Diyet ve CLA 500

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve haseki tarafından 9 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. haseki

haseki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar uzun zamandır forumu takip ediyorum ama emin olamadığım ve bilgilenmem gereken bazı konular var. 2 aydır fitness yapıyorum ve 73 kilodan 64 kiloya düştüm. Hedefim 57 kilo olmak ve bu süreçte yağ yakmak. Boyum 1.73 ve bacaklarımı beğenmiyorum. Son 2 haftadır diyetle beraber CLA 500 kullanmaya başladım. Sizce bir işe yarar mı? Ya da bununla birlikte önerdiğiniz kullanabileceğim bir şey var mı? Bacaklarımıinceltmek ve yağ yakmak istiyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim.

2. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle cla'nın amacı sizin kalp ritminizi (nabzınızı) arttırarak daha çok kalori yakmanızı sağlamaktır. İyi bir beslenme programıyla tabiki işe yarar, size önereceğim şey kardiovasküler idmanların yanında aynı zamanda ağırlık idmanlarıda yapmanız bu istediğiniz sıkılaşma olayını gerçekleştirir. Kaslanacağım diye korkmayın kadın hormonları ve erkek hormonları arasındaki farklardan dolayı aşırı bir kaslanma olmayıp bu idmanlar sizin sıkılaşmanıza yardımcı olacaktır.

3. haseki

haseki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bu benim 1buçuk aylık antrenmanımdı şimdi değişti haftanın bi günü full kardiyo haftanın bi günü full ağırlık olarak haftanın altı gününe yayılmış yeni bi programım var. Ağırlık çalışmaktan çekinmiyorum fakat beslenme konusunda çekingenim günlük 600 kaloriyi geçtiğim çok nadir olur ama buna rağmen acıkmıyorum. Merak ettiğim antrenmanlardan sonra protein tozu tüketmemin bir sakıncası olur mu?

Ekli Dosyalar:

4. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    600 kalorilik diyet olduğunu sanmıyorum yanlış yazdınız diye düşünüyorum öncelikler protein tozu için sorunuza cevap vereyim. ''Protein'' sporcular için kasın toparlanması ve onarılmasında yardımcı bir besin kaynağıdır vücudumuzun protein ihtiyacını kilo*1,4 formulü ile bulabiliriz , bu bizim günlük ne kadar protein almamız gerektiğini öğrenmemizi sağlar eğer biz bu protein miktarını alıyorsak tabikide protein tozu kullanmamıza gerek kalmaz ama protein miktarında açık oluşuyor ise protein tozu ile diyetimize destek verebiliriz. Kullanıp kullanmamak kesinlikle size kalmıştır yeterki bilinçsiz kullanmayın.

5. haseki

haseki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    600 kalorik kısmı kesinlikle doğru gördünüz bundan dolayı protein tozu kullanımını düşündüm. İdmanlarımı ağır bir şekilde gerçekleştirmeme rağmen çok fazla bir açıklık hissi yaşamıyorum. Bilgiler için teşekkür ederim :)

6. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle 600 kalorilik bir diyet kesinlikle yapılmamalıdır ölüm gibi bir şey bu ! Bunu sizi çalıştıran pt verdiyse hemen o pt'yi yavaşça yere bırakıp arkanıza bakmadan kaçmanızı öneririm. Eğerki böyle bir diyet programını siz yaptıysanız hemen düzenlemeniz gerekmektedir ! Evet kilo verebilirsiniz sizin istediğinizde bu olabilir ama aynı zamanda yaptığınız spordan ve sağlığınızdan olabilirsiniz ! Günlük almanız gereken kalori 1982' dir bu sizin kilo vermeniz için gereken değerdir . Bu kalorinin 112 gram protein 256 gram karbonhidrat 56 gram yağdan oluşmaktadır. Bu değerlere uymadığınız sürece yaptığınız spordan bir verim alamazsınız , lütfen diyetinizi işkence haline getirmeyiniz yiyerekte zayıflayabilirsiniz. http://fityemek.com/kalori-ihtiyacini-hesapla/

respect2us.23 bunu beğendi.
  7. haseki

haseki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ama işin tuhaf kısmı acıkmıyorum sabahları güzel bi kahvaltı öğlen salata akşamları da sebze yemeği yiyorum tuz yağ ve şeker kullanmıyorum ekmeğin tadını da unuttum artık. bu kadarlık bi kalori beni doyuruyo ve aç bırakmıyo problem orda acıkmıyorum

8. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Acıkmasanız bile yemeniz gerek , size yemek yemek gayet basit bir eylem olarak gelebilir ama vücudunuz için hayati bir eylem, gerektiği kadar besin girmediği zaman vücut bunu besin yoksunluğu olarak algılayacaktır ve metabolizmayı düşük tutmayı, yağları artırmayı hedefleyecektir. Ekmekten tuzdan bu kadar korkmannıza gerek yok aksine tuz kullanabilirsiniz hatta kullanmamanız sizin zararınıza eklem sıvılarını etkilenerek sakatlanmanıza neden olabilir bu olay, ama kesinlikle kullanırkende abartmayınız.

respect2us.23 bunu beğendi.
  9. haseki

haseki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    söylediklerinizi dikkate alıcam teşekkür ederim :)

uzay demiralp bunu beğendi.
  10. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
  11. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    cla mide çepherinde dağılıp tok tutar bide kötü kolestrolü vs düşürürde keşke ona para vermek yerine haydrolocut alsaydın bacak için squat yapıcan ama 12 tekrar bu sayede yağlar gidicek ve şekillenicek beslenmeyi forumda araştırırsın vy nette

12. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    600 kaloriden az alıyorum diyor
    Birde marifetmiş gibi anlatıyor.

