Doktorlardan fayda yok.(Omuz - Kifoz - Duruş Bozukluğu)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve eehfe4 tarafından 10 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Herkese merhaba iyi günler dilerim.
    Benim sorunum duruş bozukluğu ve omuz ağrısı ile ilgili bunlardan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum.
    5 kere doktora gittim kimisi ortopedist kimisi fizyoterapist çoğu bana kifozumun olduğunu söyledi tedavi olarak ise barfiks demirinde sallanmamı ve yüzmeye gitmemi söylediler.
    Bundan 1 ay önce son gittiğim fizyoterapist ise bana kifozumun olmadığını duruş bozukluğumun olduğunu söyledi ve egzersizler yazdı pectoral kasların esnetilmesi sırtın güçlendirmesine yardımcı harektler yazdı sanırım ama beni yolladığı geri zekalı herif bana ne bir program ne bir kağıt verdi sadece duvarın kenarında değişik bir şeyler yaptı bunları yapacaksın dedi adama sizin kağıdınız yok mu ? deyince yok dedi.(Devlet bunun gibi aptallara nasıl iş veriyor anlayamıyorum.)
    Ben de artık çareyi hastanelerde değil de internette aramaya başladım aranızda duruş bozukluğu olan ve düzeltenler varsa ne yaptıklarını bana da söyleyebilir mi ?
    Bir diğer sorunum da omzumda işaretli yerlerde şınav çekerken ve çektikten sonraki gün ağrı oluyor bunu yaşayan var mı ? ve nasıl düzeltebilirim ?
    Şu sorunlarımı halledebilsem gerçekten hakkıyla spor yapacağım iyi de ilerleyebileceğimi düşünüyorum ama sıkıntılar bırakmıyor.

Teşekkürler.
    a.jpg b.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2019 ---

Bu da kendimi kasmadan duruşum yani dik durmaya çalışmadan duruşum.
    IMG-20190608-WA0024.jpg IMG-20190608-WA0025.jpg

2. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Tavsiye verebilecek kimseler yok mu ?

3. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    genetik bir olay bence hangi hareketleri yaptığından ziyade günlük hayatta oturma pozisyonlarını düzeltmeye çalışmak en faydalı yoldur.Hareket olarak tek 1 hareket öneririm 50 tane hareket yapmanın hiçbir mantığı yok yapacağın en etkili hareket yerde superman hareketidir
    kolların ve bacakların aynı anda kalktığı hareket bu harekette kendine belirli süreler koyup bu süreyi zorlamaya çalışabilirsin
    iyice kolay gelirse eline direnç bandı alarak hareketi yapabilirsin.

4. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @goodlifter Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum hocam şu sıkıntılarımı bir atlatsam gerçekten hızla gelişeceğimi düşünüyorum bakalım. Harekti deneyeceğim.Yorumunuz için teşekkürler.

5. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Duruş bozukluğu veya kifoz için sırtını güçlendirmen lazım. Bunun için yapacağın:

1- Lat pull down hareketini sık sık az kilo çok tekrar şeklinde yapman.
    2- Sırt üstü yüzme
    3- Evde İki duvarın kesişme noktasına gelicen. İlk önce duvarla arana az bir mesafe koy. Ellerini duvara dayıyacaksın( kesişme noktasından biraz yanlara) ve tam kesişme noktasına doğru göğsünü, yüzünü, karnını ileriye doğru çıkarıcaksın. O şekilde bir süre bekle. Ve bunu birkaç kere tekrar et. Tam sırttaki baskıyı hissetmen lazım.

Sende kifoz var bence. Duruş bozukluğu kifoz ne farkı varmış ki? ikiside aynı şey. Sadece duruş bozukluğunun kifoz dışında farklı çeşitleri de mevcut. Belki onu demek istediler ama sende öne doğru eğrilik göze çarpıyor. bu da kifoz belirtisi.

6. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @Güç aşkı Yorumunuz için teşekkür ederim hocam.
    Sırt kaslarımın güçlü olduğunu düşünüyorum çünkü tek seferde 12 nizami barfiks yapabiliyorum hatta 70 kilo civarlarındayken 18 nizami barfiks yapabiliyordum ama belki de farklı kas grupları vardır yani ben bu güne kadar sadece barfiks ile sırt çalıştım belki güçsüz olan çekiş kaslarım da vardır bu yüzden deneyeceğim fakat spor salonuna gitmediğim için lat pull down yapmam zor olacak.
    Esnetme olarak Ağırsağlamın "Sonsuza kadar omuz ağrısından kurtul " adlı videosundaki hareketleri yapıyorum birkaçını.
    Esnetmeye yeni başladım bakalım 1-2 ay devam edeceğim sabah akşam yapıyorum esnetmeyi yine düzelmezse başka yollara başvuracağım sanırım.
    Son olarak yüzmeye gidebilirim sanırım yazın.
    Tekrar yorumunuz için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş