Egzersizlerle Boy uzatma Efsanesi Doğrumu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve tetik34 tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Genelde böyle takıntıları sevmem ama , 2000 Doğumluyum 1.70 boyundayım 54 kilodayım 9.sınıfa gidiyorum 2001 lerle okuyorum . Okuldaki 2000 lere bakıyorum 1.80 , 1.82 den bile fazla olanlar var herkez daha uzarsın diyorlarda bana 1.73 te kalırım gibi geliyor.

İnternette gezerken görüyorum 1 ayda 2 cm 5 ayda 3 cm gibi gerçekten işe yarıyormu zaten esneme germe egzersizleriyle dolu o makalelerin çoğu işe yaramıyorsa sıkıcı geçer o antremanlar , çok uzun olmak istemiyorum 3 , 4 cm uzun olsam yeter şuan onları hiç deneyen oldumu %85 i denedim uzadım diyor bu şehir efsaneleri doğrumu ?

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Tam olarak şehir efsanesi sayılmaz.Boy uzaması büyük oranda genetik ancak çevresel faktörlerin etkisi de yok değil. %75-80 i genetikse geriye kalan %20-25 i de dış faktörlere ( uyku , beslenme , egzersiz ) gibi şeylere bağlı.Yani o 1 ayda 2 cm 5 cm yok 6 ayda 10 cm gibi yazılanlar doğru değildir arkadaşım geleceği mi görüyorda karar veriyor bunu diyenler belki adamın büyüme plakları kapandı.O yüzden o gibi ticari amaç güden şeylerle karıştırma fakat esnemeyle kaslarını uzatırsın ki kemiklerin uzaması için de kasların uzaması gerekiyor. Bende senin yaşlarındayken kafama çok takıyordum yani fazla kafanı kurcalamasın , düzgün beslen ve iyi uyu özellikle 23.00-06.00 arası büyüme hormonu fazla salgılanır. Lise 1 de çok şişmandım ve boyum 1.77 idi.Şimdi lise 4 teyim düzgün besleniyorum ve sporumu yapıyorum ( kickboks , fitness , boks gibi sporlarla uğraştım ve uğraşıyorum ) ve boyum 185-186 lara ulaştı.

Olayı şöyle düşün senin genetiik eşiğinde 170-180 arası olmak varsa daha uzun olamazsın istediğini yap fakat beslenme , uyku , düzenli spor ile bunu maksimum değere ulaştırabilirsin.

Son düzenleme: 30 Ocak 2016
    stefan35 bunu beğendi.
  3. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aynen öyle genetiğin belirler ne kadar büyüyüp gelişebileceğini, gerisi hikaye..

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Genetik genetik geriso hikaye...