Doğrumu besleniyorum

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Serberus38 tarafından 10 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Serberus38

Serberus38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaslar uzun zamandir forumu takip ediyorum ama yazmak bugune kismetmis . Bu arada beden egitimi ogretmeniyim fakat ogrenmek ayip degil . Eminim bir cok eksigimi giderecek arkadaslar var burada.
    Soruma gelecek olursam son zamanlardaki yag artisimi gorunce cocuklarla yaptigim sporun yeterli olmayacagini anladim.fitnessa agirlik vermeyi dusundum
    Boy1.87 , kilo 87 (1.5 ayda 92 den 87 ye dustum) yanlarda simit biraz gobek ve birazda basenlerde yag var(foto koyamadim kusura bakmayin)
    yag yakmak icin yaptiklarim yeterlimi acaba arkadaslar . Yaklasik 1.5 aydir yogun bicimde calisiyorum programim soyle
    Haftada 6 gun kardiyo + vucut calisiyorum bazİ gunler fitness yerine yuzme bazi gunlerde 2 saat masa tenisi oynuyorum
    Vucut calistiktan sonra cardiyom su sekilde
    5 dk isinma 6 hiz, 2 dk 8 hiz ,1 dk 12 hiz bu sekilde 6 set yapiyorum 5 dk soguma yapip birakiyorum toplamda 28 dk

Kahvaltim hergun sabit ayni resim olarak yukledim kahvaltiya ek olarak 40 gr ton baligi ekliyorum
    Ara ogun mandalina , elma , kabuklu yer fistigi
    Ogle yemegi evden getirdigim herhangi bir baklagil veya sebze yemegi nohut + pilav,fasulye + pilav ,bulgur pilavi ,tavuk gogusu ,ispanak ,kabak yemegi yani hergun degisiyor
    Aksam yemegide yine ayni sekilde ogle yemegi gibi
    Gunluk almam gereken 2900 kalori benim
    Aldigim ortalama 2200 kalori
    Gunluk ortalama 80 gr yag,250 gr karbonhdrad,110 gr protein,
    Seker ,un,tuz kullanmiyorum
    Durum.bu arkadaslar degerli yorumlarinizi bekliyorum

Ekli Dosyalar:

2. Serberus38

Serberus38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kimse birsey yazmayacakmi :)

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    6 gün kardiyo yerine 3 gün tüm vucut ağırlık antremanı 2 veya 3 gün sadece kardiyo yapsan daha çok işine yarar beslenme besin değerlerin de yağ yakmak için ideal değerlerde.

memogoren bunu beğendi.
  4. Serberus38

Serberus38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    En azindan beslenmemin dogru olabilmesi biraz sevindirdi , dediginiz sekilde deneyim ozaman tesekkur ederim .. resimlerimide ekleyim buraya belki daha dogru degerlendirmenizi saglayabilirim

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    tabi iyi olur. ağırlık antremanı hem güçlü ve daha dayanıklı olmanızı sağlar ayrıca kas ve hacim için de çalışıcak olursanız yağ yaktıktan sonra daha fazla etkisini görürsünüz.

6. Serberus38

Serberus38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aslinda ikisini ayni anda yurutebilmeye calisiyorum hem yag yakip hem hacim kazanmak ama olacakmi bakalim

7. Serberus38

Serberus38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Baska dusuncesi olan varmi acaba arkadaslar

8. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Yapman gereken çok basit aslında ilk kalorini hesapla sonra ona göre beslen kalori açığı bıraktığın zaman zaten kilo vericeksindir birde cardio eklediğin zaman programına dahada destekler kalori hesaplaması yapan çok site var tavsiye ederim

9. Serberus38

Serberus38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Fatsecret ile yapiyorum zaten ama sadece bunun yeterli olmadigini dusunuyorum

10. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    fat secret uygulaması yanlış kalori ölçüyor fityemek sitesinden ölçüyorum ben kalori ölçümü mevcut yada istediğin bir siteden de bakabilirsin ama bazıları sporda yaktığın kaloriyi eklemiyor yani sporcular için değiller başka kaynaklardan sürekli kalorini yenile

11. memogoren

memogoren Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çanakkale
    Yemek programı güzel bence de ama 6 gün kardiyo çok bence. Kilo verirsiniz ama kas kütlesi kaybı yaşarsınız. Brn haftada 5 gün kardiyo ile 16 kilo verdim (91 den 75 e) çok pişman oldum. Bench press te 30 kiloyu set olarak basamayacak hale geldim. Ben derim ki 2 gün kardiyo kalan günlere de body.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. KDV

KDV Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    İstanbul
    Günlük alman gereken kalori miktarı ile beslenerek vücuduna aldığın kalori miktarı arasında fark çok yüksek. Bu kadar hızlı kilo vermek hem sağlıklı olmayacak hem de sana istediğin görüntüyü vermeyecek. Vücutta kalori açığı oluşturarak yakamayacağın bazı yağlar vardır. Bunlara inatçı yağ denir. Özellikle yanlardaki can simitler, alt karın yağları bunun bariz bir örneği. İnatçı yağların yakabilmenin yolu ise sağlam antrenman yapıp, sağlam yemek yemektir. Kalori açığı ile o yağları vermeye kalkarsan, o bölgedeki yağlar daha da inatçı hale gelir. Bu yüzden bu kadar çok kalori açığı oluşturmaya çabalamak yerine eti, kuruyemişi vs. biraz daha arttırabilirsin. Özellikle paleo çok işine yarar eğer düşünürsen ve antrenman modeli olarakta compound lift'leri (squat, bench, standing barbell overhead press, deadlift) kullanmaya çalış. Ne kadar az izolasyon hareketi kullanırsan o antrenman sana o kadar çok yağ yaktıracaktır. Ayrıca cross training methodunu da benimseyebilirsin. (3 veya 4 hareketi dinlenmeden ard arda yapıp sonunda dinlenme)

13. energyoxy

energyoxy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    Hocam gelişmeleri bekliyoruz. Devam ediyor musunuz?
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ocak 2017 ---

fat secret yerine hangi programı önerirsiniz?

14. OmerTogrulxD

OmerTogrulxD Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Usta ben yeniyim bu formda 8 yıldır spor yapıyorum bak 1. Hem kardiyo hemde ağırlık çalışmak yağ oranını düşürür ve kas gelişimi sağlar. Suplement olması lazım yemek olarak yulaf ezmesi dut üzüm pekmezi boy kısalığı dan şikayet ci iseniz haftada 3 4 defa basketbol + geceleri süt + yatmaya 10 dk kala felan 3x20 kere zıplayn eller yukarda olması lazım antenman ise haftada 4 gün olcak 3-4 ay deneyimden sonra pazartesi omuz tiriseps shrung karın bölgesi salı sırt çarşamba offf perşembe göğüs ön ve karın bölgesi cuma on bacak cumartesi arka bacak karın bölgesi ve tüm vucud sonra off tekrar başa dön :D unutmayın orasi savaş yeri ve parçalayin para verioz hakkını verin

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

energyoxy bunu beğendi.
  15. energyoxy

energyoxy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    benim açtığım konu başlığında göreceksinizdir. Hocanın verdiği program ne kadar doğru bilmiyorum ama gelişmeleri buraya yazacağım

Sayfayı Paylaş