Duruş, Omurga Bozukluğu (Fotoğraflı)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve SoldiersOfGod tarafından 2 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Merhabalar herkese..
    Ben küçükken kick boks yapmıştım bi an hatıralar goz önüme geldi giyeyim edeyim dedim. Babam çekti fotolarimi, babam bana diyor olum dik dur ben dik duruyorum zaten diyorum. Sonra sende duruş bozukluğu var dedi boynun ileride popon geride karnın ilerde dedi.. neyse fotoğraflar bunlar. Ben dik duruyorum ama omurga dik durmuyor napmam lazım özellikle hocalarim yorumlarınızı bekliyorum.. 1 numaralı fotoda daha iyi gözüküyor 2 numaralıda tamamen yandan oldugu için kolumdan gözükmemiş..

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      113,6 KB
      Görüntüleme:
      849
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      135,8 KB
      Görüntüleme:
      771
  2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    duruş bozukluğun olduğu kesin doktora gitmeni öneririm. sebebi ise yanlış pozisyonlarda oturman. doktor sana yardimci olacaktir

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  4. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş ilerlemeden git omurliginde büyük ihtimal yamukluk var çok ilerlemiş ise ameliyat olman gerekecek geçmiş olsun

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Hocam ben bunu daha oncedende okumuştum da unutmuşum saolun tekrar okudum. Ama işin garibi ben antrenmanlarimin sonuna mekik ekliyordum, boyna asilmamayada dikkat ediyordum, sırt olarakta front lat pulldown yapıyordum, aklıma takılan şu var, babam butterflay hareketini şu an için yapma evlat o hareket göğüs kaslarını sıkıştırıyor seni öne doğru büküyor derdi, acaba haklı olabilirmi hocam?

6. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Evet haklı olabilir.Çünkü eğer kaslarını esnetmessen ve bir kasa çok yüklenip onun tersi kasına az yüklenirsen duruş bozukluğu ortaya çıkar (Ön omuz çalışıp arka omuz çalışmamak,göğüs çalışıp sırt az çalışmak vb)

Önce doktora git o sana yapman gereken hareketleri söyleyecektir daha sonra sırt üstü yüzmeye başla haftada 1-2 defa 40 dakika yeterli,Esneme hareketlerine (Yoga) başla.fitness e devam ancak güçsüz olan kas gruplarını çalıştır ve son olarak gün içinde duruşuna dikkat et.

Kolay gelsin

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bendede var, idmanlara başladım sabah akşam esneme hareketleri yapiyorum, Deadlift squat good morning yapinca sirtin geriye dogru cekildigini hissediyorum, ozellikle deadlift mucize hareket. Belin onde ollmasi alt karin kaslari, arka bacak ve kalca kaslarnin in aktif olmasindan kaynaklaniyormus. Kyphosis neysede Pelvic tilt cok sinir bozucu, pembe panter gibi.

8. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Dostum ben sırtı düzelttim, boks yaparak içteki lifleri canlandrdım. Ama beli düzeltemiyorum, mekik çekmektede üstümüze yok malum kick boks yapıyorum şu an, ama o beli çözemedim gitti. Nasıl hareketler yapıyorsun bel için?

9. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    senin sırtı hatırlıyorum cidden çok kotu durumdaydi. tam olarak neler yaptin paylasir misin?

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Squat, arkabacak kalca idmanlari, hip Flexor yani kasık esnetme, ve alt karin kasi egrezsizleri. Fazla gergin olan Bel ve Hip flexor esnetilicek, Arka bacak kalca ve alt karin kaslari guclendirilecek. Hareket isimlerii bilmiyorum. Esneme hareketleri sabah aksam gunde 2 defa yapiyorum 9 gun oldu.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  11. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ben vg yaparken açıkçası çok hareketli değildim, saatlerce pc başında durur hareket olarakta sadece vg yapardım,hatta küçüklükten beri böyle pc başında oldugum için sırtın iç lifleri zayıftı ve şu anda babama çaktırmadan giriyorum yasak var pc ye girmem konusunda, neyse vg yaparken beslenme iyi değildi, antrenman programında sırtta tek hareket vardı, ön omuzu çok çalıştırıyodum, arka omuz ve trapezler falan yoktu, butterfly a çok yüklendim ondanda öne doğru büküldüm, ve çok zayıftım 43 kiloydum bu gibi etkenler vardı. Vücut geliştirmeyi bıraktım, kick boks yapıyorum şu an hem sırt hemde bacakları falan iyice çalıştırıyorum esnetiyorum, beslenme daha iyi, 2 ayda 7 kilo aldım zaten şu an 50 kiloyum, öyle yani pek bişe katmadım sadece yanlışları yapmayı bıraktım. Sırt düzeldi ama belde hala sıkıntı var malesef..

Lorethlorien bunu beğendi.
  12. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Korkutma cocugu ameliyat gerektirmez bu durum psikolojik durumdanda kaynaklanabiliyor bu durum doktorlar geregini yapar ve dikkatimi cekti bu arkadasta cok zayifmis be :p

13. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    evet orada çok zayıftım 43 kg dim şimdi ise 50 kg yim bu hızla gidersem ocakta 60 oluyorum. aslında şu an 7kg aldım ama göstermiyorum pek çünkü 3 cm de boyumda uzadı neyse böyle devam inş belimide düzeltirsem daha iyi olucam ama belimi nasıl sıklaştırdım ve nasıl halledicem orayı bilemiyorum.

example bunu beğendi.
  14. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Eger kilo alirsan durusun normale döner yani tek düsmanin su anda kilo gerisi teferruat. :rolleyes:

15. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bilmiyorsanız konuşmayın beyler! Pelvic tilt veya kyphosis'in Kilo ile alakası yoktur tamamen kaslarla ilgilidir. Ayrica sunuda belirteyim omur ilik yamulmaz eğrilmez, kırılır veya çöker buda top çarpmasıyla olacak sey degil. Duzenli sporla duzeltilir durus bozuklugu.

Lorethlorien ve example bunu beğendi.
  16. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Ne farko var adam zaten sporcu ve duzenli olarak sporunu yapiyor ve kilosunuda aliyor gordugum kadari ilede cocukta fizik bozuklugu yok dengesizlik sozkonusu biraz buda ciddiyet gerektirmez.

17. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ya bilmiyosan bi sus ya, adamda ciddi Pelvic tilt var fotograftan gordugum kadariyla. Dengesizlik nedir? Omurganin geometrisini 1 mm bile bozuksa orada durus bozuklugu vardir. Okumadanbilmeden cahilce konusalmak buyuk hatadir

18. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Kendi konuma mesaj yazılmış ama bakamamışım.. Sırt olayını nasıl çözdüğümü anlatmıştım, ancak belimin neden öyle sıkı karniminda neden öyle zayif olduğunu çözdüm, ben mekikte şu sırtüstü yatış pozisyonunda ayaklarımı indirip kaldırıyodum anlatabildimmi bilmiyorum ama alt karnı calıstırdıgımı saniyordum.. Sonradan dikkatlice yaptım o hareketi ve yanlışlıkla karnımı değil belimi sıklaştırmışım.. Sebebide dizlerimi hic kırmadan yapmammış bunu kendi kendime anladım nasip oldu yani.. Sorun git gide azaldı bakalım 1-2 ay sonra ortaya ne çıkıcak..

Sayfayı Paylaş