Dumbell Shoulder Press yüksek ağırlık sonucu sağ omuzun tümünde oluşan ve geçmeyen ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Furkan11425 tarafından 13 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Furkan11425

Furkan11425 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaklaşık 2 hafta önce bench presste zorlama sonucunda ertesi gün sağ omuzumda ağrı oluştu.İlk önce fazla ciddiye almamıştım fakat bu ağrı bench presste nerdeyse dayanılamayacak kadar ağrı hissettirdi.Ve sadece bench press değil nerdeyse tüm göğüs hareketleri ve biceps çalışırken sağ omuzumda dayanılamayacak kadar ağrı sonucunda tam da definasyon dönemindeyken ara vermek zorunda kaldım.

Daha önce sakatlık yaşamadığım için bu konuda tecrübeli olanlar ve daha önce omuz sakatlığı yaşayanlar bana ne yapmam gerektiğini yazarsa sevinirim.

2. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Hemen bir doktora görünmelisiniz, kas tendonlarında yırtılma olma ihtimali yüksek!

3. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    images.jpeg elli kere heryerde söylüyorum benc press powerlifting strongman işidir. bodybulding içinde kullanılabilir ama bizim amacımız bench press te ne kadar ağır basarım değil bizim amacımız hipertrofi. goğüs için çok daha iyi aletler var bench presste sadece goğüs değil öne arkaya sağa sola ağırlığın direnci vardır dolayısıyla hem ağırlığı paylaştırır direk goğüse vurmaz yarısı omuza gider hemde omuzu çok zorlar. goğüs için oturmalı ağırlık yüklemeli tek yönde hareket eden makineler var hareketi sadece öne doğru itebiliyorsun sağa sola hareket ettiremezsin goğüste en çok pump aldığım alettir benchte girdiğin ağırlığın fazlasını yükleyebilirsin. sakatlığınla ilgili burda kim ne derse yanlış olur doktora gittiğinde bile doktor direk bisey söylemeyebilir mr isteyebilir senden içerde yırtık varmı yokmu ayrıntılı bakar.

Son düzenleme: 13 Şubat 2019
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu bende çok uzun süredir oluyor, tam olarak çözümü olduğunu düşünmüyorum.İlk spora başladığımda Incline Bench Press yaparken oluyordu.Sonra geçmedi, ısınmaları arttırdım Incline Bench Press'i bıraktım.Hareket form videoları izledim, araya spor bırakma vbz girdi 1,5 yıl sonra yine başladım spora bu sefer bench press sonrası yaptığım hareketlerde hissettiren bi ağrı olmaya başladı sağ omuz başı, hala çözümünü tam bulamadım.Tedavi vbz birşey bulursan lütfen burayada yaz.
    Çözümünün yukarda yazıldığı gibi Bench Press'i yapmayı bırakmanın olduğunu düşünmüyorum.Şuan Rep Max denemeleri yapıyorum pazartesileri 5x5 BP, Çarşambaları 5X3 BP yapıyorum tekrar sayımda yüksek değil ama hissettiriyor sağ omuzda.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Sakatlığın şudur ve şöyle tedavi olur diyebilecek kişi doktor. Özellikle spor hekimi tercih edersen daha mantıklı yaklaşır duruma.
    Benchte yaşanan omuz ağrıları da genel olarak farkında olmadan omzu kullanmaktan kaynaklanıyor. Bunun önüne geçmek için de Bench kurulumu sırasında omzu olabildiğince sıkıştırıp hareket süresince göğüsün gerisinde kalmasını sağlamak lazım. Yani bir anlamda hareketi powerlifter gibi yapmak gerekiyor. Tabi bundan kasıt form olarak ağırlık set tekrar vs onlar ayrı. O ark sağlandığında omuz istese de hareket edemiyor. Gene kurulum sırasında ağırlığı düz olarak alıp bırakabileceğimiz pozisyonu sağlamakta fayda var. Geçmiş olsun.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 13 Şubat 2019
    SiR_Arawn ve Furkan11425 bunu beğendi.
  6. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Keşke bu aletten her yerde olsa dediklerin çok doğru benchte ağırlık arttırınca ileri geri hareket ediyor buda sakatlığa neden olabiliyor

7. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    öyle deme bench press bu sporu yapan bizler için namustur :) muhattap olduğumuz ilk soru "kaç basıyuorsun bench'te". tabi birde şu var egolarımıza yenilmeden basmak lazım ağırlıkları yani omuza zarar verecek kadar ağır girmenin mantığı yokki :)

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    "Omuza zarar verecek kadar" yerine "doğru formu bozacak kadar" demek daha doğru olur sanırım :) malum doğru formda yapılan hareketle sakatlanma ihtimali neredeyse 0.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    doğru formda yapsan da kaldıramayacağı ağırlığı zorlayan tiplerle dolu salonlar, yenemedik şu ego muzu :)

Güç aşkı bunu beğendi.
  10. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    a noktası eller b noktası omuz olsun sırt üstü yatarak iki elinle herhangi bir ağırlığı bastığında ağırlığın tek dayanak noktası b (omuz) dir. dolayisiyla ağırlık havada serbest olduğundan dolayı en ufak yamulmada omuzun arka ön veya yan adelesine zarar verme ihtimalin büyük. o yüzden tek yönde kilit hareket önerilir. bel kaldırmadaki amaç ayakları yere basmaktır. sırtüstü dümdüz yattığınızda ayaklarınız havalanabilir. belinize bombe vererek ayaklarınızı çok daha sağlam yere basabilirsiniz ki bu harekete pay verme olasiliğini duşurur ve omuza daha çok yük binmesini sağlar. ayaklar yere sağlam basmazsa devrilme ihtimali artar.
    o yüzden bench te 300 kg yi geçen bir sporcu ağırlık yüklemeli göğüs makinesinde 400 kiloyu rahatlıkla geçebilir.

Son düzenleme: 14 Şubat 2019
  11. Trapped

Trapped Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Baslik ve icerik ilginc olmus

12. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    enteresan kilolar yazmışsınız. Bu kilolara ulaşan var mı ya?:confused: Belki powerlifterlar yapıyordur ?!

13. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    ray williams yarı insan bir gorildir. vurdumu adamı duvardan çıkartır.

ayrıca 2016 da bench press dünya rekorunu kırdı
    300 kg bench ona kuş.
    300 kg yi basan çok kişi var izleyebilirsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2019 ---
    dur ekliyim bari gaza geldim şimdi 415 kg bench
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2019 ---
    415kg squat olucak bench değil yalnış oldu.

14. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    sonunda buldum uzun zamandır arıyordum
    Ryan kennelly 2011 548.8kg bench press bundan iyisi daha yapılmadı.

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yanlız hocam bu ekipmanlı, ekipmansız normal Bench Press şampiyonu
    Kirill Sarychev 335 kg

16. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    500 kg bench nedir lan ben yeni 100 kg yaptım götüm neptünde geziyordum

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    konu başlık sahibinin sakatlığı arkadaşlar..powerlifting videolarını başka bir başlıkta paylaşınız ki offtopic olmasın..

Sayfayı Paylaş