1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

ediz0734 24 yaş 1.84 boy 80 kilo 8 aylık değişim-5 gün antreman

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ediz0734 tarafından 17 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ediz0734

ediz0734 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Snapchat-1890850333.jpg IMG_20170724_212325_959.jpg Snapchat-150868391.jpg Snapchat-1386913669.jpg Snapchat-1495084088.jpg
    Merhaba arkadaşlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2018 ---
    Öncelikle kısaca spor hayatımı tanıtmak isityorum. Üniversiteye başlamakta birlikte kilom 75den 96a çıktı ve tamamen hareketsiz yaşam ve kötü beslenmekten kaynaklı olduğu için yağ olarak geldi bu kiloalar. Kilo vermek için yaklaşık 1.5 yıl boyunca düzenli olarak her teknikle yüzerek 73 kiloya düştüm. Bu arada oldukça fazla beslenme hatası yaptım elbette(0 carb gibi). 73 kiloda fazla cılız olduğumu düşünerek fitnessa başladım. 3 aylık süreçte 75-76 kiloya kadar çıktım. Herşey olumlu giderken şanssız bir şekilde dirseğimi kırdım(fitnessda değil koşarken). Alçıda kalması 1 ay fizyoterapi yaklaşık 40 gün sürdü yani 2 ayın üstünde bir süreç bırakın spor yapmayı sadece dirseğimi açıp kapamak için uğraştım:D. Bu süreç aslında spora bağlanma açısından kötü olmadı fitnessa tam aşık olmaya başladığım süreçte zorunlu ara vermek olunca kendimi bilgi konusunda geliştirmek istedim. Saatlerce youtubedan türkçe ve ingilizce her türlü kaynaktan araştırma yaptım. Bir süre sonra buda yeterli gelmedi kitaplar alıp okumaya araştırmaya başladım. Kısaca anlatacaktım ama yine uzadı sanırım :D. Eylül ayının başı itibari ile yeniden vücudumu inşa etmeye başladım. en son spor salonunda çekilen fotoğraf 13 mayısa ait yani yaklaşık 8 ay sonrasına. Deniz kenarında olan ise fizyoterapi tedavisinden bir süre sonrasına ait. Gelişim bence 8 aylık bir süreç için yeterli düzeyde siz ne düşünüyorsunuz? Asıl sormak istediğim soru haftada 4 kez salona gidiyordum. 5e çıkarttım 2 aydır haftada 5 kez devam ediyorum. Programım kısaca
    pazartesi günü göğüs-süper set kol
    salı günü bacak-omuz
    çarşamba- sırt-bilek
    perşembe günü göğüs-süper set kol
    cuma günü off
    cumartesi günü omuz-yorgun değilsem yine kol
    pazar günü off
    Çok yoğun bir program olduğunun farkındayım. Yüzmeden kaynaklı olarak göğüs triceps ve sırt altyapım fena değildi. Bicepslerim genetik olarak gelişmeye pek açı kdeğildi ama yeni program sayesinde inanılmaz bir gelişim kaydettiler. Bunları yazma sebebim büyük çoğunluğunuzdan kas kaybına sebep olur, gelişemezsin şeklinde yorumlar gelecek bunu biliyorum ama insan vücudunun bu kadar zayıf olduğunu ve 5 gün antreman kaldırmayacağını düşünmüyorum. İnsanda inanılmaz bir adaptasyon yeteneği olduğu için kısa sürede bu yoğun program standart program haline geliyor. Aynı zamanda işten saat 6'da çıkıyorum ve iş çıkışı spora gitmem benim için inanılmaz bir motivasyon oluyor. Spor salonuna gitmek yoğun işin sonunda bir ödül gibi geliyor. Bence psikolojik açıdanda benim için 5 gün olması çok olumlu bir durum. Günlük beslenmemi 3 ana öğün 1 kuruyemiş öğünü olarak yapıyorum. Protein yağ ve karbonhidrat hesabının yanında her türlü potasyum çinko omega-3 vb. hesaplarınıda yapıyorum. Her gün 11.45-12 gibi yatıp sabah 7.45de kalkıyorum. Spor sırasında kendime izotonik içecek hazırladım(maden suyu-limon ve baldan oluşan) ve spordan çıkar çıkmaz 1 ölçek whey-1 ölçek kreatin alıyorum. Antreman öncesinde ise 1 yeşil elma yiyorum. Sadete gelecek olursak benim gibi böyle ağır bir programı uzun süre uygulayan bir arkadaşım,abim,kardeşim varsa bana yapabileceği bir öneri var mı acaba? Hepinize bol sporlar.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2018
  2. ediz0734

ediz0734 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    NOT: deniz keranında olan eylül ayının başında diğer fotolar güncel.

Sayfayı Paylaş