E-Sigaranın Spora Etkisi ?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Erdem_1995 tarafından 24 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Erdem_1995

Erdem_1995 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar herkese selamlar,
    Bu forumda yeniyim ama spor hayatım uzun zamandır var.Basketbol ve masa tenisinde lisanslarım vardı üniversiteye kadar ve çoğu branşla uğraştım.Bu sporu da ilk lise 1'de iken yapmıştım 3 ay civarı sonra bıraktım.Tekrardan başladım ve 4. ayım şuan.Neyse soracağım soruya geleyim.Ben bu aralar haftada 3 gün nargile içiyorum ve sporda kondisyon olarak sıkıntı çekiyorum.Haftada 3-4 gün full body çalışıyorum ve çoğu zaman antrenmanım 1 saati geçmiyor(antrenman sonuna kardiyo koymazsam).Ama antrenman sonlarına doğru kondisyon olarak fazla tükeniyorum yani kendimden bilirim ben o kadar çabuk yorulmazdım.Bunu yavaş yavaş attım ilk aylarımda daha kötüydüm ama halen nargilenin etkilerinin olduğunu düşünüyorum.Tamamen bağımlı değilim ama nargile içmezsem nikotim iştahım oluyor yine de.O yüzden e-sigara'ya geçiş yaptım sizce uzun vadede kondisyonum düzelir mi, neler yapabilrim ?
    Cevaplar için teşekkürler.

2. xxbar10xx

xxbar10xx Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Hatay
    Nikotinin kardiyovasküler sisteme bir süreliğine doping etkisi yaptığı doğru fakat bu uzun süreli olmuyor.Bende günde 1 pakete yakın sigara içiyordum ve bıraktığım hafta antrenmanın sonuna doğru bayağı bir yorgunluk hissediyordum.Vücut kendisine verilen hasarı yapılandırdıkça daha fazla enerjik oluyorsun.E-sigara,sigara,nargile farketmez kullanmanı önermem.Eğer antrenmanlarından yeterli verimi alamıyorsan pre-workout içecekler kullanabilirsin.Bence nikotinden daha çok etkili olacaktır ve sağlığa da zararlı değil.

Erdem_1995 bunu beğendi.
  3. Erdem_1995

Erdem_1995 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Cevap için teşekkürler hocam.1-2 aydır nargileyi tamamen bıraktım ama e sigara ya devam ettim.Kondisyonum çok daha iyi eskisine göre.E sigara, nargile ve sigara(hiç bağımlı olmadım) kadar kondisyon sorunu yaşatmıyor.Ayrıca nikotinin doping etkisi var dediğin gibi de pre workout a alışmak istemiyorum zaten kondisyonum yerine oturuyor yavaştan.Antrenmandan önce soğuk kahve hazırlıyorum kendime bi nevi pre workout oluyor.Kısaca tütün ürünleri kondisyonu bitiriyor kesinlikle sporcuların içmemesi lazım.

xxbar10xx bunu beğendi.
  4. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Damar daralmasınada sebep oluyor sigra bu büyük bi sıkıntı performans için bence

Sayfayı Paylaş