Dumbell press,

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve münzevi tarafından 31 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    S.a. arkadaşlar,

Hani hep denir ya evde çalışanlar için bench press tehlikelidir, onun yerine dumbell press yapmalıdır. Bir kaç haftadır dumbell press'i evde tecrübe eden biri olarak gözlemlerimi aktarayım.

Kesinlikle dumbell press çok daha tehlikeli, çünkü sen sonlarında tükenen güç ile dumbellları kontrollü şekilde bırakmak imkansız. Öyle çok yüksek bir kilodan da bahsetmiyorum, 32 kiloluk dumbell dediğim.

Zaten +100 kilo ile bench yapıyorsanız zaten 40 kilo ile filan dumbell press yapmanız gerekir, ki bu dumbelları set sonunda kontrollü bir şekilde bırakmak yine imkansız. Zaten videolarda Coleman'ı falan hep görüyoruz set sonunda atıyorlar dumbelları. Evde bunu yapsak laminat ne hale gelir düşünemiyorum. :)

Sonuçta, evde çalışanlar için barı bırakmak çok daha kolay. Test edildi, onaylandı. :)

2. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dediğine katılmıyorum, dambılları yere sereceğin bir yoga matı ya da halı sayesinde yere fırlatabilirsin ama ben dambılları karnımın yanına doğru itip, oturup yere bırakmayı tercih ediyorum. Barla da aynı şeyi yapabilirsin, karnına doğru itip oturup sonra yavaşça yere bırakmak. Ama bar göğsüne düştüğünde ve kaldıramadığında bunu yapmak imkansız gibi. Dambıl her türlü daha güvenli.

3. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Ne yazikki katilmiyorum danirello,bende senin gibi dusunuyordum taaki 3 hafta once dumbell kazasi olana kadar
    gogus gunumdu,inciline dumbell press yapiyordum salonda yalniz'dim dumbellarda o kadar agir degildi 42 kg lik falandi,son setimde son tekrarlarda bilmiyorum nasil oldu sol kolumdaki dumbell arkaya dogru gitmeye basladi yani arka tarafa dogru kolumu cevirecekti 2 saniye daha birakamasaydim kolum cikacakti,sanirim eklemlerim zayif o kiloya gore,o zamandan beri pek dumbell press yapmam,ayrica su an omuzum hafiften sakat,ben barbelli tercih ediyorum.

Sayfayı Paylaş