dokum plakaları bant ile kaplamak

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve Aslan44 tarafından 29 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Aslan44

Aslan44 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaslar sirkeciden dokum plakalar aldım. Gittim en ucuzunu aldım ama demirde olsa ucuz oldumu hakkaten kendini çok belli ediyor. Üzerine hiçbir koruyucu madde ve boya atılmamış. Bu plakaların paslanmasını önlemek için ne yapılabilir yada paslandığında nasıl pası temizlenebilir. Bunla ilgili sizin yaptığınız birşey varmı. Aklıma plakaların her tarafını, hiçbiryeri hava ile temas etmeyecek şekilde, pencerelerde ısı tasarrufu için kullanılan izolasyon bandı ile kaplamak geldi. Bu şekilde hava ve neme karşı koruyabilirim ve paslanmasını engellerim gibi geliyo. Siz ne düşünüyorsunuz...
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Şubat 2016 ---
    Aslında aleminyum folyo yada strech filmlede kaplanabilir belki ????

Son düzenleme: 29 Şubat 2016
  2. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Ben 1 kutu sprey boya alıp boyamıştım 4 yıldır sıkıntısız kullanıyorum.

3. Aslan44

Aslan44 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    boya işi hem zahmetli hemde kesin çözüm değil. Dediğim gibi özellikle parlak renkli bir izolasyon malzemesi ile kaplarsak hem görüntü olarak hoş durur hem daha yumuşak bir dokusu olur (silikonlu izolasyon bantlarıda var ) böylece sert zemine zarar vermez , ortalığı kirletmez hemde uzun ömürlü olur diye düşünüyorum. Bizleri nispeten krom plaka ve kauçuk kaplı plaka seçiminden kurtarabilir diye düşünüyorum.
    Yokmu bir fikri olan ???

Sayfayı Paylaş