Diyet yapmadan yağ yakmak

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve emrenass tarafından 9 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emrenass

emrenass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba biliyorum başlık biraz absürd oldu ama belki biraz da dikkat çeker diye böyle yazdım. Ama diyetsiz derken de sağlıksız ve düzensiz anlamında söylemiyorum, her gün aynı saatte, ve her öğün 1 kase çorba 1 sulu yemek 1 de et ya da tavuklu yemek yiyorum düzensiz bir beslenme yapmıyorum anlıcağınız.

21 yaşında üniversite öğrencisiyim ve okulun yurdunda kalıyorum doğal olarak yemek yapmak zorluktan da öte işkenceye dönüşebiliyor. Mutfak var tabi ama yemeğin tüm yapım aşamasında başında olman gerekiyor, pilav yapsam bile o uzun süreçte başında olmalıyım ki yurt şakalarına konu olmiyim. Tabi derslerim dolayısıyla da ve çalışmam gereken sınavlar olduğundan bunu yapmam çok zor. Bide kendim emek yapmak gerçekten pahalıya geliyor sadece makarna yapmıcaksam. Bu durumda çözümümde yemekhane de yemek tabi.

Yemek planıda genel olarak şu şekilde: http://kafemud.bilkent.edu.tr/monu_tr.html
    Kahvaltı da bildiğimiz kahvaltı tabağı oluyor. Burda yazan kalorilere göre günde rahat 2000-2500 kalori arası alıyorum bana yemeklere göre çok yüksek niyeyse yanda yazanlardan daha düşük olduğuna inanıyorum. geliyor ama bilemiyorum en azından sağlıklı ve günlük ihtiyaçlar için yeterli diye devam ediyorum. Menü'de tatlı olursa onu almıyorum.

Spor olarak okulun spor salonunu kullanıyorum ve yanında hardline cla + l-karnetin + burner 3'lüsünü kullanmaya başladım. Şeker kesinlikle kullanmıyorum, abur cuburlar yok, ekmekte yemiyorum.

Fiziksel özelliklerime gelcek olursam da 1.75 boyunda 78 kiloyum ve vücudumda inanılmaz bir yağlanma var bunlardan kurtulmak istiyorum. Bugüne kadar nasıl beslendin dersende herün dışardan yedim ağırlıklı olarak fastfood u vücudum allahtan direnebildiği kadar dayanmışta aşırı şişmanlığa kaçmamış

Spor yaparken de bir sorum var kahvaltıdan önce yağ yakmak için uygundur diye bişey duymuşyum ne kadar doğrudur bilinmez ama kahvaltıdan önce ağırlık girmemem gerektiğini biliyorum. Bu yüzden şunu sormak istiyorum sabah kahvaltıdan önce 30dk koşu, bisiklet ve ya eliptik bisiklet gibi aktivitelerde bulunsam ve daha sonra gidip kahvaltımı yaptıktan 1-2 saat sonra ağırlık yapsam nasıl olur ve ya akşam vakitlerinde.

Kilo verirken en önemli şeyin boğaz olduğunu biliyorum ama yemek yapmam çok zor sizce kullandığım supplemetlerle birlikte yağ yakımını yapabilir miyim.

2. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Programa baktımda bence şahane. Tek diyeceğim pirinç ve ekmek tüketme . Haftada 1-2 gün bulgur yersin. Bide öğün aralarında ayran ( mümkünse yoğurtla suyu karıştırarak tuz koymadan kendin yap ) yada kase yoğurt yemen . Salatayıda eğer kişiye özel geliyorsa tuz koymadan bol limon ve birazda zeytinyağlı yersin beslenme tamamdır diye düşünüyorum.

Ayrıca şuan da senle aynı durumdayim. 100 kilodan düştüğüm için belimde hala yağlanma var spor veya supp konusunda yardımcı olan olursa bize bende sevinirim :D

1,73- 80 kiloyum.

Sayfayı Paylaş