13. haseki

haseki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    marifetmiş gibi anlatmıyorum defalarca belirttiğim gibi yiyemiyorum ve açlık hissi duymuyorum. bunun iyi olmadığını zaten biliyorum ve ona göre paylaşımda bulunuyorum farkındaysanız
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2017 ---
    mutlaka deneyeceğim teşekkür ederim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2017 ---
    haydrolocut eğer yardımcı olabilecek bir ürünse cla bittikten sonra onu deneyebilirim. diğer önerileri de mutlaka deneyeceğim teşekkür ederim

14. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle iyi aksamlar anladıgım kadaraylı yag yakmaya calısıyorsun ve bunu gerceklestirirsen minimum kas kaybi hatta kas kutlesinde artış istiyorsun cla'nin faydalı olduğunu cogu yerden duydum kullanadim bilmiyorum ama 600 kalorı cok dusuk bu kaloriyle yag yakmak kas tutmak cok zor ozellikle yag yakamazsin cunku metobalizman cok yavaslar ayrica karbonitrat almanda gerekli karbonitrat ihtiyacini haslanmis pirinc veya haslanmis bulgurdan al 400 gram haslanmis bulguru veya pirinc 4 ögune bol sonra kilonu 1.5 ile çarp ve protein ihtiyacini haslanmis veya izgara tavuk-et-balık'dan karsıla ayrica mercimek icerdigi lifden karbonitratdan proteinden dolayi cok onemli mesela gunde 400 gramlik haslanmis pirinc veya bulguru 200 gram haslanmis pirinc veya bulgur ve 200 gram haslanmis mercimek olarak degistir saglikli yagları (zeytinyagi-tuzsuz kuruyemis-hindistam cevizi-avacado'dan karsila).Protein tozu konusunda hic sıkıntı yapma besin takviyesi hic korkun olmasin antremandan sonra bir scoop protein tozu cok onemli cunku sindirimi cok hizli.Herhangi bir sorun olursa sor cekinme Başarılar dilerim.

15. haseki

haseki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    almak istediğim bilgiler de tam olarak böyleydi çok teşekkür ederim. pazartesi yeni antrenman programımla bu dediklerini uygulayacağım

16. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle rica ederim.Bilgi paylastıkca guzel.Butcen varsa bcaayı kesinlikle oneririm kas kaybini minimuma indirmek antremandan 30 dk once alirsan super olur ayrica sabah ac karnina 40 dk yuruyus yaparsan dusuk tempoda cok iyi yag yakarsin eger butcen varsa sabah ac karnina kardiyodan sonrada 1 scoop alirsan cok iyi olur.Agırlık antrenanini kesinlikle kesme Calısnaya devam

17. haseki

haseki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bütçe sorun değil yarar sağlayacak şeyleri kullanabilirim

18. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Isdersen gunluk beslenme programi ve supplement programi yaziyim?

19. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    600 kalori ile sağlıklı şekilde ağırlık kaybedemezsin. Bu şekilde düşük kalori aldığında metabolik adaptasyon gerçekleşir ve dinlenme metabolik hızı azalır, ağırlık kaybını sağlamak güçleşir. Böyle olmasa bile 600 kalori ile mikro besin öğelerini(vitamin-mineraller vs) alamazsın. Kadınlarda 1200 kalorinin altına düşüldüğünde multivitamin öneriyoruz biz, ama öyle kromlu şeyler filan değil. Tolere edilebilen üst düzeyleri gözden geçirip, biyokimyasal bulgulara bakıp ona uygun öneride bulunuyoruz. Alanım, eğitimim, ve mesleğim olmasına rağmen kimseye uzaktan ne beslenme danışmanlığı yaptım, ne beslenme programı oluşturdum ne de ürün önerisinde bulundum. Ama forumda beslenme programı yazanlar, suplement uzmanlığı yapanlar çok. Böyle şeylere itimat etmemeni, önce bir hekime başvurup biyokimyasal testlerini yaptırmanı daha sonra istersen(ki bence beslenme konusunda desteğe kesinlikle ihtiyacın var) diyetisyene danışmanı tavsiye ederim.

20. İbrahim3201

İbrahim3201 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu kardeşimizin sorunu çözüldü mü bilmiyorum ama aşırı düşük kalorili diyetler vücudu savunma moduna sokar kalori düşürme yöntemi daha etkilidir 2000 kalori başlar 1800 1600 1400 sonra tekrar 2000 yap hafta hafta oynasın vücut sürekli şoklanacağı için klasik yağ depolama savunmasına geçemez 2000 kaloriyi örnek olarak verdim bu arada

Sayfayı Paylaş