Ebaydan ürün alma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Iron Muscle tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Iron Muscle

Iron Muscle Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar Türkiye de satılmayan birkaç ürün alıcam. Ama daha önce hiç ebaydan alışveriş yapmadım, her satıcı Türkiye ye ürün gönderiyormu, kargo ücretleri ne kadar vs. ve yurtdışı kargosu tr ye hangi adla geliyo şubeden almam gerekirse nerden alıcam daha önce alışveriş yapan varsa yardımcı olabilirmi?

2. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    aynen arkadaslar caliper yok turkiyede caliper almak istiyorum bende ve birkac urun daha banada lazım nasıl oldugunu bilene biri soyliyebilirmi ?

3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    İncelediğiniz ürünlerde Türkiye' ye gönderilip gönderilmediği, + kargo ücreti yazıyor, her satıcının bu konuda tutumu farklı. Positive feedback puanı % 100 - 99 olan ve bol miktarda satış sayısı olan üyelerden alışverişe dikkat ederseniz problem yaşamazsınız, ptt kargo adresinize getiriyor kargoyu. 75 euro ve altında alışverişler gümrüğe takılmadan geliyor.

4. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni
    ben anlatayim , öncelikle gumruk.siniri 75 dolardır, bunun uzerindeki hersey gumruge tabidir ancak sans eseri bircok urun gumruksuz gecer , eger gumruk emuru paketi açıp kontrol erriginde, icindekine degerli olduğuna karar verirse internetten arastirir ve gumruk bedelini belirler , eger ayni pakette ayni urunden 5 ten fazla varsa ithalata girer ve gumrukten alamazsiniz ,

ebaydaki urun sayfasinda sagda fiyatin altinda turkuye kargo ucreti yazar , ama urun TR ye yollamiyorsa satici , may not sheep to turkey yazar

ebay alisverislerinde paypal odeme kullanin bi sorun cikarsa paypaldan paranizi geri alabilirsiniz (45 is gunu icinde itraz ederseniz)

son olarak eskiden gumrukte kalan mallari gidio kendimiz aliyorduk , simdi ise urun kapiya geliyor gumruk bedelini oduyor ve aliyorsunuz

bu arada urunler kapiniza kadar geliyor.

not: ebaya uye okunca adress bilgilerini girerken turkce karakter kulkanmayin cunku bu karakterler diger ulkelerde yok ve adresinizde turkce karakterlerde soru unlem yıldız gibi karakterler cikar ve postaci adresinizi bulamayabilir

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

asrin78 bunu beğendi.
  5. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    sipariş verebildin mi? bende düşünüyorum da....ürünler eline geçti mi merak ettim

6. Iron Muscle

Iron Muscle Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Yok ya uygun fiyata bir ürün bulmuştumda sonra uğraşmaya değmez deyip bıraktım zaten 75euro limit varmış.

7. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni
    limit cok onemli degil , en kotu vergisini oder alirsin

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye