Eklem yerleri icin sargi bezi

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve yusufincikli tarafından 25 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaslar squat leg press hack squat gibi hareketlerde dizlerimi kilitlememe ragmen dizimde bazen antr3nman sonrasinda hafif agri olabiliyor. Ayni sekilde close grip bench press sonrasida oluyor dirsegimde..
    Simdi eklem yerlerimizi normal sargi bezleri ile sarsak ise yarar mi antrenmanda yoksa illa sporcu icin olanlari mi almak lazim ?

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu ağrılar benimde başıma gelmişti , diz için olanlarıa bakmıştım powerlifterların kullandığı fiyatı biraz pahalı gelmişti.Ama bilek için olanı aldım , dize sarılanda onun büyüğü ve biraz daha genişi , bölgeyi güzel sarıyor.Dirseklerime normal sargı bezi aldım eczaneden onu sarıyorum ağrı olmuyor , aynı sargı bezinide bacak gününde dizlerimede sarıyorum ağır giriceğim antremanlar , tek farkları sargı bezi o beze göre ince ve biraz daha dar.Sargı al 10 tlye gelir , ama diğeri pahalı , tabi tercih senin.
    Bak bu marka en iyilerinden biri 2m ve 2,5m olarak satıyor.Bu biraz tuzlu ama daha kıytırık markalar 10 dolar daha ucuz vererek alabilirsin.
    https://www.amazon.com/Inzer-Knee-W...065312&sr=1-25&keywords=knee+wraps&th=1&psc=1

yusufincikli bunu beğendi.
  3. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Cok tesekkur ederim

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu bacağındaki şekilde sarıyorlar , ben şahsen 200kg squat ve deadlite yaklaşırsam bunlardan alıcam.Şimdilik sargı iyi gidiyor kilolar az olunca :)

5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    powerlifter tarzı diz sargılarını vücut geliştirmecilere tavsiye etmem. 20-30 kg ekler squat'ınıza , hareketin en alt kısımlarında yükün bir kısmını sargılara yüklemiş olursunuz. tekniği falan da farklı. knee sleeve olarak geçen malzemeden almak daha iyi olur , illa sargı alınacaksa da haltercilerin kullandığı light wraps yani standart eczane sargılarından almak daha mantıklı vücut geliştirmeci açısından.

6. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Saol benim amacim agirlik arttirmak degil saglik acisindan di.. O zaman eczanedikini aliyim

7. NuubDunker

NuubDunker Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DUNKER
    Yer:
    KONYA
    ağrın varsa tip 2 kollojen takviyesi al bence desteklemesini cidden hissedersin sorcağın çoğu eczane ve supllmenet sitelerinde bulunur

Sayfayı Paylaş