Dymatize Gainer İle Kilo Alma Yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve erdekli01 tarafından 14 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erdekli01

erdekli01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar benim boyum 1.85 kilom 65 ne yapsam kilo alamadım en son prakten kullandım 1-2 ay önce 63 den 65 falan anca oldum. 2 gün önce dymatize mass gainer aldım beyler sabah 1 ölçek ve antremandan sonra 1 ölçek olarak kullanıyorum, öyle tavsiye ettiler en az bir 5 kg almak istiyorum evde 2 dumbell 12 kg 1 tane z bar barfiks demiri falan var evde çalışıyorum. Gainer boşa gitmesini istemiyorum başka 1 paket alamam büyük ihtimal, yani ne yemem gerek kalorisi yüksek ne yapsam daha iyi kilo alırım kullanan arkadaşlar veya bilgi sahibi olanlar lütfen yardımcı olabilirler mi?

2. farazi

farazi Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşım kilo almak istiyorsan günlük kalori ihtiyacını hesaplayan birçok site var, onlardan hesaplayıp ortaya çıkan örneğin 2400 çıktı kilonu korumak için yeterli olan diyelim, kilo almak istiyorsan buna 300-500 kalori daha ekleyeceksin.

Şimdi ihtiyacın olan kaloriyi biliyorsun, bu hesaplama yapan sitelerin birçoğunda da kaç gram karbonhidrat-protein-yağ tavsiye edildiği yazar. Örnek veriyorum
    400gr karbonhidrat
    120gr protein
    70gr yağ

şeklinde tavsiye edilen bir sonuç çıktı hesaplamalarda. Şimdi sen gainerden 1 günde aldığın karbonhidratı, proteini, yağı yukardaki değerlerden eksiltiyorsun.

Kalan değerleri karbonhidrat olarak bulgur, yeşil mercimek, tam buğday ekmeği, patates haşlaması, esmer pirinç, yulaf ezmesi, baklagiller..
    Yağ olarak zeytinyağı, çerezler (ceviz, fıstık, badem, fındık vs) , balık yağı..
    Protein olarak süt, yumurta, tavuk-hindi eti, kırmızı et, balık, peynir gibi sağlıklı kaynaklardan tamamlarsan kilo alamama gibi bir sorunun kalmaz.

Forumda beslenme bölümünde açıklayıcı çok fazla konu var, onları okusan zaten aklında soru kalmayacak.

3. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım sen günde 4 öğün yemeğini ye günde 2 ölçek kullan. Kilo alırsın almaman imkansız çünkü bende geçen hafta aldım super mass gainerden sanırım iki ölçeği kullandığında 1100 kalori alıyordun sen o 4 öğününü iyi bir şekilde tüket gerisi gelir. :)

4. erdekli01

erdekli01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yüksek kalorili yiyecekler yemeye çalışıyorum fıstık falan zorluyorum kendimi, bu gaineri her gün 2 ölçek mi kullanayım yoksa antreman yaptığım günler 2 ölçek off günler 1 ölçek olarak mı ?

5. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    ben off günleride ant günleride iki ölçek kullanıyorum.

Sayfayı Paylaş