salonda çalışıren buna bir türlü çözüm bulamamıştım..
    ev tiği dediğim gibi aletler mesela:
    *lat pulldown alçaktır ve asla sizi yukarı doğru germez.kanatta verim alamamıştım bu yüzden..
    *seated row için yere oturur ve alttaki kabloyu çekersiniz.bunda da ayak dayayacak bir yer olmadığı için çok ağır kilolarda karşıya doğru kaymaya başlarsınız..bunda da çözüm olarak ayaklarıma step tahtası dayardım..
    salona gelenler genelde çok ciddi düşünmedikleri ve hareketlerin doğru yapılıp yapılmadığı onlar için önemli olmadığı için bunlar önemli sorunlar değildir.
    *salonda tava asılı kum torbaları mevcuttur ve yeni başlayanlar set aralarında bu torbaları pataklarlar dinlenmek yerine.ayrıca konsantre olmuşsanız konsantrasyonunuz yerle bir olur burnunuzun dibinde dövülen kum torbası yüzünden.
    * yine burda da kurallar yok denecek kadar azdır fakat galoş konusunda burda daha titiz bir yönetim var.
    * sehpalara makinelere havlu serme kuralı yoktur.
    birileri siz müzik dinlerken tv.yi açıp seside sonuna kadar açabilir.
    hatta vatandaşın biri bisiklette gazete okurken çalan müzikten şikayetçi olmuştu..evet gazete..spor yaparken gazete..
    * bayramlarda, kandillerde, milli maç akşamlarında vs genelde kapanır.

eğitmen/işletmeciler
    *işletenler aynı zamanda eğitmenlikte yapmakta ve genelde beden eğitimi öğretmenliği kökenli insanlar..daha öncede dediğim gibi bilgi olarak yetersiz ama kişilik olarak iyi insanlardır.misafir perverdirler.
    *vg ve fitness konusunda yetersizler.yeni başlayanlara arada bir değişen hocalar vermediği sürece ilk adaptasyon programı verilmez.yani vg ile alakalı bilgi edinmeye çalışan, sürekli kaynakları araştıran bir eğitmen ekibi yok.
    *120kiloluk 55 yaşındaki üyelere decline sehpada tam mekik yaptırıldığını ve üyenin bir ay sonra salona devam etmediğini hatırlıyorum.
    *bunun dışında genelde beden eğitimi derslerinde yapılan kültür fizik hareketleri ile başlanır ve birdönem bu programlarla devam edersiniz ki bence doğru değil..
    *eğitmenler bilgili olmadığı için hareketleri yanlış yaptığınızda birileri gelip genelde uyarmazlar.
    Yaşam club'ın hocası uğur hoca burdan ayrıldı ayrılalı profesyonel bir eğitmenle çalışmadılar.daha çok bu salonda bişiler öğrenmiş 1 yıllık gençler, üniversite öğrencileri vs hocalık yaptı..

özetle :
    daha çok üniversite öğrencilerinin tercih ettiği, vg.ci olma anlamında çok ilerisini düşünmeyenler, bu işi hobi olarak arada yapacaklar ve bu işe yeni başlayıp denemek isteyenler için tercih edilebilecek bir salon.

son değişiklikler için halen salona giden arkadaşlara sorum ama eksiklerim fazlalarım varsa bu salona gidenler düzeltsinler..

Ekli Dosyalar:

Kerep bunu beğendi.
  2. adoniss

adoniss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    vay be hemşerim:lol:.ben orta sınıf oyu kullandım ama en azından çok temiz görünüyor bana göre temizlik ön planda.istanbuldayım başladığım salon iğrenç ötesi başkada yakınımda ve saatime uyan yok mesela.

3. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    temizlik anlamında çok iyi olmasa da evet fena değil..çorumda daha iğrenç ve kötüleri de var onları da anlatıcam..amacımız tabiki salonları karalamak değil sadece objektif bir gözle artılarını özellikle de eksilerini anlatmak..
    böylece üye olacaklara yol göstermiş oluruz..ve ayrıca bu yorumlar umarım kendilerini geliştirmelerine vesile olur..

zaten spor salonları bölümünün açılmasının asıl amacı bedava reklam yapmak değil üye olacakları aydınlatmak ve salonların kendilerini geliştirmelerine itici güç olmak..

Despo bunu beğendi.
  4. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle amacım salonları karalamak değil ancak adı geçen spor salonunun üyesi olarak ;
    İlk açıldığı günlerini bile hatırlıyorum ancak ne yazıktır ki yaklasık 6-7 yıllık süre içerisinde gerek alet gerekse fizibilite bakımından hiçbir yenilik yok diyebilirim!
    Aksine Ekol Spor merkezi bir çok konuda gerileme yaşamıştır. Bu konulardan bir tanesi ne yazıkki temizlik! Hiç bir sporcunun aletlere otururken veya uzanırken havlu kullandığını görmedim. Bence büyük bir temizlik unsuru tamamen gözardı ediliyor ve çalışanlardan hiçbirisi sporcularını uyarmıyor.
    Diğer bir sıkıntı ise duşlar. Yine tekrar üzülerek belirtiyorum ki duşlar da temiz durumda değildir. Duş başlıkları kireç ile kaplı ve dolayısıyla sıcak su bile sıkıntı durumdadır.
    Bunlar salonun en baştaki eksileri, fırsat buldukça elimden geldiğince eksi ve artı yönlerini belirtmeye çalışacağım.

diez bunu beğendi.
  5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    kışın salon sıcaklığı 18 derece demişsin. 18 derece yeterli olmuyor mu? Bana fazla bile geldi gibi..

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    :) wrestler 18 derecede aralıksız kardio yapan birisi işi biter bitmez duşa koşarsa sorun yok..ama vg çalışan birisi aralarda 1er dk dinlenme süresinde sırtındaki ter buz gibi olur..hem hasta olursun hem de kaslar, eklemler soğuyacağı için sakatlanırsın..

wrestler bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş