Ege Fitness İstediğini yiyerek kas yap videosu hakkında

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve vixx tarafından 26 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Sizce böyle birşey mümkün müdür? Sizler bu video hakkında neler düşünüyorsunuz?

2. Oğuz Yücel

Oğuz Yücel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Denemek lazım ama o riske giremem şahsen ben :D

vixx bunu beğendi.
  3. Coloradolu

Coloradolu Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Denver
    Bu tip videoları hazırlayan YouTuberların en büyük amacı tıklanma,bilgi verme değil. O yüzden Son zamanlarda Canan Karatayla ilgili hepsi YouTube videosu yapıyor. Çünkü ortalama bir sedanten Türk bayanı YouTube’da böyle şeyleri aratıyor. Ege fitness kanalını seviyorum ama biraz saçma bir video başlığı olmuş , İzleyeceğimi sanmıyorum.

vixx bunu beğendi.
  4. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Söylediği bilgilerin altında bilimsel araştırmaları vermiş ama bir diyaloğu söylemek istiyorum bende.Şimdi videosunda iki grubu karşılaştıran bir bilimsel araştırmayı baz almış.Bir gruba günlük kalori ihtiyacının %50 fazlası karbonhidrat diğer gruba %50 fazlası yağ yedirilmiş.Karb kullananların %10unu yağa çevirdiğini, yağ kullananların %60ını yağa çevirdiğini söyledi videosunda vede vücudun karbonhidratı yağa çevireceğine öncelik yağı yağa çevirdiğini söyledi.Ama videonun açıklama kısmında bulunan araştırmanın sitesinde bu oranlar karbonhidratta %75 ken yağda %90.Belkide egenin dedikleri kısmen doğru olabilir ama biraz abarttığınıda düşünmeye başladım.Verdiği bilgi kısmen doğru olabilme olasılığı olsa da oranlarda ya bir yanlışlık yada bir abartılma var.

5. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    İşin 2 boyutu var.
    Birisi sağlıklı beslenme boyutu, diğeri de ege fitness ın dediği.
    Evet videoda çoğu yerinde haklı ama sağlıklı beslenen birisi uzun vadede bedenine daha iyi bakacak (trigliserit/kolestrol tarzında değerler açısından)
    Yoksa kilo vermek ve kas yapmak hedefse ve kişi profesyonellik arayışında değilse, makrolara ve kalori alımına dikkat ettikçe, ne yerse yesin hedefine ulaşacaktır zaten.

zRedDragon, Coloradolu ve vixx bunu beğendi.
  6. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bunu yıllardır yapıyorum hiçbir sorun olmaz vücut kaloriye bakar şekerin sadece bir sorunu var oda su tutması yağ oranım on dokuz arası olduğu için belli oluyor brnde haftada üç gün filan cips fastfood yiyorum karbonhidrat kaynaklarımi şeker vs değiştiriom mesela geçen gün idmana on paket browni yiyip gittim

mrthr35 bunu beğendi.
  7. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    biraz dinledim. Olay tamamen saçmalık. Fast food gibi ürünleri veya tatlı vs şeyleri yemek sadece kalori değil. Olayın hormon boyutu da var. Madem öyle dünyada bütün vücutcular salak o halde :))

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Sürekli öyle beslen demiyor ki adam, sadece kendinizi bazı şeyler için şartlamayın diyor , sen günde 3000 3500 kalori alıyorsan 2.500 ü temiz 500 1000 kalorisi çok temiz kalori olmasada aşırı bir etki olmaz bencede, sürekli saf gıdalardan beslenmek bir süre sonra sıkar zaten, herkes neyden zevk alıyorsa onlardan tamamen vazgeçmek zorunda değildir , sporu hayatınıza monte etmeye çalışın diyor , profesyonel değilseniz.

zRedDragon ve VelodyBuilder bunu beğendi.
  9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    %80-%20 kuralını biraz abartarak anlatmış. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, bu söylediklerinin hepsi ve daha mantıklı halleri forumda mevcut :) illa şımarık bir veletten duymaya gerek yok :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zRedDragon ve vixx bunu beğendi.
  10. TheBreton

TheBreton Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Tabi canım tabi kesin öyledir :) Natural bir sporcu öyle her istediğini basarak hemde hergün , günün 2-3 öğününde gömerek gelişeceğini veya zayıflayacağını sanıyorsa yanılıyor .. @cmrsmr dediği gibi o zaman tüm amatör ve profesyonel vücutlar keriz'de o kadar diyet kardiyo ile form tutmaya veya korumaya çalışıyorlar hemde kür dönemlerinde!... Bu arkadaş ise belli bir dönem kürden çıkıp vücudu salıp tekrar ufak bir eczane veya testo kürü ile video çekiyor ve ne yazık ki bizim gençlerimiz ise buna hemen kanıyor :)

vixx bunu beğendi.
  11. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    valla kardeşim doğruyu soyliyimmi et + whey kombini yoksa ne pump oluyo ne şişiyo kas. sadece tozda alsan olmuyor sadece ette yesen olmuyor ikisi bir oldumu etki süper bizde denedik bunları tabi pirinc hamur işi peynir abur cubur bunlarıda denedik tabi ama sonuç hüsran pump direk eriyor. böyle dedim diyede eti abartmaya gerek yok 150 gram tavuk yeter fazla kasma çok iriysen 200 bas. bu arada kırmızı etin yeride başkadır boyle izmir köfteyi ekmeğin arasına soğan marul domat yarım ekmeğe sonrada sağlam bi idman üstünede whey amanallahım

Son düzenleme: 7 Şubat 2019
    Güç aşkı ve vixx bunu beğendi.
  12. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bencede fazla tavuğa gerek yok zaten olsa bile ben öğrenciyim.Whey'im var bide günlük 100gr tavuk işimi görür diye düşünüyorum.

heraxles bunu beğendi.
  13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam valla bu işler çok karışık , geçen yıl ilk defa bulk yapmayı denedim, abartısız söylüyorum vücudum %14 15 lere kadar yağ oranını düşürmüştüm , 4 4 lük beslenmeme rağmen %20 lere çıktı yağ oranım, bu sene biraz daha yoğun çalışıyorum hem salonda da hem iş yerindede günlük adımımdan sadece 15 bin adım ediyor 500 600 kalori işteyken yakıyorum nerdeyse , bu kış beslenmeme çok dikkat etmedim ufak tefek suplement takviyeleri aldım , %1 yağ oranı arttı , insan anatomisi gerçekten değişik tepkiler verebiliyor

14. TheBreton

TheBreton Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Bahsettiğim konu bu işte dostum , birde her istediğini(abur cubur ) olarak günde 1 öğün tüket bakalım 2-3 ay sonra yağ oranın ne oluyor :) Arkadaşlar bu spor'u youtubeden takip edecekseniz ; colemanı , cutlerı , yates'i , arnold'u , mike mentzer gibi gerçek anlamda pro IFBB leri izleyip öğrenmeye çalışın .

15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Abur cubur değil demek istediğim hocam pek tüketilmeyen yemekler yağlı yemekler yada kötü niteledirilen yemeklerlede gelişim oluyor mesela haftada 2 3 gün tatlı çıkıyor işteyken yiyorum gibi

16. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Pilav tavuk gömmeye devam et sen adam geçerli araştırmaları koymuş oraya ayrıca vücut efektif tir kaloriye bakar fat secret Eser Gülşen takip et hesabımı yıllardır Fast food unlu şekerli şeyler tüketiyorum hiçbir sorun yok yağ oranım %9 %10 aralığında

17. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Peki bu şeker abur cubur insülin direnci konusun da sıkıntı yapması gerekmiyor mu? İnsülin de kasa direk etki eden hormon. Pek mantıklı durmuyor. Kas yapını geciktiricektir böyle bir beslenme.

18. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İnsülin aynı zamanda kaslara besin transferini hızlandırıyor. Doğru şekilde yönlendirildiğinde çok ilginç sonuçlar doğuran bir hormon. Antreman sonrası hafif yükseltmek gerektiği söyleniyor genelde.

Kagank34 bunu beğendi.
  19. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Peki bi öneriniz var mı gıda veya takviye olarak antrenman sonraı(insilüni bir miktar yükseltmek için).

20. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O konu beni aşıyor.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş