Dumble Pullover yaparken sakatlandım. Ne yapmalıyım?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ahmetkeskn tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ahmetkeskn

ahmetkeskn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlk sete 5 kg la girdim. hoca yanımdaydı hatta o gösteriyordu.Hareketi tamamlarken sağ omuzda bir ağrı oluştu ben de ters bir hareketle dumble ı yere attım.O günden sonra sürekli eklemden kıtlama sesleri geliyor ve bu sabah uyandığımda kasa dokunduğumda bir ağrı var. Ne yapmalıyım ??

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Önceki Bölüm : antrenman&bb

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

mehmetanil bunu beğendi.
  3. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Bu şekilde kimse teşhis koymayabilir. Belki birebir problemleri olanlar veya bir benzeri yaşayan ben; şunu söyleyebilir: bir kere bu kıtlama sesi normal değildir. Sağlıklı bir omuz ekleminde olacağını sanmıyorum. Sağ omzumda var sol da yok! Bu ses çıkartırken, sanki omuz da çıkacakmış gibi oluyor. Öyle değil mi? Bu büyük ihtimalle çok duyacağın ''tendinit''. Ama bak kesin olmayabilir. Tavsiyem şöyle olur: ilk 2 hafta ağrının üzerine gitmeyeceksin. Ödem veya minik bir yırtık var ise, ilerleme durumu olabilir. İlk hafta dinlen, ikinci hafta ağrı azalmaya başlıyor ise, hafif omuz egzersizleri yap sadece. Özellikle yana ve öne açışlar tavsiye ediliyor. 1 ay sonunda şikayetin geçmediyse, spor hekimliğine yolun gözükür.. Bu egzersiz sürecinde günde 2-3 kere bölgeye sıcak uygulama yap. Antienflamatuvar tipi ilaç kullanabilirsin. Antienflamatuvar tipi kremlerde var, bölgeye uygulanabilir. Ama genelde doktorlar ikisinide yazar verir... Ben Voltaren hap ve Fastjel krem kullandım. Hapı 12 saat arayla. Kremi de gün içinde 3 defa, eşit aralıkta... Dediğim gibi hafif egzersiz, ilaç ve sıcak uygulamasını 1 ay yap. Bu süre zarfında ağrı da azalma oluyor ise devam et. Geçmediyse doktora gideceksin. Bu bölümde konum var, bakabilirsin. Ağrılarım ciddi şekilde azalıyor. Fakat o kıtlama sesi çok fazla sıkıntıya sokuyor beni. Tekrar bunun için özel bir doktora gideceğim.

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    her şeyden önce pullovera niye o kadar düşük ağırlıkla girdiğiniz merak ettim.
    acaba önceden bi sakatlanma söz konusuydu da bu yüzden mi 5kg ile girdiniz?

yanlış anlamayın ama 5kg ile pullover yapmak zaten kaslara gerilim bile vermez diye düşünüyorum.

5. ahmetkeskn

ahmetkeskn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. şu anda iyiyim

Sayfayı Paylaş