dolar ve euro fırsatçılığı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve igormami tarafından 5 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    benim şahsi görüşümdür. siz ne düşünürsünüz bilmem. ancak şöyle bir durum var: dolar ve euro'nun çok yüksek olduğu zamanlarda weider, optimum nutrition, multipower ve diğer bir çok ürüne inanılmaz zamlar geldi. glanbia, antilop, multipower hepsi zam yaptı. ancak dolar düştüğü zaman fiyatlar eski haline dönmedi. ben bu konuları cimer üzerinden yazmayı düşünüyorum. çünkü kabzımal, aracı, stokçu fırsatçılığından farkı yok. yerli ürün diyoruz ama onlara da ne kadar güvenebiliriz? yani bilmiyorum artık.

2. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Şirketlerin fiyat politikaları bu kadar basit yürümez. Doların bu kadar dalgalı olduğu bir ekonomide, dolara anlık olarak endeksli fiyat uygulayamazlar. Minimum risk ile fiyatları belirlerler ve kazançlarına bakarlar. Bu kadar büyük firmaların "fırsatçılık" gibi şeylere yoneleceğini sanmıyorum, kaldı ki bu yuksek fiyatlar onların kar oranlarını da negatif olarak etkilemiştir.
    Cimere şirketi şikayet etmek yerine, cimere cimerin kendisini şikayet etsen dolar neden bu halde diye daha mantıklı olacaktır.

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi olayı bir de şöyle düşün. 100 dolarlık ürün getirdin yurtdışından. Bunun vergisi gümrüğü vs geçtim. Dolar 7 lirayken 700 liraya aldığın ürünü dolar 5.5 a düştü diye 550 ye satar mısın? Tabi ki ana distribütörler çok fazla indirim vs alıyor ama burda diğer masrafları katmadım. E bu adamında para kazanması lazım. Babasının hayrına iş yapsalar çalışanları taş mı yiyecek. @Pollysad ın dediği gibi asıl sıkıntı bizim ekonomimizde. Senin baktığın pencere 100 daireli rezidansın sadece 1 dairesinin salonundaki küçük havalandırma :)

Yerli ürüne güven kısmı biraz saçma aslında. Bu ürünler için lab raporları dışında bakılabilecek bir kaynak yok. Çok soru işareti varsa batırırsın parayı yerli ürünleri tarafsız bir lab da teste tabi tutarsın. Çıkan sonuca göre hareket edersin. Hoş bizde o tarz analiz yapan tarafsız lab var mıdır bilmiyorum o yüzden kesin konuşamam ama bu konuda yapabileceğin tek şey bu.

Birde gene yerli ürün konusunda hammaddesini kendi üreten yok sanırım. Hepsi yurtdışından kendini kanıtlamış firmalardan alıp burada paketleme yapıyor. Aslında bir çoğu aynı fabrikadan çıkan farklı ambalajlar.

Son düzenleme: 5 Nisan 2019
    mrthr35 bunu beğendi.
  4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    volac ham madde iyi midir peki? supplementleri 1-2 kere denedim ama her volac alınır mı?

Sayfayı Paylaş