Duvara sert yumruk

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve zxzx tarafından 10 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. zxzx

zxzx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

XBoKsX2103 bunu beğendi.
  2. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Abicim yanlis anlama deneyimlerimle seni biraz bilgilendiriyim benden yasca buyuksun ama bi musubet bin nasihatten iyidir yaptigin sey gercekten cok sacma ben eski 5 yillik boksorum ve bi ara senin gibi duvari yumruklardim bi an gaza geldim baya abandim yuzuk parmagimin 4 numara eklem kemigi internete boksor kirigi yaz cikiyo ufalandi ben ciddiye almadim sargi felan sardim orda ödem birikmis ve kemik incelmisnici bosalmis simdi kalcamdan kemik alip oraya yerlestircekler yani yaptigin sadece kendine zarar yumruk guclendirmek istiyosan torba döv, yumruk ustunde sinav cek, bilek yayi kullan ama gozunu seviyim yapma soyle seyler :)

SoldiersOfGod ve mehmet2576 bunu beğendi.
  3. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Duvara yumruk atmak nedir bu kadar saçma birşey olamaz elinde kemik var çelik değil
    Sağlık açısından çok yanlış bir davranış yumruk güçlendirmek için şınav çekilir torba dövülür.
    Böyle şeyler yapmayın rica ediyorum başka insanlara kötü örnek oluyorsunuz
    Dövüş sanatları yapan insanlar kemiklerini sertleştirmek için kırılabilen nesnelere yumruk veya tekme atarlar ve yıllar içinde o kemikler çelik gibi olur.
    duvara yumruk atmak sadece kendine zarar vermekten başka birşey değil sonuçta vurduğun yerde sabit duran bir madde var.

4. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    valla ben hızlı olmasada arada atıyorum eklem kemiklerinde fazla et yok . biraz acıya alıştırmaya çalışıyorum .

Aman Dikkat ; Duvara yumruk atmada son 2 eklem e zarar gelirse kemik eklemeye kadar gider dikkatli olun.

5. XBoKsX2103

XBoKsX2103 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    18
    yumruk sertleştirme antrenmanı yapılır neden yapılmaz diyorsunuz neye dayanarak uzak doğu dövüş sanatlarında hemen hemen hepsinde vardır bu
    2 senedir yaptığım bir antrenmanı anlatayım haftada 3 gün uyguluyorum bunu önüme büyük bir taş koyuyorum elimin içi ,dışı ve diklemesine vuruyorum taşa
    inanın bu çalışma hayatımı kurtardı nasıl mı ?
    boks makinesinde rekor denemesini çok severim bir gün yine böyle bir rekor denemesindeyim
    arkadaşlarla konuşarak boks makinesine vuruyorum meğer topa hafif dokunduğun zaman sayı sayıyormuş ve top leyla oluyor boşta sallanıyor yani gücü emmiyor
    bir vurdum topa top bir yana gitti direk boks makinesine vurdum yumruğu bir şey yok dedim suyun altına soktum bir çıkardım kemikler olduğu gibi gözüküyor ve boks makinesinde yumruğumun izi var ama kemiklerime hiçbir şey olmadı eğer ben bu antrenmanı yapmasaydım bilmiyorum ne olurdu

6. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Belki hafif yumruk atilir ama tam kuvvetlen elinizi yüzde yüz kirarsiniz.
    profesyonel boksörlerin bile elleri boksda kirilabiliyor. Bosuna sarmiyorlar ellerini...

7. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    ''Yıllar önce bir ağaca yumruk atmıstım o geldi aklıma''
    nasıl başardıysam elim kan içinde kalmıştı tabi bu dışardan görünen hasarı, iç hasarını bilmiyorum kemik zedelenme vs.. ne oldu...

8. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bende duvara yumruk ata ata kemikleri sertleştirdim eklemlerin yanında nerdeyse hiç et kalmadı ancak evde bunları yaparak kavga gelişmiyor

Son düzenleme: 21 Ocak 2016
  9. XBoKsX2103

XBoKsX2103 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    18
    burda kimse size duvara tüm gücünüzle yumruk atın demiyor buna özel antrenmanlar var internette araştırırsanız bulursunuz sonra yok ben duvara kafa attım yumruk attım sakatlandım demeyin

10. muhammmed böcek

muhammmed böcek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yumruk sertleştirmede yapılan en büyük hata duvara yumruktur.
    yumruğunuz ne kadar sert olursa olsun eğer müdafa ve teknik yoksa boşsunuzdur
    yumruk sertleştirmedeki en önemli nokta bileği sertleştirmek olacakdır.
    BUNUN İÇİN YUMRUK ŞINAV VE PARMAK ŞINAV ÇALIŞMANIZI ÖNERİRİM

11. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    İlk olarak ağaç üzerine sarılmış kalın bir kumaş parçasına hafif yumruklarla başlanan ölümcül vuruşlar ilerleyen zamanlarda 5 seviye dana karnı patlatmakla devam etmektedir. Daha sonrasında kabukları soyulmuş bir ağacın gövdesine yumrukla devam eder. 6 Seviyeye ulaşıldığında kireç kil tabakaları yumruklanmaya başlanır. 7 seviyede Tuz damarları yada deniz tuzu doldurulmuş bir kap tuz nemlendirip yumruklanır. 9 kademe ulaşıldığında ölümcül yumruklara sahip oluyor. Ulaşılması için gerekli zaman doğru tekniklerle 37 yıldır.

Kaynak
    MS:1790 Wing Chun Parşömeni 7/3 Ölümün yumruğu

12. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    valla benim elim ince ama çok hızlı vurmayınca sertleştirmeye faydası oluyor benim gibi deri inceyse anında kırılır

13. muhammmed böcek

muhammmed böcek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    şunu örnek vereyim kola yumruk adamı sarsmaz ama adamın boynuna atılan tek yumruk nefes keser bayıltır güç önemli ama teknikde olmalı

14. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    2 yıldır muay thai ile ilgileniyorum ama böyle bişey görmedim ve duymadım.Kum torbası varken duvar gibi betonarme bi yapıya yumruk atmak çok zararlı farkında olmasanızda kendi kendinize zarar verirsiniz

15. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bende duvar yumrukluyorum ve yastıkları

Sayfayı Paylaş