Dymatize Creatine Monohydrate

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve Despo tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Bu sizce nasıl ?

1. Başarılı

oy sayısı 68
    64,8%
  2. Orta Karar

oy sayısı 30
    28,6%
  3. Başarısız

oy sayısı 7
    6,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 51 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Dymatize Creatine Monohydrate
    FABRİKASI KAPANDI!
    KULLANILDIĞI DURUMLAR :

• Enerji ve güç artışı sağlar
    • Büyüme hormonunun salgılanmasını artırır
    • Protein sentezini artırır
    • Daha ağır ve uzun süreli antrenman imkanı sağlar
    • Laktik asit seviyesini minimum düzeyde tutar
    • Sakatlanmalarda iyileşmeyi hızlandırır
    • Yağsız kas kütlesini artırır
    • Beyin performansını artırır,
    • yorgunluğu alır

Kreatin insan vücudunda karaciğer ve böbrekde, üç temel amino asitin (arjinin, glisin, metionin) doğal olarak sentezlenmesi sonucunda oluşan doğal bir amino asit türevidir. Kreatinin en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaktır. Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırır. Dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek bir güç artışı sağlar

Kreatin takviyesi alan bir sporcunun vücudunda laktik asit miktarı minimum düzeyde tutulur. Netice olarak, sporcu daha ağır, daha uzun süreli çalışma imkanı bularak daha fazla kas yapılanması sağlar. Laktik asit seviyesinin minimum düzeyde tutulmasının başka bir faydasıda, sporcunun kolay kolay yorgunluk hissine kapılmamasıdır. Kreatin monohidratın, mikronize formu hücrelere maksimum emilim sağlanması için tasarlanmıştır. Kreatin ürünlerimizde %100 saf mikronize kreatin monohidrat kullanılmıştır. Kreatin`in başka bir etkisi, büyüme hormonlarının daha fazla salgılanmasıdır. Bunun yanında diğer bir etkiside vücutta protein sentezini artırmasıdır. Dolayısıyla, Kreatin kas büyümesinde çok ciddi bir sporcu gıdasıdır.
    Dymatize Creatine Monohydrate en ileri teknikler kullanarak üretilmiştir ve International Molecular Formula’ya uymaktadır: C4H9N3O2H2O
    - Klinik açıdan Kanıtlanmış
    - Kas Hidratlaştırır
    - Hücre yoğunlaştırır
    - ATP activator
    Dymatize Creatine Monohydrate (DCM) hayvan olmayan kaynaklardan 100% saf Creatine Monohydrate saglar.
    Her parti 100% saf olarak analiz ediliyor. DCM ın her hangi bir tadı yoktur ve Creatine Monohydrate bir ek beslenme ürün olarak en etkili yoludur.
    Kreatin sadece etin içinde bulunan bir maddedir (anne sütünde 10 000 de 1, (anne sütünde 10 000 de 1, sebze, meyve ve karbonhidratın içinde yok deneyek kadar az)Creatine Monohydrate, kırmızı kas dokusunun içinde bulunan ve doğal olarak oluşan bir metabolittir. Atletik performansı geliştirme ve kaslara enerji vermede çok önemli rol oynar. Creatine kas kuvvetine de yardımcı olur, dayanıklılık kapasitesini arttırır ve kas yorulmalarını geciktirir.

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Şubat 2017
    bybenjo, deist190, demircan256 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. FameStyLe

FameStyLe Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bu ürün dikkatimi çekti..?
    Kreatin kullanmaya başlıcam ancak bu ürün doğru karar mı acaba ?

3. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    monohidrat formda memnun kaldığım 4-5 markadan biri. yurt dışındada tutulan bir ürün.

4. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Ben dymatize kreatini kullanmaya başladığımdan beri başka markaya geçmedim. Bir kaç defa farklı markalar aldım. Dymatizede kalıcı oldum. Sonuçta büyük markaların hemen hemen hepside aynı etkiyi veren kreatin çıkarıyorlar. Bakın ben bsn ve muscletech'in de kreatinlerini aldım ama çok farklı etki görmedim. Sonuçta kreatinin vereceği şeyleri veriyor fazlasınıda vermiyor. Bu ürünü herkese hiç düşünmeden kullanmasını öneririm.

deist190 bunu beğendi.
  5. ScriptKiddie

ScriptKiddie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    bende bu üründen kullanmayı düşünüyorum bakalım nasıl

6. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    1 hafta önce aldığım ve yükleme dönemini henüz geride bıraktığım kreatin ürünü. Ayrıca Dymatize 'ye şu şekilde bir mail attım ve doğru kullanımın nasıl olacağını sordum. 'Hi, I have dymatize micronized creatine of dymatize. There's some missing information about usage. How will i use it ? For the first week take 20g a day. Week 2-4 take 10g a day and week 5-7 no creatine. Than 20g a day again and follow the same process. Is that right ? Thank you.' gelen cevap;
    Thank you for your interest in our products and company. Yes what you have is correct. If you have any further questions or concerns please email us back.
    Thanks
    Customer Service
    Dymatize Enterprises

Yani kreatin yüklenmelimi yüklenmemelimi,öylemi kullanılmalı gibi çok çeşitli fikirler mevcut fakat firmanın kendi ürünü için verdiği kullanma talimatı budur. Etkilerine gelince kullandığım diğer kretin ürünlerine nazaran iyi enerji sağlıyor.

7. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    hardline
    dymatize
    all star(hocamın tavsiyesi)
    arasında kaldım

sizce hangisinde karar kılmalıyım

8. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    bence basarılı bır urun..gecen sene kullandıgımda cok memnun kalmıstım..guc ve kutle kazandırmıstı.. bıraz sıvılce yapmıstı suratımda..benım ıcın tek kotu ozellıgı buydu..

deist190 bunu beğendi.
  9. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    zoretanin kullanıyorum bu saatden sonra yağ fıçısına girsem 1 haftada içinde kalsam bile sivilce çıkmaz :D
    teşekkürler
    kilo artışı oldumu acaba sende?
    dymatize elite whey kullanıyorum bu arada
    iyi bir kombine olucak gibi çarşamba günü maaşım yatsın
    alıcam gibi fazla ağırlık kaldırmak önemli değil
    önemli olan kütle artışı ve protein tozuyla artan kütleyi
    koruyabilmek
    yüklenme felan yapmama gerek yok değilmi
    5 hafta kullanıp 2-3 hafta dinlenmek iyi olur galiba.

10. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    ürünün performansı gayet iyi
    ilk creatin ürünümdü
    bitmedi devam ediyor ama
    almak istiyenlere tavsiye ederim.
    hiç olmazsa yardımsız kaldıramadığım ağırlıkların üstesinden gelebiliyorum.

deist190 bunu beğendi.
  11. sahines

sahines Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu ürün ile bsn cell mass arasinda kalmiştim cell mass i seçtim daha az su tutuyormuş.

12. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar yorum yapmak istedim
    ürünüm biteli 1 ay oldu
    1 kez kaza geçirdim yüklenme döneminde
    neden bilmiyorum ama kreatinle alakalı olduğını düşünüyorum
    20 kglik dumbell ilk defa kullanıyordum ve hiç zorlanmıyordum
    8.sayıda sol kolum birden hissizleşti ve ağırlık göğsüme düştü
    arkamda arkadaşım vardı o bloke etti yoksa ciddi bir yaralanma kaçınılmazdı
    sorunun creatinden olduğu hususunda bir çok kişi hem fikir
    bu tür ürünler kullanıyrken lütfen dikkatli olun
    ben atın ölümü arpadan olsun şekli bir kutu daha siprariş edicem
    gerçekten memnun kaldım bu üründen.

13. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Büyük geçmiş olsun göğsünüze 1 metreden 20 kg luk bi dumbell cok rahat kaburgalarınızı kırabilirdi.duhCreatinin böyle şeylere neden olması nadir görülüyor ama bazen çölde kutup ayısına rastlıyoruz.Bunun nedeni creatin kullanımına bağlı kaslarda oluşan geçiçi ödemdir.Korunma yolları spordan 1 veya 1,5 saat önce karbonhidratla almak ve kesinlikle streching i atlamamaktır

uzk bunu beğendi.
  14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bu ürün cok cok iyi bir urun. eleki universalden sonra bu urun resmen luks oluyor. gercek anlamda mikronize edilmiş kreatin. universal tuzu gibi deil. inanın alınca anlayacaksınız. kıvamını benzetmek gerekirse weiderin aynısı diyebilirim rahatlıkla ..

15. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Çok başarılı bir ürün günlük 4-5 gr aldım. 3. gün idmanda farkını hissettim..

16. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    bu üründen sipariş verdim
    sadece antreman günleri idmandan 1 saat önce optimum whey ve üzüm suyu ile birlikte 5gr kullanmayı düşünüyorum, fakat idman öncesi bu ombinasyonun süt ile de alınabileceğini duymuştum bu doğru olur mu?

antreman sonrasında da yine üzüm suyu/nescafe ice optimum whey ve glutamin kullanıyorum, creatine yükleme yapmayı düşünmüyorum.
    bu şekilde verim alabilir miyim?

17. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    kafein önerilmez süt ise ilk defa duyuyorum
    asitsiz meyve suları ideal.
    üzüm suyu şeftali ve kayısı suları.

18. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    süt ile kullanım çok anlamsız olur. kana zaten pekte kolay olmayan monohidrat türünün birde boyle bir yontemle karısımını bir kat daha zorlaştırırsın. kafein bence önerilir. kafein ve kreatin birlikte bir güzelde kullanılabilir. kreatinde kafeinde idmanda dayanıklılığınızı ve enerjinizi yuksek tutar ikisinide alın. yerinizde olsam şunu yapardım :
    idmandan 1 saat once bir sade kahve yada yeşil çay
    idmandan 30 dk once 150 yada 200 ml uzumsuyu - 1 olcek protein - 2.5 gr kreatin shake yapın için
    idmandan hemen sonrada aynı shake ten bir tane daha alın. bu sefer kafeine ihtiyaç yok. iyi çalışmalar dilerim.

reice ve chillout bunu beğendi.
  19. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    güç artışı olabileceği zaten tartışmasız kabulum
    çünki bir çok üründe kafein creatin combinesi var yanlız
    genel olarak monohidrat değil etyl ester formlarda bulunuyor
    ben eğer yanlış bilmiyorsam kafein creatinin idrarla vucutdan atılmasına sebep olabiliyordu tabi ben bu konuda acemiyim 2. kreatinimi kullanıyorum.
    ve bu arada o kadar güzel ağırlık basıyorumki ilk ve tek kullanacağım kreatin dymatizedir.çok memnunum.

deist190 bunu beğendi.
  20. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben soyle izah edeyim. kafeinin vucudunuzdan suyu atmasından cekiniyorsanız buda anlamsız. cünkü bu çok guzel bir şey. vucut su tutmasın daha ne ! siz yine agırlıkları basmaya devam edin. ben kafein-kreatin en yiy ikili olduğunu dusunuyorum. kafein hucre içi geçişleri kolaylaştırır aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır. yani kreatinin kas hucrelerine tasınmasına yardım eder. aynı zamanda yağ yakımınada yardım edebilir metabolizmayı hızlandırdığına gore. ikinciside kreatinin olumsuz etkisi vucutta su tutmasıdır. en guzelde monohidrat becerir bu işi. bunada karşı kafeinin bu fazla suyun vucuttan atılmasına yardımcı olacağı dusuncesindeyim.bilmiyorum ne kadar doğru dusnuyorum. ama ben ikisinide kullanan birisiyim. kas kazanımıda sağlıyorum. yani bir birlerine pekte olumsuz etki etmiyorlar. zaten kreatinden beklediğimizde performans deilmi !! obur turlu vucudu suyla doldurmak kendini kandırmaktan başka bişey deildir iyi çalışmalar ..

Sayfayı Paylaş